Chemia w LO

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
El_Diablo
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 21.10.2004, 18:01

Chemia w LO

Post autor: El_Diablo »

Witam, mam takie pytanie do ludzi którzy chodzą do LO (2 klasa conajmniej) lub skończyli już LO. Na chemi ostatnio bierzemy o różnych pierwiastkach, a przy okazji chemiczka podaje nam w h** reakcji. Właśnie pisaliśmy sprawdzian z którego 90% klasy ma pały (trzeba było się nauczyć na pamięć ze 100 reakcji) a teraz nam powiedziała ze jak bedziemy poprawiać to dojdą jeszcze ostatnie lekcje (następne 100 reakcji). Ona twierdzi ze taki jest program nauczania i ze musimy się tego nauczyć (mimo ze w podręczniku jest z 20 - 30 reakcji). Teraz tak się zastanawiamy czy ona nas czasem nie oszukuje (albo nam się każe uczyć tego co nie musimy albo wykłąda nam program rozszerzony). Wy też macie tyle reakcji do wkówania ???
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Chemia w LO

Post autor: Linka »

Jak sie wie w jaki sposob powstaja te reakcje tzn zawsze na chemi robi sie cos wg "klucza" (a rozwiazania nie sa z nieba :P) to łątwiej sie nauczyc na sprawdzian. A propos mnie to nie mam z chemi tyle do uczenia sie, a to co mamy jest w miare proste i podobno wg programu klasy 2 :)
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Chemia w LO

Post autor: Paweł »

tak szczerze.... to aktualnie jestem w 3 klasie liceum, i tutaj nie nauczylem sie niczego nowego z chemi... caly czas lecialem na wiedzy z gimanzjum... :zdziwko:

Ogólnie to chemia skonczyla mi sie w drugiej klasie :hihi:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Mokotowianka
Młody aktywny
Posty: 36
Rejestracja: 27.09.2004, 15:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chemia w LO

Post autor: Mokotowianka »

Ja juz niemam chemii ale nigdy z takim czyms sie nie spotkalam. 100 reakcji nauczyc sie na pamiec to troche a nawet bardzo dziwne. :zdziwko:
devitto
Szalony pismak
Posty: 531
Rejestracja: 14.10.2004, 21:05
Lokalizacja: Kutno

...

Post autor: devitto »

Ja co prawda I LO, ale też się dopiszę...

Jestem olimpijczykiem z chemii, dlatego już w gimnazjum musiałem przerabiać wszystko, co macie w liceum (no, może nie wszystko, ale dużo) i jeszcze trochę ponadto - najważniejsze - stechiometria, prawo Prousta, Prawo Gay-Lussaca, hydraty, prawo zachowania masy, molowy i masowy stosunek reagentów, wydajność reakcji, katalizatory, równowaga chemiczna, izotopy, reguła Le Chateliera, obliczenia termochemiczne, stężenia, rozpuszczalności, dysocjacje, prawa Ostwalda, prawa Faradaya, amfoteryczność, hydroksy -kwasy -aldehydy -ketony, peptydy, białka, aminokwasy, prawa gazowe, nadnapięcia wodoru, cyjanowe kompleksy molibdenu i wolframu, cukrowce, procesy fotograficzne, promieniowania jonizujące, mikoryzy, jatrochemia, glikokortykosteroidy, izomeria optyczna, fraktale, priony, polisacharydy, syntezy kwasu (m.in. 4-okso-4-fenylokrotonowego), reguły -Cahna-Ingolda-Preloga, chemosensory itp. :nom: Uff, trochę się napisałem. Co prawda, to nie tylko reakcje, ale także regułki, ale jak sobie kiedyś policzyłem to do konkursu w III Gim musiałem pisać po 160-170 reakcji dziennie (oczywiście zapamiętane na pamięć). A teraz się na lekcjach nudzę :hihi: Mówiłaś coś o 100 reakcjach... istnieje kilka działów chemicznych, gdzie to i tak bardzo mało... :P Tak cię pocieszę :hihi: Bo innego argumentu na pocieszenie nie mam...
We are the champions!
Justyna:]
Młody aktywny
Posty: 12
Rejestracja: 06.12.2004, 16:52

Re: Chemia w LO

Post autor: Justyna:] »

l------>C H3-CH2-CHCl2
l
l->B------------->----->D
l l
A------>l l_____E
l l
l->--------------->
l
l------->F

Ustal wzory strukturalne związków A-F uczestniczących w reakcjach pokazanych na schemiacie. Na schemiacie swkaz przydkłady reakcji nastepczych i konkurencyjnych.

Jak ktoś wie jak zrobic to niech do mnie napisze....
ikets
Młody aktywny
Posty: 45
Rejestracja: 25.10.2004, 13:43
Lokalizacja: z wariatkowa...

Re: Chemia w LO

Post autor: ikets »

Chemia w LO jest STRAAASZNA, nie cierpie jej bo babce w ogole nie zalezy na tym zeby nauczyc, leci bo leci, te same regułki od stu lat jej wykładania. Nic nie wytłumaczy i kaze od razu do zadan siadac :( We wtorek mam prace klasowa i nic nie kumam :/ Bleee... :shock:
Everybody's asking questions
Everybody's wanting more
Every time I catch myself I, fall
And it's why you ask me...
Zdziesław
Młody aktywny
Posty: 85
Rejestracja: 19.01.2005, 19:51
Lokalizacja: Kalafior

Re: Chemia w LO

Post autor: Zdziesław »

chemi w LO z****a same 1 sie zbiera ;/ nic sie nie czai co lekcje nowe reakcje wiem o czym mowisz sam jesrem w 3 LO i ciesze sie ze juz koncze ale zeby bylo smieszniej mi maturalnej klasie - HUMANISTYCZNEJ !!!! w****li 2 chemie tygoniowo nice very nice ;/

mod/ nie przeklinaj
pearl
Młody rozbrykany
Posty: 244
Rejestracja: 12.01.2005, 16:58
Lokalizacja: ze snów...

Re: Chemia w LO

Post autor: pearl »

tragedia !!! dobrze juz w tym roku mi sie konczy bo bym nie wyrobila te wszystkie metylo blalalalala kto to na co dzien uzywa?????
"Zmarnowaliśmy świt, a tego nie wybaczy nam żadne niebo" - J Morrison
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Chemia w LO

Post autor: Phantom »

pearl pisze:kto to na co dzien uzywa?????
Moja Mamusia :mrgreen:
I Ciocia :cheesy:
Ale ja nigdy! :mrgreen:
ODPOWIEDZ