Komputer Expo 2003 - Relacja

Masz problem z komputerem, jakimś programem lub poprostu chesz wymienić swoje uwagi na ten temat? Możesz to zrobić tutaj! Nasze hasło: "format c:" (-;
ODPOWIEDZ
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Komputer Expo 2003 - Relacja

Post autor: PLAGIATT »

W dniu 21 - 24 stycznia w Warszawskim centrum Expo XXI odbyły się Narodowe Targi Komputer Expo 2003. Na pierwszy rzut oka można zauważyć, że coś się zmieniło - zamiast targów międzynarodowych mamy już tylko narodowe. Sama hala targowa nie była zbyt duża, można było obejść wszystkie stoiska w niecałe dwie godziny zatrzymując się i rozmawiając z niektórymi sprzedawcami . Wszystko odbywało się przy ulicy Prądzyńskiego 12/14, a dojazd do samego, nowoczesnego budynku bardziej przypominał wiejską drogę zprzed conajmniej 30 lat niż szose w centrum stolicy.

Wchodzimy do środka. Przestronny hol, po lewej szatnie, dalej recepcja dla prasy, wystawców i vipów, następnie informacja, a obok rejestracja gości. Po prawej od wejścia troche ulotek i schody na piętro na którym znajdowały się sale konferencyjne.

No i zaczeły się problemy. Hala targowa otwarta była od 10 do 15 dla specjalistów, a od 15 dla publiczności. Jako że 22 stycznia miało się odbyć spotkanie redaktorów kilku znanych serwisów internetowych na które został zaproszony także PCmaniak.pl wejściówki miały na nas czekać. Wszystko starał się załatwić Polarny (nvidia.pl) z niejaką panią Kamą Milewską. Jak się jednak okazało wejsciówek nie było, a pani Milewska wysyłała do nas kolejne asystentki które tłumaczyły, że nic nie wiedzą i że nieletnim na targi wchodzić nie można (do godz. 15). Kilka telefonów do Polarnego i jego usilne starania też nie pomogły. Dopiero po dwugodzinnych rozmowach z coraz to innymi ludźmi udało nam się wyrobić wejsciówki dla gości - musieliśmy powołać się na konkurs Teraz Internet w którym to zostaliśmy nominowani. Nie bedę opisywał tutaj szczegółowo jak zachowywali się w stosunku do nas niektórzy pracownicy Komputer Expo - ważne że w końcu dostaliśmy się na hale (zajełoby to objętościowo 2/3 artykułu). Zachowanie to można nazwać KARYGONYM

Pierwsze wrażenie - pozytywne. Jednak zagłębiając się coraz dalej dostrzegaliśmy pustkę targów - interesujące stoiska można policzyć na palcach jednej ręki - może dwóch (-; . Zacznijmy od początku:

Stoisko firmy Action połączone ze stoiskiem AMD. Zaczne od Action, na wystawie kilka dysków twardych, napędów i kart graficznych. Te ostatnie zwróciły naszą i Jarka (redakcja.net) uwagę. Oto leżały przed nami dwie karty: Geforce 4 MX 440 i Geforce 4 Ti 4200 - jest w tym coś dziwnego ? Owszem jest, obok tych kart stały zewnętrzne karty telewizyjne - jedna czarna, druga niebieska, a przed nimi kolejne plakietki z nazwami kart graficznych nVidia :) Przyglądając się chwilę tym urządzeniom zastanawialiśmy się w jaki genialny sposób można podłączyć "zewnętrzną" kartę do kompa. Zapytaliśmy sprzedawce, a ten po chwili zastanowienia powiedział, że pójdzie po kolege. Wrócił po dwóch minutkach i trochę zmieszany przyznał, że źle podpisali urządzenia :) Zanim zmienił plakietki zrobiłem fotke - jest poniżej.

Obrazek
Obok stoisko AMD - 3 komputery, na nich kilka gier które miały prezentować potęgę procesorów z serii AthlonXP. Moją uwagę zwrócili jednak dwaj strażnicy z ogromnymi, dmuchanymi i bardzo... zielonymi młotami w rękach. Jak nietrudno się domyśleć strzegli oni nowego procesora AMD Hammer. Hammer osadzony był na płycie głównej produkcji AMD z dwoma gniazdami pamięci. Od razu zauważyłem mocowanie coolera przypominające koszyk z Pentium 4. Fotki poniżej:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co jeszcze wiemy o Hammerze ? No niewiele - jak poinformował mnie jeden z wystawców nareszcie AMD założyło osłone na jądro procesora - znowu coś ala Pentium 4. Z ciekawostek podam jeszcze, że takich komputerów z Hammerem jest 20, a ten z Expo pod specjalną ochroną wraca do Anglii zaraz po targach.

Kolejne ciekawe stoisko to stoisko firmy Triplex - producenta kart graficznych, o tyle Ciekawych, że o srebrnym laminacie. Najciekawszym ich produktem była karta bezprzewodowa, widoczna na fotce poniżej:
Obrazek
Obrazek
Apple także zaprezentowało się na tegorocznych targach. Jak tylko zauważyłem ich stoisko zasiadłem za nowego maca i przekonałem się co znaczy dopracowanie elementów komputera jak i systemu. Gdybym tylko mógł od razu zaopatrzyłbym się w MacOS X. Możliwości tego systemu są naprawde duże, dla przykładu gdy usiadłem na maca leciała na nim muzyka, po odpaleniu kilku progsów postanowiłem sprawdzić co potrafi Virtual PC - przekonałem się dość szybko - po kilkudziesięsiu sekundach uruchomił się Windows 2000 a w tle cały czas słyszałem empetrójki, gdy zamknołem system znalazłem się zpowrotem w MacOS X. Oto fotka z Windowsem 2000 odpalonym na Macosie.
Obrazek
Aha no i ciekawostka... Zauważyłem dwa podobne do siebie modele - iMaca i eMaca, od razu zapytałem wystawce czym one się różnią oprócz wyglądu... Niestety aby udzielić mi odpowiedzi musiał pszeszukać kilka ulotek... Nie ma to jak pełen profesjonalizm

Źródło Pcmaniak.pl

Nie powiem ciekawe korde te Expo :) chyba za rok sie przejade tyko szkoda ze nie ma fachowych odpowiedzi :D
ODPOWIEDZ