Leczymy Depresje :)

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: Leczymy Depresje :)

Post autor: Shirya »

Na osoby w depresji dobra jest też terapia szokowa. Ale działa tylko na niewielki procent ludzi. Ja wypróbowałam tę metodę na moim dobrym koledze, który przez związek z pewna kobietą popadł w kolosalne długi (dziewięćdziesiąt tysięcy i stale rośnie). Dwa miesiące nie robił nic innego tylko pił i zjadał relanium jak cukierki. Ciagle Mu dogryzalam, meczyłam Go psychicznie, wytykałam błędy, torturowałam Go słownie jak tylko się dało.... Inni natomiast podpowiadali "no słuchaj no jakoś to będzie" i stawiali mu kolejne piwo... Ja mu pic zabroniłam. W moim lokalu piwa nie dostal i nie dostanie póki się nie ogarnie- tak powiedziałam.... Zabrałam Go do prawnika, wytłumaczyliśmy Mu we dwoje jakie są opcje wyjścia z sytuacji i puściłam Go do domu.... Tydzień z mieszkania nie wychodził.... a po tygidniu jak nowo narodzony. Znalazł pracę i widzi sens dalszego życia. Bo mogła mu się trafić większa tragedia...

Ja również bym chciała, żeby w razie mojego załamania nerwowego nikt mnie nie klepał po ramieniu i nie mówił, że jakoś to będzie..... tylko żeby właśnie wmawiali mi, że będzie jeszcze gorzej i na lepiej to nawet cienia szansy nie ma. Na mnie coś takiego działa... spinam się i udowadniam, że jednak będzie lepiej....
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
RYBECZKA
Młody aktywny
Posty: 19
Rejestracja: 12.04.2005, 13:56
Lokalizacja: Łęczna

Re: Leczymy Depresje :)

Post autor: RYBECZKA »

jeżeli to nie jest prawdziwa depresja tylko tymczasowe patrzenie pesymistycznie na świat to niech ją wyciągnie na jakąś dyskotekę do kina lub coś w tym stylu myślę że to dobre rozwiązanie
i będzie dobrze :tak:
:-)
ćma
Młody aktywny
Posty: 18
Rejestracja: 26.04.2005, 16:36
Lokalizacja: spadłam z nieba

Re: Leczymy Depresje :)

Post autor: ćma »

Miałam przez ostatnie 8 miesiecy cos w rodzaju depresji, duzo o niej czytałam i moglabym ze smialoscia stwierdzic,ze wlasnie na to choruje, ale nie jestem lekarzem i nie chce nic wnioskowac. Z tego co czytałam i z wlasnego doswiadczenia wiem,ze słowa nie pomagaja. " Dasz sobie rade" wprowadza tylko w gorszy stan. Ksiazki mowia,ze najlepiej pokazac danej osobie,ze sie z nia jest, ze zalezy nam na niej. Pokazywac, jak bardzo jest nam przykro. Mowic,ze staramy sie zrozumiec i oferujemy wsparcie i rozmowe w kazdym czasie. Nie wolno za ta mowic takiego czegos jak : jakie ty masz powody do depresji, to wszytsko tkwi w twojej glowie, wiem co czujesz, szczescie to wybór, rozchmurz sie. W tych najgorszych przypadkach nie obedzie sie bez psycholga, psychoterapii i srodków przeciwdepresyjnych. Chociaz nawet w lekkiej depresji najlepiej udac sie od razu do lekarza zeby uniknac jej poglebienia sie i wyleczyc ja w miare szybko.
God, friendship, love
Paz
Młody aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 28.01.2005, 15:46

Re: Leczymy Depresje :)

Post autor: Paz »

To mnie też wyleczcie...
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Leczymy Depresje :)

Post autor: SkaTe_GirL »

Osoba ktora ma depresje chce byc sama. Przyjaciele tej osoby jej nie daja.. ja wam powiem tak ... ktos ma dola a wpizd* niech ma, chcac pomoc jeszcze Wam sie oberwie. . . macie wlasne zycie to patrzcie na nie a nie na zycie innych...
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Leczymy Depresje :)

Post autor: Fighter »

SkaTe_GirL pisze:Osoba ktora ma depresje chce byc sama. Przyjaciele tej osoby jej nie daja.. ja wam powiem tak ... ktos ma dola a wpizd* niech ma, chcac pomoc jeszcze Wam sie oberwie. . . macie wlasne zycie to patrzcie na nie a nie na zycie innych...
A jesli to dotyczy kogos nam bliskiego to tez "a w pizdu niech ma" ???.
Trzeba pomagac ludziom, a nie stac z boku i tylko patrzec. Ja wiem ze znieczulica wszedzie juz panuje ale nie dajmy sie zwariowac.
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Leczymy Depresje :)

Post autor: SkaTe_GirL »

Po co pomagac jak ludzie tego nie chca?
Coraz czesciej slyszy sie :"Umiesz liczyc? Licz na siebie"
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Paz
Młody aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 28.01.2005, 15:46

Re: Leczymy Depresje :)

Post autor: Paz »

Skate trochę masz dziwne do tego podejście...Wiadomo, że są doły kiedy chcesz się do kogoś przytulić i są takie, że chcesz kogoś zabić. Ale na tym polega sztuka EMPATII. Trzeba umieć wyczuć nastrój i przeżycia danej osoby, szczególnie jeśli jest nam ona bliska.
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Leczymy Depresje :)

Post autor: Fighter »

SkaTe_GirL pisze:Po co pomagac jak ludzie tego nie chca?
Coraz czesciej slyszy sie :"Umiesz liczyc? Licz na siebie"
Po to zeby swiat nie schodzil na psy. Ludzie nie to ze nie chca, tylko sie wstydza prosic o pomoc.
"Umiesz liczyc? Licz na siebie" - slyszysz to i nie rozumiesz ??. To odnosi sie do tego ze wlasnie ludzie nie pomagaja.
Mialem sytuacje z "Ulicy" ze bronilem kumpla przed jakimis palantami. Ich bylo o wiele wiecej i zamiast olac tak jak sugerujesz, bo to nie moja sprawa, to pomoglem. Bylem na spalonej pozycji ich 10 ja sam i kumpel uratowany ja leb rozciety bo za butelki chwycili jak zaczalem najwiekszych kozakow rozkladac. I myslisz ze zaluje, ze pomoglem ??. Tak samo jest jak ktos ma problemy w srodku. Nalezy pomagac, a to co ty sugerujesz to dbanie o swoj tylek. Ja tak nie potrafie.
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Leczymy Depresje :)

Post autor: SkaTe_GirL »

dobra. sorry ze mam inne zdanie.
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
ODPOWIEDZ