trojan

Masz problem z komputerem, jakimś programem lub poprostu chesz wymienić swoje uwagi na ten temat? Możesz to zrobić tutaj! Nasze hasło: "format c:" (-;
ODPOWIEDZ
Fergie
Szalony pismak
Posty: 883
Rejestracja: 29.12.2004, 16:12
Lokalizacja: z miasta

trojan

Post autor: Fergie »

No wiec ja mam taki problem ze sobie stronki przegladalam w internecie i mi sie komunikad pojawił ze antivirus wykryl jakiegos tam trojana co jest strasznie niebezpieczny (w oim kompie oczywiscie) i ja sie przestraszylam usunelam polowe programow i w ogole i zrobilam jeszcze raz skanowanie i mi nic nie wykrył. I mam do was takie pytanko czy istnieje jeszcze ryzyko ze te wirusy gdzies sa? I co mam z tym zrobic
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera - na próbę

[ Jan Paweł II ]
mhl
Młody aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 10.01.2005, 22:16
Lokalizacja: Chełm

Re: trojan

Post autor: mhl »

hehehe, babska zaradność :)

co by bylo gdyby ci wykryl ze 30 :)?

wirusy mogą być wszędzie, różne antyviry wykryją różne virusy, od siebie polecam

Kaspersky 5.0 Personal

Panda 7.0 Platinum

A do tego zainstaluj


Ad Aware SE

SpyBot Search&Destroy

Easy Cleaner


oraz koniecznie

Service Packa 2 dla Win XP


Wirusy i spyware skanuj w trybie awaryjnym z wyłączoną wtyczką od internetu (tak dla pewności) i zalogowanym Administratorem. Ale ten trojan pewnie zostął wyłapany w czasie rzeczywistym więc zapewne zagnieździł się w \temp i antyvir od razu go wywalił, wiec nie ma obaw :)
agulec
Młody rozbrykany
Posty: 203
Rejestracja: 01.02.2005, 17:56
Lokalizacja: Łódź

Re: trojan

Post autor: agulec »

Ojojoj...z Pandą mam nieprzyjemne doświadczenia (problemy z odpalaniem systemu=grzebanie w biosie=problemy=nerwy) ja korzystam z mks_vira
http://skaner.mks.com.pl/
Ostatnio zmieniony 24.02.2005, 01:15 przez agulec, łącznie zmieniany 1 raz.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: trojan

Post autor: stefan »

zacznijmy od tego, że (strzelam, że) komunikat dostałaś od Usługi Posłaniec.
Plik
Młody aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 04.04.2004, 09:35

Re: trojan

Post autor: Plik »

stefan pisze:zacznijmy od tego, że (strzelam, że) komunikat dostałaś od Usługi Posłaniec.
bueh ... nono
Fergie: moze napisz jakiego masz AV i co sie stalo bo ja z twojej wypowiedzi wywnioskowalem tyle ze chodzilas po stronach i pojawil ci sie komunikat ze masz trojana i tyle ;p Nie wiem czy tu go usunelas recznie czy tesh to zrobil AV automatycznie ;]
btw: po co usuwac polowe programow ?
heh no jak go usunelas to nie powinno ich byc ;] no chyba ze byl to wirus takto mial prawo sie rozprzestrzenic po kompie i zarazic pliki wykonywalne exe lub inne ;/ [ale malo takiego czego na stronach wiecej trojanow;]] Wiec przeskanuj sobie jeszcze raz kompa MKS on-line i jak cos bedzie to podaj nazwe tego czegos ;]
hm ja polecam Kasperskiego ;p
Linux Slackware 2.4.29 in 686.
Fergie
Szalony pismak
Posty: 883
Rejestracja: 29.12.2004, 16:12
Lokalizacja: z miasta

Re: trojan

Post autor: Fergie »

stefan pisze:zacznijmy od tego, że (strzelam, że) komunikat dostałaś od Usługi Posłaniec.
Komunikad dostałam od Nortona AntiVirusa 2004 dla twojej wiadomosci :D
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera - na próbę

