Polska młodzież a kościół?

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
a.
Młody aktywny
Posty: 10
Rejestracja: 22.08.2003, 14:26
Lokalizacja: slask

Re: Polska młodzież a kościół?

Post autor: a. »

Cns pisze:Mnie to gasi ze ludzi wierza w cos tam przeciez jest tyle roznych religi na swiecie kazda pisze cos innego kim jest Bog jak powstał swiat i takie tam.
To nie jest prawda, każda mówi o tym samym tylko w inny sposób. I Bóg jest jeden, Paweł ma rację. Najsmieszniejsze jak natomiast to, że to właśnie katolicy najbardziej się buntują, wszytskie reguły im nie pasują itd. A spójrz np. na takiego muzułmanina, który jest pokorny, bo się Boga po prostu boi. I powiem zapobiegawczo: nie wyjeżdżaj proszę z tekstami o radykalnych muzułmanach, bo to żaden argument, w dodatku nie na temat.
Shirya pisze:czytać ze zrozumieniem Biblię
Co to znaczy? Czytać tak żeby Tobie było na rękę? Skoro Kosciół nie ma prawa do interpretacji Pisma Świętego (zauważ, że przy pomocy ludzi świeckich, wybitnych naukowców pochodzących z różnych kultur) to dlaczego Ty masz mieć do tego prawo?


Zgadzam się, sama znam wielu duchownych, którzy nie świecą najelpszym przykładem dla ludzi. Ale jednocześnie przykro mi, że na swojej drodze spotkaliście tylko księży bez powołania i że nikt nie była na tyle kompetentny żeby odpowiedzieć na Wasze pytania.
Cns
Młody aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 17.02.2004, 22:30
Lokalizacja: Katowice

Re: Polska młodzież a kościół?

Post autor: Cns »

NIo wiesz w mym przypadku ja bym nie chiał takiego spotkac na drodze bo on by mi i tak duzo nie powiedeział tylko by owijał w bawełne. Jak jestes ksiedzem to nie praw mi kazan. Z góry dziekuje.
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Polska młodzież a kościół?

Post autor: Fighter »

a. pisze:Kosciół nie ma prawa do interpretacji Pisma Świętego
Nie ma prawa???. :zdziwko:
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
a.
Młody aktywny
Posty: 10
Rejestracja: 22.08.2003, 14:26
Lokalizacja: slask

Re: Polska młodzież a kościół?

Post autor: a. »

Cns pisze:NIo wiesz w mym przypadku ja bym nie chiał takiego spotkac na drodze bo on by mi i tak duzo nie powiedeział tylko by owijał w bawełne. Jak jestes ksiedzem to nie praw mi kazan. Z góry dziekuje.
Z góry proszę uprzejmie.
Hahahahha, kobiety w naszym pieknym kraju nie mogą być duchownymi, jakbyś czytał uważnie, to byś zauważył że jestem kobietą. Śmieszy mnie to co sobą usiłujesz reprezentować.

Fighter pisze:Nie ma prawa???
To była odpowiedz do posta by Shirya, która napisała, że Kosciół powinien ze zrozumieniem czytać Biblię. Sprowokowałam ją żeby sprecyzowała, czy uważa że ma większe prtawo do interpretacji Biblii niż Kościół, skoro obecnie kler jej nie 'czyta ze zrozumieniem'. OK?
ODPOWIEDZ