Młodzi i uzbrojeni...

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Młodzi i uzbrojeni...

Post autor: PLAGIATT »

Stwierdzono też, że obecnie w naszym kraju 53% chłopców i 11% dziewcząt w wieku 14-18 lat nosi przy sobie broń. Najczęściej są to noże, kastety, pojemniki z gazem obezwładniającym. Bywają używane nie tylko do ewentualnej samoobrony, lecz i do agresji.

No ja sie przyznam nosiłem kiedys kastet ale nie nosze już... :] pozatym to w chacie mam pare nozy skladanych i scyzoryków.... lecz ich nie nosze a kastet wczesniej służył mi wyłącznie do obrony...
A jak to jest z wami ??? Chodzicie uzbrojeni ???
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Młodzi i uzbrojeni...

Post autor: Fighter »

Ja nosze klucze do mieszkania, jest to legalna i skuteczna bron jak ktos wie jak je urzyc (nie liczac otwierania drzwi domowych) :mrgreen:
A tak poza tym to wystarczy mi to co umiem a jak to nie pomoze to nawet bron moze nic nie wskurac. Jak masz na kogos liczyc to licz na siebie. I pamietajcie, kto bronia wojuje ten od broni ginie.
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: Młodzi i uzbrojeni...

Post autor: Mirriam »

No ja juz od dawna noszę się z zamiarem zaopatrzenia się w gaz pieprzowy... Tym bardziej po ostatnich wydarzeniach w moim mieście, chyba przyspieszę te zakupy i jednak się w niego uzbroję... :-/
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Młodzi i uzbrojeni...

Post autor: Fighter »

Mirriam pisze:No ja juz od dawna noszę się z zamiarem zaopatrzenia się w gaz pieprzowy...
Wiesz jak latwo taka zabawke odebrac i urzyc przeciwko jej wlascicielowi???.
Musisz zdawac sobie sprawe ze jak nosisz jaka kolwiek bron, to po to by jej urzyc. Wiele osob (w szczegolnosci kobiet) mimo iz posiada np. gaz, noz, nie używa go bo mysli ze jak przeciwnik zobaczy ze jestesmy w cos tam uzbrojeni to da se spokoj. Po za tym, pytanie jest czy zdarzysz wyjac bron, bo chyba w reku ja nosic nie bedziesz i czy psychicznie jestes w stanie jej urzyc (np. pociac kolesia nozem).

PS: Moze wiele osob nosi bron, ale niewiele z nich jej urzyje.
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Młodzi i uzbrojeni...

Post autor: Anuś »

yyy... ja nie noszę broni, bo mieszkam w małym miasteczku i to byłoby bez sensu :D gdybym zaczęła coś nosić to stwierdziliby że jestem psychopatką i coś ze mną nie tak :D U mnie nic mi nie grozi i nawet jak idę późno sama to nic mi się nie stanie, no najwyżej zaliczę glebę jak się potknę :D
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
*RyBkA*
Młody rozbrykany
Posty: 402
Rejestracja: 10.01.2004, 18:39
Lokalizacja: PoLsKa =P

Re: Młodzi i uzbrojeni...

Post autor: *RyBkA* »

ja tesh nie nosze.... po prostu staram sie nie wychodzic z domq jak jest pozno sama :P zawsze w kilka osob jest razniej i bezpieczniej, no a w chwili obrony :D wszystko sie przyda :P
...;;;>>> ZeRo PoMySłóW <<<;;;...

ZoStAjE mI JeDyNiE TrAwKa ^-^-^-^-^-^
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: Młodzi i uzbrojeni...

Post autor: Montana »

No ja tez nic nie nosze takiego i chyba z tych samych powodow co Anusia....:)
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Młodzi i uzbrojeni...

Post autor: bober »

53 % ? wow, więc 11 osób w mojej klasie jest uzbrojone, a ja sobie nawet z tego sprawy nie zdaję!!!! -_-"
Te badania to chyba robili po emisji młodych gniewnych -_-"
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Młodzi i uzbrojeni...

Post autor: Piqs - X »

Ja jestem pacyfista ...
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Młodzi i uzbrojeni...

Post autor: ::PiotreK:: »

najlepsza obrona sa twoje nogi jak to okreslil straznik miejski okreslil na lekcji u mnie
po prostu kopac i jaja i uciekac
a ja osobiscie nienosze nic i czuje sie bezpieczny o kazdej poze
chociaz na moim osiedlu juz niejednego pobili nozami podzgali
a pod szkola raz w miesiacu kogos okradna
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Młodzi i uzbrojeni...

Post autor: PLAGIATT »

::PiotreK:: pisze:najlepsza obrona sa twoje nogi jak to okreslil straznik miejski okreslil na lekcji u mnie
po prostu kopac i jaja i uciekac
I zgadzam się w nim w 100% :D moji kumple i wiekszosc z moich znajomych tak robi jeden strzał z pięsci lub nogi i uciekasz ile sił w nogach :D
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Młodzi i uzbrojeni...

Post autor: Fighter »

Gorzej jak ktos biegac nie umie :mrgreen:
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Młodzi i uzbrojeni...

Post autor: ::PiotreK:: »

albo ma 80 lat
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Młodzi i uzbrojeni...

Post autor: PLAGIATT »

no tylko że my w tym temacie mówimy o młodych ludziach :DDD
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Młodzi i uzbrojeni...

Post autor: Fighter »

w ogóle ten artykul to ostra bujda i tyle. Moze najwyzej 10% mlodziezy chodzi uzbrojona. Nawet nie podano skad ta statystyka. Ani na jakiej podstawie tak sadza.
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: Młodzi i uzbrojeni...

Post autor: Shirya »

Nie noszę żadnej broni... kiedyś zawsze w plecaku miałam młotek... ale to nie do obrony :D Nie uważam bym była bezpieczniejsza mając przy sobie broń. Pozatym w moim mieście bron nie jest mi potrzebna, bo nikt mnie nie tknie (chyba, że jakiś przypadkowy przyjezdny by się trafił), a jeśli już mnie ktoś atakuje, to potrafię się obronić rękoma i nogami... wyjątkiem była sytuacja, kiedy mnie i kolegę zaatakowało 7 pokemonów na warszawskim Bemowie ale.. sytuacja 7:2 mówi sama za siebie...
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
ODPOWIEDZ