[ Jan Paweł II ]
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: trojan

Post autor: Linka »

Norton jest dobry ale cholernie upierdiwy :P
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: trojan

Post autor: Kubuś »

Linka pisze:Norton jest dobry ale cholernie upierdiwy :P
Zgadzam sie w 100% :) Mialem redlofa to non stop wyskakiwaly okienka ze wykryto wirusa :) byl w 5400 plikach, polowy nie umial naprawic, ale na szczescie ta druga polowa to byly tymczasowe pliki internetowe i udało się pozbyć tego vira :) mam przynajmniej taka nadzieje.
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: trojan

Post autor: Phantom »

Przecież jak Norton coś wykrył i nie mógł tego naprawić, to albo usunął albo w najgorszej opcji zablokował tak żeby trojan był bezużyteczny. Mylę się?

Ja mam System Łerksa 2005 z Antywirusem 2005 i miałem System Łerksy i 2003 i 2004 i żaden nie był tak upierdliwy jak mówicie :<
Plik
Młody aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 04.04.2004, 09:35

Re: trojan

Post autor: Plik »

Fergie: skanowalas jeszcze raz? ;p
Kubuś: jesli to byl wirus z prawdziwego zdazenia to jush niemoglbys otworzyc polowy [lub wiekszosci] aplikacji bo bylyby zarazone ;] Pliki tymczasowe to pestka :p
Phantom: hm mylisz chyba pojecia trojan a wirus. A gdyby trojan/wirus dopisal sie do jakiejs glowenj aplikacji np: IE to Norton jak by zablokowal to IE bys nie mial ;] badz by jej nie zablokowal bo uwazalby ja za usluge systemowa ;] i kicha po 'to cos' laduje sie caly czas z wazna aplikacja ;]
pozdrawiam.
Linux Slackware 2.4.29 in 686.
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: trojan

Post autor: *MysterY* »

Ja mam Nortona i nie narzekam, wczesniej też pracowałem ponad pół roku bez antywirusa i było wszystko oki :] (oczywiście podłączony do NET-a) :mrgreen: ogóolnie jestem zadowolony z NORTONA 2004 :mrgreen:
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: trojan

Post autor: Linka »

Ja tez mam northona jak to wczesniej mowilam, 2004 jest good chociaz czasami mnie drazni. Ogolnie jak sie trafi przypadkiem na jakies scierwo w necie to szybko i bezproblemowo sie pozbywa go :P
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Plik
Młody aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 04.04.2004, 09:35

Re: trojan

Post autor: Plik »

a ja wogole nie uzywam AV na windowsie ;]] bo spowalnia mi kompa, pozatym mam za wolnego procka na takie duuuuzo zajmujace aplikacje;p
, ew. jak jush musze uzyc AV to kozystam z MKS online ;]
a ja nadal polecam Kasperskiego ;]
Linux Slackware 2.4.29 in 686.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: trojan

Post autor: Paweł »

Ja posiadam Nortona 2005 by stadionŁKS ;)

Jestem zajesuper zadowolony.
Wszystko pinknie chroni i od kąt mam neta... hmmm.. z jakies 3-4 latka tak nie mialem żadnego wirusa (oczywiscie wczesniej uzywalem innych wersji Nortona).

Usuwa wszytskie "zonki" z www jak i z mail ściaganych do Outlooka.

Oczywiscie spowalnia mi zaje...fajnie komputer, bo i tak mam słaby.
Ale za to jest bezpieczny. :)



chyba zeszlismy z tematu :zdziwko:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: trojan

Post autor: shyduo »

Ja tesh mieć Nortona 2004. Panda jest bardzo dobra, ale trzeba troche posiedzieć nad konfiguracją.

Nieeeee, tyyyyylko troszkę :D
ODPOWIEDZ