[Robale & Virus]

Masz problem z komputerem, jakimś programem lub poprostu chesz wymienić swoje uwagi na ten temat? Możesz to zrobić tutaj! Nasze hasło: "format c:" (-;
ODPOWIEDZ
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

[Robale & Virus]

Post autor: PLAGIATT »

Ten Temat jest przeznaczony Wirusą i Robalą w sieci bede tu umieszczal najnowsze wirusy i jak dzialają.... itp. Gdzie się ukrywaja itd. i jak je usunąć :] ......
UWAGA: Prosze W Tym Temacie Nic Nie Pisać !!!!..... Jest to temat wyłącznie informacyjny... No chyba że również macie informacje o jakimś wirusie to zamieszczajcie je tutaj :] .....
Oto wirus:
Ostatnio zmieniony 04.01.2003, 01:59 przez PLAGIATT, łącznie zmieniany 5 razy.
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

"Śmieciarz" z P2P

Post autor: PLAGIATT »

1. Wirus :arrow: "Śmieciarz" z P2P

W32.HLLW.Zule jest robakiem internetowym, rozprzestrzeniającym się w sieci wymiany plików KaZaA. "Insekt" podszywa się pod różne, atrakcyjne dla użytkowników P2P pliki - po uaktywnieniu się zaśmieca dysk dziesiątkami swoich kopii i próbuje kasować pliki.

Właściwie, to W32.HLLW.Zule nie potrafi się sam rozprzestrzeniać - jego sposób na rozpowszechnianie swoich kopii polega na zapisaniu się w udostępnionym innym użytkownikom KaZaA katalogu pod intrygującą nazwą i oczekiwaniu, aż jakiś nieostrożny internauta pobierze i uruchomi taki plik. Według danych Symanteca, W32.HLLW.Zule może przybierać nazwy: BattlefieldMPpatch.exe, XXX.exe, X-mas.exe, Funny.exe, SimpsonsGame.exe, How to Crack all gamez.exe, Microsoft.exe, Simpsons.exe, Erotica.exe itp.

Po uaktywnieniu się robak tworzy na dysku kilkadziesiąt swoich kopii o różnych nazwach oraz kilkadziesiąt innych, niezainfekowanych plików. "Insekt" próbuje również usuwać zainstalowane na zainfekowanym komputerze oprogramowanie antywirusowe.

Jeśli istnieje podejrzenie, że komputer może być zainfekowany przez W32.HLLW.Zule, należy zaopatrzyć się w najnowsze uaktualnienia do programu antywirusowego i przeprowadzić kompleksowe skanowanie systemu. Jeśli aplikacja wykryje kopie "insekta", należy je skasować.

Źródło Pcmaniak.pl


2. Wirus :arrow: Klez - najszybciej powielany wirus

Wirusem który w bierzącym roku rozprzestrzenił się w największej liczbie kopii był Klez - wynika z informacji jaką opublikowała firma Sophos, zajmująca sie programami anty-wirusowymi.

Co istotne, na drugim miejscu uplasował się robak Bugbear, który w Sieci pojawił się dopiero w październiku tego roku. Trzecią pozycję zajął robak przechwytujący hasła, Badtrans, który po raz pierwszy wykryty został już rok temu. Jak informuje Sophos, w tym roku firma wykryła 7 189 nowych wirusów, robaków i konii trojańskich. Całkowita liczba rekordów w bazie wirusów przekroczyła 78 tys., a codziennie laboratorium wirusowe Sophosa wykrywa średnio 25 nowych wirusów.

Firma opublikowała także listę 10 najpopularniejszych fałszywych alarmów wirusowych krążących w listopadzie w Internecie. Fałszywką najczęściej rozsyłaną było ostzreżenie przez JDBGMGR, którego kopie stanowią 22 % wszystkich fałszywych alarmów. Podobnie do innych tego typu maili, JDBGMGR sugerował użytkownikowi usunięcie zainfekowanych plików, które zwykle miały być nosicielem robaka Bugbear. Ci którzy wykonali instrukcje z listu kasowali pliki systemowe Microsoft Debugger Registrar for Java, które są konieczne do porawnej pracy komputera. List z tą fałszywką istnieje w Sieci od połowy 2001r. Podejrzewa się, że jego twórcy pochodzą z kraju hiszpańsko języcznego.

