Doba w Łodzi, od Placu Wolności począwszy... :)

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
pioter13
Młody aktywny
Posty: 155
Rejestracja: 16.06.2003, 10:52
Lokalizacja: Łódź

Doba w Łodzi, od Placu Wolności począwszy... :)

Post autor: pioter13 »

Mam pewną prace z polskiego w szkole, która niestety wymaga troszkę szerszej wiedzy z zakresu terenów łodzi - a z tego jestem tak troszkę zielony :) Ogólnie chodzi mi o to, iż w opowiadaniu muszę zamieścić jakby "relacje" (fikcyjna oczywiście) z wycieczki, która zaczyna się samym świtem na Placu Wolności a skończyć ma się późno w nocy u mnie na Widzewie. Część od załóżmy... 22:00 już po widzewie opisze super, ale muszę mieć tą tracę całodniową po Łodzi, która zawierała by w sobie najważniejsze punkty Łodzi [zabytki, przepiękne miejsca itp], która kończyła by się ok 22:00 w okolicach widzewa. Aha - zakładamy że podrórzujący porusza sie starym rowerem :)

Chodzi mi tu tylko o kwestję techniczną kolejności itp- o samą trasę. Jak juz napisze pracę to się na pewno pochwalę, bo zapowiada się ciekawie :)

Na razie liczę na waszą pomoc. :P :D
Gdyby Kózka Kwicień Plecień To By Ślimak Ch** Ci W D*** . . . :P
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Doba w Łodzi, od Placu Wolności począwszy... :)

Post autor: Paweł »

I znowu ta Łódź ;-)


Może coś takiego:

- pl. Wolności i tutaj jedyny w Polsce plac o formie ośmioboku foremnego, zabytkowy ratusz i kościół (kiedys wyglądały identycznie... wiem, niemożliwe : - ) )))

- park Staromiejski - tutaj niegdyś plyneła rzeka Łódka, od ktorej to miasto zostalo nazwane. Obecnie plynie pod ziemią kanałami. Jednak jesli sie przypatrzeć to widać "zarysy" koryta. O pardą... zrobili tam teraz taki mały sexi stawik :mrgreen:

- rynek Starego Miasta. To tutaj niegdyś tętniło serce Łodzi. Główne miejsce małej wioski. Obecny wygląd uzyskał co prawda po wojnie, ale i tak ładnie wygląda. Jest nawet kamien upamiętniający nadanie praw miejskich.

- pl. Kościelny... i kościół, nie pamiętam pod jakim wezwaniem. Tutaj stał najstarszy budynek w Łodzi i najstarszy kościół za razem. Obecnie takowy stoi na Ogrodowej i zwie się św. Jana chyba. Przeniesli go tam, a tutaj wybudowali ładny pierwszy w łodzi murowany budynek.

- potem se skrecimy w lewo.... do Poznańskiego. Myśle że o tym nie musze Ci pisać

- next będzie podróż przez Pietryne.

- dalej proponuje zjechać dopiero przy Katedrze w stronę Księzy Młyna, a tam opisać Królestwo Schaiblera aż do Parku Źródliska.

- potem kieruj sie na swój Widzew.



Jesli szukasz więcej infomacji typowo historycznych o Łodzi to na prawdę świetne info masz na www.lodz.pl i www.uml.lodz.pl :)


Pozdrowionka :)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Michal
Człowiek czynu
Posty: 1303
Rejestracja: 27.08.2004, 13:14
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Doba w Łodzi, od Placu Wolności począwszy... :)

Post autor: Michal »

posluchaj Pawla, on sie na tym zna, juz nie jedna wycieczke oprowadzil po Łodzi, oprowadzal takze gosci z Niemiec :mrgreen:
ODPOWIEDZ