Ból - gorszy fizyczny czy psychiczny?

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
tribalka
Młody aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 12.02.2004, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Ból - gorszy fizyczny czy psychiczny?

Post autor: tribalka »

W naszym życiu często się z "nim" spotykamy. Jest nieunikniony. Można wyróżnic ból fizyczny wywołany upadkiem, chorobą itp. a także ból psychiczny tzw. ból duszy. Co dla Was jest gorsze? Bo dla mnie to drugie. Może to dziwne ale wole np. dostać od ojca raz po pysku niż gdy wyzywa mnie od najgorszych używając perfidnie raniących słów. Najbardziej boli, gdy najbliższe mi osoby ranią. Niestety takie jest życie i trzeba nauczyć sie z tym żyć. Co wiadomo nie jest łatwe. Co o tym myślicie? jaki ból jest gorszy? Czy w ogóle można przyzwyczaic się do bólu...?
Najbardziej pieką łzy, które toczą się powoli.
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ból - gorszy fizyczny czy psychiczny?

Post autor: Anuś »

chyba psychiczny... fizyczny - poboli, poboli i przestanie. A w psychice zawsze coś pozostanie...
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Ból - gorszy fizyczny czy psychiczny?

Post autor: Piqs - X »

Byl taki topik ; p .. Piotrek, to dobzre wyszukujesz .. poszukaj : P
ORZO
Szalony pismak
Posty: 568
Rejestracja: 14.02.2004, 21:53

Re: Ból - gorszy fizyczny czy psychiczny?

Post autor: ORZO »

Co nie zabija to wzmacnia!!!!!!!!!!!!!
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Ból - gorszy fizyczny czy psychiczny?

Post autor: Piqs - X »

Booool ..... najwiekszy jak kupa ciśnie a nie ma gdzie zrobić : P
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: Ból - gorszy fizyczny czy psychiczny?

Post autor: Mirriam »

Zdecydowanie gorszy jest bol psychiczny... Jak czuuesz sie zle fizycznie to zawsze mozna wziac cos na przeciwbolowego, albo jakos sobie pomoc, az w koncu przejdzie... A psychiki nie znieczulisz.... :|
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Ból - gorszy fizyczny czy psychiczny?

Post autor: ::PiotreK:: »

psychiczny raczej chociaz czasami prychiczny boli fizycznie :P:P
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Ból - gorszy fizyczny czy psychiczny?

Post autor: bober »

Mówicie, a nie znacie. Piszecie 'psychiczny' a cóż o nim wiecie? (nie mówię, że każdy) Co wiecie... 'kosz' od chłopaka, dół 16-to latki...
A co wiecie o fizycznym... upadek ze schodów? Złamana ręka... noga...

Napiszcie odpowiedzi na te pytania za 50 lat, to będą coś warte.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ból - gorszy fizyczny czy psychiczny?

Post autor: Paweł »

Piqs - X pisze:Byl taki topik ; p .. Piotrek, to dobzre wyszukujesz .. poszukaj : P
Moze i byl, ale ja nie pamietam...

Co do tematu, to... moze jestem jeszcze mlody, niedoswiadczony... ale w obecnym stadium mojego rozwoju (; to raczej ten bol psychiczny jets dla mnie gorszy. Moze, za kilkanascie lat... jak bede juz stary i niedolezny, zapomniany przez wszstkich (nie daj Boze) to bede twierdzil odwrotnie...
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
tribalka
Młody aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 12.02.2004, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Re: Ból - gorszy fizyczny czy psychiczny?

Post autor: tribalka »

bober ja cos o tym wiem. Wiele przeszłam co nie ma nic wspólngo z takimi "drobiazgami" jak nieszczęśliwa miłość. Zdaje sobie sprawę, że inni mieli lub mają gorzej ale mimo to wiem czym jest ból psychiczny. Masz racje może nie wszyscy wiedzą. Dla niektórych wielką tragedią jest nieodwzajemnione uczucie a dla innych zupełnie coś innego.
Najbardziej pieką łzy, które toczą się powoli.
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Ból - gorszy fizyczny czy psychiczny?

Post autor: Fighter »

Wiadomo bol fizyczny na ogol przechodzi, a psychiczny trwa znacznie dluzej.
Przyklad: Koles, dajmy na to sprinter, traci w wypadku nogi, czuje bol fyzyczny, lecz potem nastepuje bol psychiczny. W koncu nogi sa tylko jedne. Jako kaleka bedzie przezywal meki psychiczne.

PS: Szczeze mowiac temat dziwny, bo odpowiedz jest jasna i ta sama.
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
Cns
Młody aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 17.02.2004, 22:30
Lokalizacja: Katowice

Re: Ból - gorszy fizyczny czy psychiczny?

Post autor: Cns »

Psychiczne ja tam mysle ze jezeli ktos cos komus powie to kit z tym po czasie to zapomni a co do fizycznego to jak komus sie cos porzadnego stało to ma slad np blizny i moze do tego wracac co moment. Sam nie wiem jaki bol jak gorszy za kilka lat bede wiedział bo mnie nic takiego co by bardzo bolało nie spotkało.
ORZO
Szalony pismak
Posty: 568
Rejestracja: 14.02.2004, 21:53

Re: Ból - gorszy fizyczny czy psychiczny?

Post autor: ORZO »

Zależy też od siły psychiki danego człowieka!
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: Ból - gorszy fizyczny czy psychiczny?

Post autor: Montana »

tak......po pierwsze zgadzam sie z Boberkiem.....po drugie z Orzem, bo rozno ludzie roznie reaguja na problemy......

Ja osobiscie nigdy nie przezylam ogromneog bolu fizycznego, wiec nie moge sie wypowiadac.....a psychiczny...szczerze to tez mi sie wydaje, ze jestem za mloda i za malo mnie spotkalo, zeby mowic co jest gorsze
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
Cns
Młody aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 17.02.2004, 22:30
Lokalizacja: Katowice

Re: Ból - gorszy fizyczny czy psychiczny?

Post autor: Cns »

No to co jest teraz ten ból to moze byc niczym w porównaniu z tym co moze nas jeszcze spotkac w przyszłosci.
ORZO
Szalony pismak
Posty: 568
Rejestracja: 14.02.2004, 21:53

Re: Ból - gorszy fizyczny czy psychiczny?

Post autor: ORZO »

Cns pisze:No to co jest teraz ten ból to moze byc niczym w porównaniu z tym co moze nas jeszcze spotkac w przyszłosci.

AMEN!!!!!!!!!
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: Ból - gorszy fizyczny czy psychiczny?

Post autor: Shirya »

Szczęśliwi są ci, którzy nie przeszli przez ciężkie choroby.... i fizicznego bólu, takiego naprawdę nie do zniesienie nie przeżyli.... ja przeżyłam... no ale cóż... takie jest życie. Psychika chyba boli jednak mimo wszytsko bardziej, zupełnie nie wiem dlaczego... Może dlatego, że czujemy się poprostu zawiedzeni i to kołaczące się w głowie pytanie " jak on/ona/oni mógł (mogła, mogli) mi to zrobić?".

Ktoś powyżej trafnie napisał- co nas nie zabije to nas wzmocni... Ten ból- czy to fizyczny czy psychiczny- też nas czegoś uczy... Nie marudźmy zatem tylko zabierajmy to, co nam życie daje... bo nigdy nie jest tak źle, żeby gorzej byc nie mogło...
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
ODPOWIEDZ