Czy ustępujecie miejsca babci?

Nie wiesz gdzie umiescić swój post? A może chcesz poznać nowych ludzi? Jak sama nazwa mówi na tym forum jest wszystko dozwolone, no może nie do końca... ;-]
Yatamanka
Młody rozbrykany
Posty: 224
Rejestracja: 17.02.2005, 20:48
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy ustępujecie miejsca babci?

Post autor: Yatamanka »

=MiLi= pisze:Ja ustępuję zwykle jeśli widzę jakąs sympatycznie wyglądającą babcię czy dziadka, którzy podziękują jeszcze za to, a nie jak nie raz zdarzyło się, że tylko spojrzeli usiedli i ani be ani me ani kukuryku :emm: a najbardziej mnie wqrza jak jakaś babcia sapie mi nad uchem albo już od drzwi się drze żeby jej miejsce ustąpić! no paranoja... :emm:
w zupełności się z Tobą zgadzam... a najbardziej wkurza mnie takie stanie nade mną i chrząkanie... grrr... ale jeśli jest jakaś miła babeczka albo facet, to czemu nie :D
Nie nalezy mylic prawdy z opinia wiekszosci...
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Czy ustępujecie miejsca babci?

Post autor: shyduo »

agulec pisze:Dzisiaj prawie całą lekcję polskiego przedyskutowaliśmy na temat "babć autobusowych". Tego sie nie da streścić w kilku zdaniach, ale niezle jazdy były :D
"i się drze - Kaźka, Kaźka" - jak to Błażej mówił :D:D:D

Ja ustepuje, ale nieraz to mam ochotę powiedzieć części babć co o nich i ich kulturze osobistej myslę
Czarownica
Młody rozbrykany
Posty: 230
Rejestracja: 24.01.2005, 20:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy ustępujecie miejsca babci?

Post autor: Czarownica »

zazwyczaj ustępuje im miejsca , chyba , że któraś wisi na demną i sapie mi do ucha to wtedy zaczynam na bezczela gapic się w okno i udaje ż ejej niewidzę

ustępuje też miejsca rodzicom z małymi dziećmi i wszytskim tym którzy wyglądaja na zmęczonych czy sie źle czują
I'm a ghost of one's former self....
Madzior
Młody aktywny
Posty: 175
Rejestracja: 30.03.2005, 18:23
Lokalizacja: sprzed kompa

Re: Czy ustępujecie miejsca babci?

Post autor: Madzior »

Czy ustępuje??
Pewnie:) i jeszcze tym sympatyczniejszym co mieszkają w okolicy zakupy pomagam nosić (niestety już jetsem taka głupia i w pierwsyzm odruchu jak widze że ktoś się męczy to się pytam czy pomóc..ehh a potem dźwigam te killogramy..nie rozumiem dlaczego te staryszki mają tak ciężkie te torby z zakupami) :)
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czy ustępujecie miejsca babci?

Post autor: Paweł »

A dzis mialem spoko sytuacje.


Jade se tramwajem, ogolnie zmeczony po całym dniu, do domciu.

Usiadłem, szok... i to w pierwszym wagonie. Jak na te godziny... hmmm.. (ok 19). I wsiada starsza pani. Ja oczka, myk sie usmiecha, wstaje. Ona na mnie rybka... i mowi "niieee... prosze usiąść.", a ja na to, "nie, niech pani usiądzie". I usiadła. Starsza pani... widac ze chciala, ale z grzeczności nawet nie powidziała... :) i czemu wszystkie tak nie mogą?

Inna sytuacja, z jakies pół roku temu? Ten sam chyba scenariusz. Po poludniu, duzo ludzi w tramwaju, ja - zmeczony. Siedzialem i myslalem o czyms, albo chyba nawet ksiazke czytalem (do matury, wiadomo ; - ))). I tak se jechalem. Nagle... wstaje jakis starszy facet dwa siedzenie przedemną i wysiada, a przy okazji na cały tramwaj komentuje jak ja to mu wczesniej nie chcialem miejsca ustąpić. MASAKRA... sorki. Ale chyba lekka przesada.


I jeszcze inna sytuacja, której byłem świadkiem.

W Warszawie jadę sobie autobusem... chyba na Al. Jerozolimskich czy gdzies w okolicy. Duzo ludzi w autobusie, ale byly jeszcze wolne miejsca. Na takim poczwórnym siedzial m.in. dziewczyna i starszy dziadek (on przy oknie). I sie nagle zaczął na nią drzec, ze co to ma znaczy, ze starsza pani stoi a ona siedzi, ze co to za chamstwo i jeszcze wieksze bluzgi... Już dosłownie miałem się włączyć do gadki i go zjechac... ale nie moje miasto, więc wolałem siedzieć cicho... ;-)

sorki, za ew. literówki :)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Czy ustępujecie miejsca babci?

Post autor: SkaTe_GirL »

Babcie przystankersi.... ; -P
Tydzien temu dostalam ochrzan od jakiegos dziadka z laska jak chcialam mu udostepic miejsce siedzace... zaczal sie na mnie drzec :"Co Ty sobie myslisz?! Nie jestem taki stary zeby mi ustepowac miejsca" Kicha ; -P Jakos ostatnio juz nie ustepuje ; -P
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Michal
Człowiek czynu
Posty: 1303
Rejestracja: 27.08.2004, 13:14
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Czy ustępujecie miejsca babci?

