O czym chcielibyscie czytac w gazetce szkolnej?

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

O czym chcielibyscie czytac w gazetce szkolnej?

Post autor: SkaTe_GirL »

Moja szkola prowadzi gazetke szkolna.Tak sie stalo ze jestem redaktorem naczelnym naszego "antygniota" ; -] W szkole przeprowadzilam sade na temat :" O czym mamy pisac w naszej gazecie?" wyniki nie byly za bardzo zadowalajace ... jak dla mnie ... moze Wy podsuniecie swoje pomysly o czym chcielibyscie czytac na szkolnych przerwach ? ; -]
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Pyton
Młody aktywny
Posty: 43
Rejestracja: 28.11.2004, 19:50

Re: O czym chcielibyscie czytac w gazetce szkolnej?

Post autor: Pyton »

No na pewno nowości ze szkoły typu kiedy imprezy będą, konkursy jakieś jak się odbyły itp..
Potem przydało by się coś do ksztaucenia tj. 2-3 stronki po angielsku/niemiecku :)
Następnie coś dla matematyków i nie tylko: bardzo ciekawe zadania matematyczne, które nie będą pierwsze lepsze tylko trudne i selekcjonowane przez nauczyciela :)

To tylko nieliczne z pomysłów... znajdzie się ich więcej jakby co :D
"Przysłowia mądrością Narodów !!"
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: O czym chcielibyscie czytac w gazetce szkolnej?

Post autor: Linka »

Widziałam pierwsze wydanie tej waszej gazetki :P Kolezanka kupila albo skads miala to stwierdzilam ze nawet ciekawe. Jednak nie wydaje mi sie zeby ludzie kupowali takie cos bo wszystkim szkoda kasy, chociaz cena nie jest wygorowana. Nie mam pomysłow na tematy...
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: O czym chcielibyscie czytac w gazetce szkolnej?

Post autor: Fighter »

Zycie szkoly, wpadki nauczycieli, kiedy jakiego nauczyciela nie bedzie, zdiecia, zawody szkolne, uroczystosci itd.
Nie ma prawa byc zadnych "ciekawych" zadan np. z matematyki, nic co moze sie kojarzyc z tym co prawdziwy uczen nielubi najberdziej.
Ale ja bym i tak nie kupowal :mrgreen:
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
devitto
Szalony pismak
Posty: 531
Rejestracja: 14.10.2004, 21:05
Lokalizacja: Kutno

...

Post autor: devitto »

Nasza gazetka szkolna funkcjonuje doskonale... z jednego powodu...

Najtrudniejszym i najbardziej wymagającym przedmiotem szkolnym u nas jest biologia. Dlatego sorka, która przy okazji prowadzi tą gazetkę postanowiła, iż w gazetce co tydzień zamieszczony zostanie quiz. Kto go rozwiąze prawidłowo w dniu, którym gazetka została wydana - dostaje +. 3 plusy = 5 :hihi:

A ciekawe tez było, jak sorka od biologii pisała w małej rubryce gazetki przykładowe pytanie z klasówki, dla każdej z klas :hihi:
We are the champions!
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: O czym chcielibyscie czytac w gazetce szkolnej?

Post autor: SkaTe_GirL »

devitto to jest mysl! U Nas w szkole najciezsza jest matematyka wiec jak mowil Pyton zadania z matmy... a gdybysmy zrobili quiz... no i te + za rozwiazywanie... to moze byc dobre rozwiazanie! ; -]]]]]
Fighter moja gazetke bys na pewno kupil ! ; -]]]]]]]
no a na pomysly czekam dalej . . .
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Narvana
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 17.01.2005, 17:10
Lokalizacja: Wrocław

Re: O czym chcielibyscie czytac w gazetce szkolnej?

Post autor: Narvana »

JA bym umiesciła onfo o zajęciach dodatkowych, konsyltacje (u nas to jest takie wyrównawcze , z kazdgo przedmiotu osobne), dyskoteki, informacje ze świata i cos popularno-naukowego, np. o psychologii cczłowieka :) . No i jeszcze te ostatnio bardzo modne "metody efektywnej nauki", każdy to łyknie
Ps. ja tez tworze gazetke;) 8)
Pozdrówka! :P
"Polly wants a CRACER"
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: O czym chcielibyscie czytac w gazetce szkolnej?

