Gesty pokazywane na palcach

Nie wiesz gdzie umiescić swój post? A może chcesz poznać nowych ludzi? Jak sama nazwa mówi na tym forum jest wszystko dozwolone, no może nie do końca... ;-]
ODPOWIEDZ
ata
Młody aktywny
Posty: 17
Rejestracja: 11.07.2005, 13:20

Gesty pokazywane na palcach

Post autor: ata »

Chodzi mi o znaki tego typu :jeee: Oczywiscie najbardziej znany jest ten: :fuck: i akurat te dwa rozumiem :hihi: . Chcialabym sie dowiedziedziec czy znacie podobne i co one symbolizuja np.wystawiony maly palec (ewentualnie kciuk tez)a reszta schowana. Moze wyda Wam sie to glupie, ale zalezy mi na tym.
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł."
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Gesty pokazywane na palcach

Post autor: Kubuś »

kciuk skierowany w gore, z tego co slyszalem, jest mocno obrazliwy w Grecji, nie pamietam juz dokladnie dlaczego. poza tym jak bylem we Wloszech na wymianie to tam maja prawdziwy jezyk gestow, gdy pokazuje sie na kogos i lapie sie za ucho to tak jakby nazywac tego czlowieka gejem, albo reke ukladamy tak, jak pokazujemy czasami sluchawke do telefonu za pomoca dloni, no i kciuk przystawiamy do czola, a maly palec do gory, wymowa jest podobna do gestu powyzej.
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Gesty pokazywane na palcach

Post autor: SkaTe_GirL »

ata poczekaj az Phantom wroci ; -p On sie na tym zna to ci wszystko napisze ; -p
Co do mojej osoby wiem tylko co znaczy wystawiony srodkowy palec a reszta schowana reszta jest mi totalnie nieznana ... ; -p
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gesty pokazywane na palcach

Post autor: Linka »

peace to znany znaczek :P no i w usa jest cos takiego jakby sie daszek do czola robilo a znaczy to cos w stylu "głupek"
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Gesty pokazywane na palcach

Post autor: shyduo »

W Japoni wystawiony mały palec, a reszta schowana oznacza dziewczynę, ale w sensie partnerki :)
Fergie
Szalony pismak
Posty: 883
Rejestracja: 29.12.2004, 16:12
Lokalizacja: z miasta

Re: Gesty pokazywane na palcach

Post autor: Fergie »

shyduo pisze:W Japoni wystawiony mały palec, a reszta schowana oznacza dziewczynę, ale w sensie partnerki :)
NIgdy bym nie zgadła... ALe radze uważać z gestami, bo np: u nas wystawiony do góry kciuk, a reszta schowana znaczy ql i tam podobne, a w niektórych krajach jak Kubuś napisał, jest to najwieksza obraza jaka może spotkac człowieka... :roll:
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera - na próbę

[ Jan Paweł II ]
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Gesty pokazywane na palcach

Post autor: Paweł »

ręka ułożona w pięść, a mały palec skrzywiamy w literkę "C" i prostujemy, i skrzywiamy i prostujemy i... (ręka oczywiscie wystawiona do góry)

oznaczenie: "masz małego i krzywego" (w przenośni z j. migowego ;p)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
ODPOWIEDZ