Post autor: Michal »

no to i ja cos napisze

Kiedys w jade autobusem i sa przy niektorych miejscach naklejki ze "miejsce dla inwalidy". No i jade sobie i bylo sporo miejsc wolnych wiec sobie siedze i wsiada starsza babcia i idzie do tego miejsca gdzie byla ta naklejka (a pol autobusu bylo wolne), tam siedzial mlody czlowiek. Jak ta babcia sie wydarla na biedaka, ze o0na tu chce usiasc bo ona jest inwalidka i to dla niej miejsce, wiec on stwierdzil ze przeciez pol autobusu jest wolne a ona swoje, ze to jest dla niej miejsce. Niektorzy to maja naje**ne w glowach.

No to tyle. od tamtej pory staram sie nie siadac w miejscach dla ludzi "specjalnych" :wink:
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Czy ustępujecie miejsca babci?

Post autor: =MiLi= »

Tak się zastanawiam.. może tym ludziom sie nudzi i dlatego odwalają takie numery... bo to takie trudne do pojęcia
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
agulec
Młody rozbrykany
Posty: 203
Rejestracja: 01.02.2005, 17:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy ustępujecie miejsca babci?

Post autor: agulec »

shyduo pisze:
agulec pisze:Dzisiaj prawie całą lekcję polskiego przedyskutowaliśmy na temat "babć autobusowych". Tego sie nie da streścić w kilku zdaniach, ale niezle jazdy były :D
"i się drze - Kaźka, Kaźka" - jak to Błażej mówił :D:D:D

Ja ustepuje, ale nieraz to mam ochotę powiedzieć części babć co o nich i ich kulturze osobistej myslę

To było przeciągłe "Kryyyśka"

Ja osobiście nie wytrzymałam już przy
polonistka pisze:No i stoi ten facet, wysoki, postawny, a się okazał straszną dupą!
Lub
polonistka pisze:A te dzieciaki na huśtawkach się drą: "J***ć ŁKS!" I ja się nawet skupić nie mogę na sprawdzaniu matur (...)
Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Czy ustępujecie miejsca babci?

Post autor: vanessa »

=MiLi= pisze:Ja ustępuję zwykle jeśli widzę jakąs sympatycznie wyglądającą babcię czy dziadka, którzy podziękują jeszcze za to, a nie jak nie raz zdarzyło się, że tylko spojrzeli usiedli i ani be ani me ani kukuryku :emm: a najbardziej mnie wqrza jak jakaś babcia sapie mi nad uchem albo już od drzwi się drze żeby jej miejsce ustąpić! no paranoja... :emm:
dokładnie Mili popieram w 100%
takiej babci która mi sapie nad uchem i pcha na chama żeby jej miejsce zwolnic to bym najchetniej język pokazała. Takim staruszkom miejsca nie ustępuje..(tym bardziej że wchodza z siatami a góra dwa przystanki dalej wysiadają, bo to albo targ ajkiś, albo cmentarz)
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Czy ustępujecie miejsca babci?

Post autor: *MysterY* »

akcja mojego kumpla też była dobra. Siedzi na miejscu dla inwalidów, luz, tramwaj pełny luz, w pewnym momencie wsiada babcia i mówi żeby zeszedł bo ona jest stara i chora, no to on na to proszę pokazać książeczkę zdrowia. Ona sojrzała na niego i odeszła. :mrgreen: wiem to nie było smieszne :zdziwko:
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Czy ustępujecie miejsca babci?

Post autor: SkaTe_GirL »

Mi tam wczoraj jakas babcia ustapila miejsca w bimbaju :zdziwko: weszlam zaplakana do tranwaju a ta do mnie "Usiac dziecko... Tobie bardziej sie przyda to miejsce niz mnie" normalnie przezylam szok :zdziwko:
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Czy ustępujecie miejsca babci?

Post autor: =MiLi= »

SkaTe_GirL pisze:Mi tam wczoraj jakas babcia ustapila miejsca w bimbaju :zdziwko: weszlam zaplakana do tranwaju a ta do mnie "Usiac dziecko... Tobie bardziej sie przyda to miejsce niz mnie" normalnie przezylam szok :zdziwko:
Łaaaaał :) normalnie szok :)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Fergie
Szalony pismak
Posty: 883
Rejestracja: 29.12.2004, 16:12
Lokalizacja: z miasta

Re: Czy ustępujecie miejsca babci?

Post autor: Fergie »

SkaTe_GirL pisze:Mi tam wczoraj jakas babcia ustapila miejsca w bimbaju :zdziwko: weszlam zaplakana do tranwaju a ta do mnie "Usiac dziecko... Tobie bardziej sie przyda to miejsce niz mnie" normalnie przezylam szok :zdziwko:
honorowa babcia :mrgreen: Mogłabym taką mieć...
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera - na próbę

[ Jan Paweł II ]
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Czy ustępujecie miejsca babci?

Post autor: =MiLi= »

A wczoraj jak jechałam autobusem to wsiadła taka babcia i jakiś chłopak wstał żeby jej miejsca ustąpić,a ona że nie będzie siadała no to on miło, że niech usiądzie itd a ona z taką pretensją "ale ja nie usiądę!" ... no to chłopak zajął swoje miejsce...
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Czy ustępujecie miejsca babci?

Post autor: ::PiotreK:: »

a ja niedawno też nawet miejsca ustąpiłem no bo jak zobaczyłem ze pani o kulach troche grubsza więc ledwo na nogach sie strzymała no to wstałem ale i tak musiało ją popychać 2 osoby zeby sie wkramoliła na miejsce
ODPOWIEDZ