Post autor: ::PiotreK:: »

u nas gazetka tanizna kazdy zawsze ma ten grosz którego nieszkoda

a najbarzdiej chciałbym czytać o sobie :]
od 1,5 co numer jest coś o mojej klasie a tych klas w szkole jest bardzo dużo po prostu jesteśmy fajni :]
JaQb
Szalony pismak
Posty: 539
Rejestracja: 30.09.2004, 15:35
Lokalizacja: SAn OK

Re: O czym chcielibyscie czytac w gazetce szkolnej?

Post autor: JaQb »

Pomysł.. skąbinuj zdjęcia psorów za młodu i niech uczniowie dopasują ich teraz do wizerunków dzieci, u nas było coś takiego :mrgreen:
przez wszystkie dni aż do skończenia świata..
jest przy Tobie Chrystus..
Nie bój się ..
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: O czym chcielibyscie czytac w gazetce szkolnej?

Post autor: Kubuś »

::PiotreK:: pisze: od 1,5 co numer jest coś o mojej klasie a tych klas w szkole jest bardzo dużo po prostu jesteśmy fajni :]
Albo skład redakcyjny to w większości uczniowie twojej klasy :wink:

Przydałyby sięw gazetce co ileś numerów w których salach i w jakich godzinach odbywają się koła zainteresowań czy przedmiotowe i treningi sportowe.
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: O czym chcielibyscie czytac w gazetce szkolnej?

Post autor: ::PiotreK:: »

Kubuś pisze:
Albo skład redakcyjny to w większości uczniowie twojej klasy :wink:


a w życiu nikt niema z gazetką nic wspólnego :]

po prostu moja klasa jest najczęsciej wybierana na wszystkie reprezentatywne wyjścia itp bo jesteśmy teraz jedną z 4 klas ogólniaka w szkole reszta to zawodóki technika i licea profilowane
Czarownica
Młody rozbrykany
Posty: 230
Rejestracja: 24.01.2005, 20:39
Lokalizacja: Łódź

Re: O czym chcielibyscie czytac w gazetce szkolnej?

Post autor: Czarownica »

w gazetce szkolnej , w której mam możliwiość maczania palcy :D umieszczamy różne teksty o nowościach w muzyce , filmie , nowinakach technicznych itp . Do tego cosik dla dziewczyn które większosć żytcia spędzają przed lustrem czyli Kącik zdrowia i urody , niezapominajmy też o tych którzy wierzą w przeznaczenie czyli miesięczny horoskop , a że lubimy się śmiać to i jakieś dowcipy trzeba dołączyć hm co jeszcze.... a wiem Kącik poezji (ciekawe czy ktoś to wogóle czyta) , English Page(to moje) i najwazniejszy Hyde Park - pozdrowienia , wyznania miłosne itp (czasem mamy niezłą polewkę jak to czytamy ) , jak mi się coś przypomni to dopiszę
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: O czym chcielibyscie czytac w gazetce szkolnej?

Post autor: SkaTe_GirL »

Odkopuje, moze ktos na cos wpadnie ....
pozatym mam dodatkowe pytanie...
2 wrzesnia mam rozmowe z dyrkiem mojej szkoly w sprawie szczesliwego numerka w szkole - wiecie dodawanie do gazetki kupona, ktory uratuje przed niezapowiedzianym pytaniem na jakiejs lekcji... w tamtym roku dyrek caly czas nie wyrazal na to zgody... w tym roku znowu bede probowac - jakie argumenty beda odpowiednie do tej rozmowy?
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: O czym chcielibyscie czytac w gazetce szkolnej?

Post autor: Phantom »

co znaczy dawać kupon do gazetki? :>
gdzie bym się nie pojawił numerek był losowany na początku dnia przez wyznaczone osoby i gdzieś na widoku w swoim miejscu rozwieszany (;
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: O czym chcielibyscie czytac w gazetce szkolnej?

Post autor: SkaTe_GirL »

Phantom pisze:co znaczy dawać kupon do gazetki? :>
gdzie bym się nie pojawił numerek był losowany na początku dnia przez wyznaczone osoby i gdzieś na widoku w swoim miejscu rozwieszany (;
w niektorych szkolach takie lasowania sa niepraktykujace... u Nas niby jest te losowanie ale pffff...
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
ODPOWIEDZ