Na drugim miejscu wśród fałszywych alarmów, był list przestrzegajacy przed wygaszaczem Budweiser Frogs Screensaver, którego kopie stanowią 11,5 % alarmów anty-wirusowych. Nowy wirus miał być szczepem powstałego w 1990r. wirusa Good Times. Ciekawym alarmem-kawałem był "World Trade Center Survivor", który uplasował się na 10 miejscu listy. Fałszywka ta obiecywała za rozesłanie listu do przyjaciół część fortuny Billa Gatesa. Sam szef Microsoftu otrzymał aż 9 takich listów.

"Niestety, zbyt często kierowani dobrą wolą rozsyłamy do znajomych takie fałszywe alarmy" - powiedział Graham Cluley, konsultant technologiczny Sophos Anti-Virus. "W rzeczywistości działanie takie wzmaga niepewność, powoduje przeciążenie łączy i zapchanie serwerów pocztowych oraz wprowadza chaos. Firmy powinny przeszkolić swoich pracowników, aby w przypadku otrzymania takiego listu, użytkownik przesyłał go do jednej wskazanej osoby, która byłaby odpowiedzialna za jego weryfikację".



3. :arrow: poIRCuj z robakiem

Ostatnio w Internecie pojawił się robak atakujący przez sieć IRC - W32.Backzat.

Po uruchomieniu przez użytkownika pliku załącznika robak tworzy na dysku swoją kopię w pliku BatzBack.scr, modyfikuje rejestr powodując swój start przy każdym uruchomieniu systemu Windows oraz tworzy plik wsadowy o nazwie BatzBack.bat..

Raz zainfekowany popularny program mIRC, jest modyfikowany i rozsyła szkodnika do każdego rozmówcy zaatakowanego użytkownika.

Robak jest na tyle "sprytny", że na koniec stara się wymazać zawartość katalogów, gdzie standardowo mogą znajdować się pliki programów antywirusowych.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [Robale & Virus]

Post autor: Paweł »

a nie można było dac tego w jednym poscie :twisted:
poza tym to chyba nie jest forum antywirusowe (-;

:jeee:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Robale & Virus]

Post autor: PLAGIATT »

...no ale to dzial komputery a na kompa o wira nie problem :D i tu zawieraja sie informacje !!!! i jak jakies macie doklejajcie :D
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Robale & Virus]

Post autor: PLAGIATT »

4. Wirus :arrow: Celeron.B.

W Sieci pojawił się nowy, groźny robak o znajomo brzmiącej nazwie Celeron.B. "Insekt" rozprzestrzenia się za pośrednictwem sieci KaZaA - po uaktywnieniu się próbuje kasować pliki.

Robak z reguły pojawia się w komputerze w postaci pliku pobranego z sieci wymiany plików KaZaA - plik taki może mieć różne nazwy, zawsze jednak będzie miał rozszerzenie .vbs (choć niekiedy będzie to rozszerzenie podwójne - np. .jpg.vbs).

Po uruchomieniu takiego pliku Celeron.B tworzy w katalogu My Shared Folder (udostępnionym innym użytkownikom programu KaZaA) kilkadziesiąt swoich kopii o różnych nazwach. Próbuje on również skopiować się na dyskietkę. Następnie robak wyświetla 8 różnych, fałszywych komunikatów:

This Program Always Will Protect Your PC
Please Turn Off Any Kind Of Antivirus For Best Results WWW.Symatec.com
This Program remove 5 different virus
W32/Tulu.A.Worm Not Found
W32/Zule.Worm Not Found
W32/Cunario.Worm Not Found
W32/Orfina.Worm Not Found
VBS/Celeron.Worm Not Found.

Kolejnym etapem jego działania jest kasowanie danych - robak usuwa pliki Autoexec.bat, notepad.exe oraz pliki niezbędne do funkcjonowania programu Norton Antivirus.

Aby usunąć robaka, należy zaopatrzyć się w najnowsze uaktualnienia do programu antywirusowego i przeprowadzić kompleksowe skanowanie systemu. Jeśli aplikacja wykryje kopie Celeron.B, należy je skasować.
ODPOWIEDZ