Kurtka ze "słoneczną" ładowarką

Masz problem z komputerem, jakimś programem lub poprostu chesz wymienić swoje uwagi na ten temat? Możesz to zrobić tutaj! Nasze hasło: "format c:" (-;
ODPOWIEDZ
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kurtka ze "słoneczną" ładowarką

Post autor: PLAGIATT »

Amerykańska firma ScotteVest, specjalizująca się w produkcji ubiorów dla miłośników elektronicznych gadżetów, szykuje nowy hit – kurtkę z wbudowaną baterią słoneczną.

Kurtka, która do sprzedaży trafi wiosną, posiada wbudowane panele słoneczne, które mogą posłużyć do ładowania wszelkich elektronicznych gadżetów noszonych przez użytkownika. Dwa panele fotoelektryczne, przypinane na ramionach, gromadzą energię i przesyłają je do baterii wielkości talii kart. Bateria jest połączona kablami z każdą kieszenią kurtki i może zasilać dowolne urządzenia. Aby panele słoneczne były lekkim, a zarazem efektywnym źródłem energii, zastosowano ogniwa CIGS (CuInGaSe 2) firmy ICP Solar Technologies, z których korzysta m.in. amerykańskie wojsko. Użytkownik będzie mógł dostosować odzież do swoich potrzeb – otrzyma zestaw kabli, z którego wybierze potrzebne połączenia i umieści je w kurtce. Zaprezentowany podczas Consumer Electronics Show prototyp mógł zasilać tylko jedno urządzenie, jednak w komercyjnej wersji ubioru ilość połączeń ma być dowolna. Aby inteligentnie zarządzać generowaną energią (od 5 do 10W), bateria będzie sprawdzać stan akumulatorów podłączonych urządzeń i dostarczy prąd tylko tym, które rzeczywiście tego potrzebują.

Podobnie jak w dostępnych już na rynku ubiorach ScotteVest, w „słonecznej” kurtce zastosowano koncepcję sieci osobistej Personal Area Network. Kurtka zapewnia wszelkie połączenia pomiędzy noszonymi w niej urządzeniami elektronicznymi – nie ma potrzeby umieszczania na zewnątrz choćby jednego kabla. „Słoneczna” kurtka ScotteVest do sprzedaży trafi wiosną. Będzie kosztować około 300 USD, a więc o 100 USD więcej niż wersja bez paneli słonecznych dostępna na rynku od ubiegłego roku.

http://komputery.wp.pl/f/jpg/117/kurtka_1.jpg

Nie no czad sprawa tyko gorzej jak nie ma słońca :D
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kurtka ze "słoneczną" ładowarką

Post autor: Anuś »

Ale słońce jest przede wszystkim latem, a latem się nie nosi kurtek :D Więc nie wiem po co to komu :D Ale jak ktoś chce to niech kupuje. jA nie potrzebuję takiej kurtki :D
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Kurtka ze "słoneczną" ładowarką

Post autor: ::PiotreK:: »

no cznie latem zima jest slonce bardzo czesto jesienia i wiosna tez tylko sie na to niezwraca uwagi bo mimo tego slonca jest zimno np u mnie teraz swieci slonce prosto w okno jak w letni poranek wczoraj i przedwczoraj swiecio tez
Magduś
Młody rozbrykany
Posty: 386
Rejestracja: 28.09.2003, 18:32
Lokalizacja: Sz-n

Re: Kurtka ze "słoneczną" ładowarką

Post autor: Magduś »

hmm interesujące ale lepsze byłoby bikini nie sadzicie!!;] lato i od razu wiecej słońca ;]
Żyj tak aby Twoim przyjaciołom zrobiło się nudno gdy umrzesz.
Fergie
Szalony pismak
Posty: 883
Rejestracja: 29.12.2004, 16:12
Lokalizacja: z miasta

Re: Kurtka ze "słoneczną" ładowarką

Post autor: Fergie »

spokos mieli pomysł... Ale pewnie i tak bym z niego nie skorzystala, bo nie nosze zadnych gadzetow, tylko kiedys komorke... Jestem za bikini :D
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera - na próbę

[ Jan Paweł II ]
ODPOWIEDZ