Komp na serwer

Masz problem z komputerem, jakimś programem lub poprostu chesz wymienić swoje uwagi na ten temat? Możesz to zrobić tutaj! Nasze hasło: "format c:" (-;
ODPOWIEDZ
PAL MAL
Młody rozbrykany
Posty: 381
Rejestracja: 21.10.2002, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Komp na serwer

Post autor: PAL MAL »

Jaki sprzęt według Was będzie najlepszy na serwer sieciowy i na www? Nie myśle o nowych kompach tylko o optymalnych
YO MY BROTHER!
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Komp na serwer

Post autor: bober »

na serwer sieciowy starczy ci sama plyta glowna [nawet bez obudowy], procek minimum 133 MHz i dysk z wystarczajaca iloscia wolnego miejsca zeby zainstalowac linuxa czy inny system serwerowy a i jeszcze troche ramu [ale za duzo nie trzeba]......
natomiast na serwer www trzeba ci mocniejszego sprzetu:
dysk spory zeby bylo gdzie umiescic stronke i troche downloadu ....
procek im szybszy tym lepiej bo jak wiecej osob zacznie cos scaigac to bedzie kicha zwlaszcza jak w tym czasie ty tez bedziesz cos sciagal :roll: i oczywiscie duuuuuuuzo ramu :mrgreen:
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
ANO
Młody rozbrykany
Posty: 267
Rejestracja: 28.09.2002, 15:01

Re: Komp na serwer

Post autor: ANO »

na www stykneło by coś takiego:
1.7 Pentium IV( nie polecam AMD na serwery) oraz 256 Rambusów :mrgreen: dysk barakuda VI z 80 gb to powinno styknąc...
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Komp na serwer

Post autor: bober »

a dlaczego AMD mial by sie nie nadawac na serwer :?
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
ANO
Młody rozbrykany
Posty: 267
Rejestracja: 28.09.2002, 15:01

Re: Komp na serwer

Post autor: ANO »

chodźby dlatego, że ma o dużo mniej Cachu niż Intel, nie mówie, że się nie nadaje, ale mówie, że Interl jest o dużo lepszy na serwer, do pracy itp, a AMD to tylko do gierek jest dobry, przy jakiś cięższych pracach wysiada.....
PAL MAL
Młody rozbrykany
Posty: 381
Rejestracja: 21.10.2002, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komp na serwer

Post autor: PAL MAL »

I z tym jest problem bo mam starego kompa 486, 4MB RAMU, dysk coś koło 500MB. Nie wiem czy mi się to opłaca zakładać. Pozatym mam Linuxa Mandrake 8.0 a on mi tam nie wejdzie. hmmm ...
YO MY BROTHER!
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Komp na serwer

Post autor: bober »

to zdeka za slaby komputer no ale jak sie uprze to i na nim siec postawi
chciarz proponowal bym dokupic troche ramu...
ale to pewnie simki i z nimi byl by problem bo malo kto je ma, a jak juz ma to chce za nie troche kasy ...... ai jeszcze jedna wada - ona musza byc podpinane parami bo inaczej kosc nie jest wykrywana :idea:

a dysk powinien ci wystarczyc jednak ten mandraker :P to zly pomysl ...... lepiej red hat :idea:

ale pamietaj ze to moze byc tylko do lanu... na serwer www to wiesz :lol: hehe
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
PAL MAL
Młody rozbrykany
Posty: 381
Rejestracja: 21.10.2002, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komp na serwer

Post autor: PAL MAL »

Chciałem w nim połączyć jedno i drugie ale wiem że to jest zły pomysł. A czym się różni red hat od mandrake?
YO MY BROTHER!
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Komp na serwer

Post autor: bober »

hmm no z duzo roznic miedzy nie ma ......
a nawet sa bardzo podobne - mandraker jest robiony na jadrze red hata, ale poprawione sa w nim niektore bledy z red hata, przez co jest nieco bardziej atrakcyjny dla zwyklych userow ......
no i przede wiszystkim jest on nastawiony na prace w domu, do gier, multimediwo etc. oczywiscie istnieje tez mozliowosc zainstalowania go jako system serwerowy no ale z tego co wiem jest on mniej stabilny od red hata :roll:

ehhh popytaj sie ludzi na czym oni maja serwery to zobaczysz ze wiecej bedzie na red hacie niz na mandrakerze ...

aha i nie zaleznie na ktory z nich sie zdecydujesz scaig sobie jego najnowsza wersje z netu lub kup ...... czesto sa w gazetach typu linux+ czy chip :idea:
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
PAL MAL
Młody rozbrykany
Posty: 381
Rejestracja: 21.10.2002, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komp na serwer

Post autor: PAL MAL »

Z Linuxem nie będzie problemu tylko najpierw musze się zastanowić co z serwerem.
YO MY BROTHER!
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Komp na serwer

Post autor: bober »

tu sie nie ma co zastanawiac tylko odrazu szukaj lepszego sprzetu bo na tym ... :roll: :lol:
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
PAL MAL
Młody rozbrykany
Posty: 381
Rejestracja: 21.10.2002, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komp na serwer

Post autor: PAL MAL »

Jeszcze moge załatwic sobie 166MHz, 16 RAM, 2.1Gb ale trzeba troszeczke kasy nazbierać. Wystarczyłby taki sprzęt?
YO MY BROTHER!
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Komp na serwer

Post autor: bober »

jak sie uprze to starczy ale zobaczysz sam co sie bedzie dzialo jak pare osob naraz bedzie cos zdzieralo od Ciebie :P
wtedy pasowalo by Ci ustalic limit transferu :roll: to moglo by troche pomoc .......
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
PAL MAL
Młody rozbrykany
Posty: 381
Rejestracja: 21.10.2002, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komp na serwer

Post autor: PAL MAL »

No to jaki proponujesz? nie mam dużego budżetu więc podaj jakiś optymalną konfiguracje
YO MY BROTHER!
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Komp na serwer

Post autor: bober »

mysle ze na poczatek to kup to 166MHz itd jak mowiles, a z czasem jak sie strona zacznie rozkrecac to kupisz cosik lepszego :idea:

ale tak dla przykladu podam Ci parametry mojego serwera[tzn on nie jest moj ale stoi w mojej sieci], ktory jest na siec lokalna i e-mail'a:
procek 600MHZ
256 RAMu
Dysk nie pamietam za dobrze ale siakis knypek :P kolo 8-10 GB
do tego system operacyjny - siakis unix [nie pamietam dokladnie nazwy]

z e-maila kozysta tylko kilka osob [ja nie] a tak to tylko na serwer sieciowy i tyle ......... ze swojej roli wywiazuje sie calkiem niezle 8)
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
ANO
Młody rozbrykany
Posty: 267
Rejestracja: 28.09.2002, 15:01

Re: Komp na serwer

Post autor: ANO »

co do systemu to ja bym postawił debiana, najlepszy na sieć i net....
f
Młody aktywny
Posty: 29
Rejestracja: 15.11.2002, 13:45

Re: Komp na serwer

Post autor: f »

PAL MAL pisze:Jaki sprzęt według Was będzie najlepszy na serwer sieciowy i na www? Nie myśle o nowych kompach tylko o optymalnych
Dysk conajmniej 2GB (Jeśli nie instalujesz dodatkowych bajerów typu shelle i inne bajerki), System operacyjny zależy od poziomu wtajemniczenia w linuxa (Dla początkujących (dla zaawansowanych też) polecam tego co używam czyli Linux Mandrake 9.0 Dolphin. Można go dostać w Jesiennym wydaniu CHIP SPECIAL Linux na 3CD. Łatwy w instalacji przypomina wingroze (oczywiście można zainstalować bez X'ów i będzie sam terminal). Sam wykrywa połączenie z internetem, cały sprzęt tylko prosi o potwierdzenie. Jak by Ci się nie spodobał to są też inne warte uwagi np. Slackware, Debian, coś z rodziny *BSD.
Pozdrawiam
Kamil 'fovr' Szczygieł
mailto: fovr@rudykot.pl
MGT
Młody aktywny
Posty: 81
Rejestracja: 28.08.2003, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Komp na serwer

Post autor: MGT »

procek np duron 800 + min 256-512 mb ram... dysk min 20GB - czywiscie linuch - najlepiej slackware + slaba graficzna jakas i monitor - do konfiguracji, co jeszcze...

to jest przepis na mocny serv... mozna kupic lepszy, ale teraz wypisze minimum:

procek 486 (80MHz) - 8mb ram, fdd (czyt. 30 zl:D)
Fuzzy
Młody aktywny
Posty: 32
Rejestracja: 02.02.2004, 22:32
Lokalizacja: sam nie wiem...

Re: Komp na serwer

Post autor: Fuzzy »

wszystko się rozchodzi ile masz $$$ jak krucho, to jakiś stary Pentium MMX, lub PII z możliwie dużą ilością ramu, ja jaki system ?? Do takiego sprzęty naturalnie Freesco http://www.freesco.arx.pl. Żeby było śmieszniej, to nie potrzebuje MONITORA i k.graficznej !!!!

Jeżeli masz ciut więcej kasy, to stanowczo P4, podobnie możliwie dużo RAM`u - niestety w tej branży niezbędny !! A system, to linux, dystrybucja w zależności od umiejętonści administratora (czyli ciebie)... Jak sobie poradzisz ze Slackwearem, to go polecam...
Na świecie dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota... chociaż co do tego pierwszego nie ma pewności A. Einstein
macol
Młody aktywny
Posty: 33
Rejestracja: 01.05.2003, 22:28

Re: Komp na serwer

Post autor: macol »

Niebardzo chce mi się chce czytać to co było powiedziane, ale:
na serwer sieciowy mobo(płyta gł), 486, 8mb ram i fdd. No i zasilacz... i fresco na 1 dyskietce
na www to zależy od tego czy potrzebujesz mysql, php, cgi, itd. Jak nie to wystarczy pojemny dysk i 200mhz, jak chcesz php to już koło 500mhz min. i dużo zależy od iloci odwiedzin, bo nawet jak byś zso miał bez php, to przy obeznych l. odwiedzin 100 mhz było by zamało...
ODPOWIEDZ