CZy nauczyciel może mnie nie dopuścić do matury???

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
h3lix
Młody aktywny
Posty: 77
Rejestracja: 05.05.2005, 21:46
Lokalizacja: Sosnowiec

CZy nauczyciel może mnie nie dopuścić do matury???

Post autor: h3lix »

Otóż miałem dzisiaj niemiłą sytuację z matematyczną, jak zwykle wynikającą z mojego luźnego i olewkowego podchodzenia do życia :P Kłótnia zakończyła się w sumie hasełkiem "czy pan wie, że mogę pana nie dopuścić do matury?". Czy nauczyciel ma takie prawo? Bo w sumie to wisi mi czy będę miał u niej korki czy nie, i tak mnie za wiele nie nauczy, a na lekcji nie może mnie zagiąć, boję się tylko, że może mnie nie dopuścić do tej maturki i będę miał ZONKa.
anuśka :)
Szalony pismak
Posty: 730
Rejestracja: 27.02.2005, 22:32

Re: CZy nauczyciel może mnie nie dopuścić do matury???

Post autor: anuśka :) »

Ja osobiście nie wiem na pewno, ale jeżeli nie zdasz z jakiegos przedmiotu w 3 klasie to może i jest to możliwe :zdziwko: z reguły nauczyciele tak nie postępują, bo klasa maturalna to już wyższa półka :)
... trzeba umieć iść słoneczną stroną życia ...
h3lix
Młody aktywny
Posty: 77
Rejestracja: 05.05.2005, 21:46
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: CZy nauczyciel może mnie nie dopuścić do matury???

Post autor: h3lix »

Zdać to ja na pewno zdam :) Problem tylko w tym czy będę mógł zdać maturkę z matmy jeśli ona sobie powie "nie".
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: CZy nauczyciel może mnie nie dopuścić do matury???

Post autor: vanessa »

h3lix pisze:Zdać to ja na pewno zdam :) Problem tylko w tym czy będę mógł zdać maturkę z matmy jeśli ona sobie powie "nie".
bzdura..
ona może sobie pomachać palcem koło nosa..
to Ty możesz powiedzieć ewentualne NIE jeśli zachce Ci się nie-zdawać matury :D
ona ma g*w*o do powiedzenia..
(chyba że ma już jakieś wtyki u rządzących, ale to raczej wątpliwa sprawa czy nawet to by pomogło)
wiem z doświadczenia..
btw: też miała dziś małe spięcie z kobietą od matematyki, ale tak mi ciśnienie podniosła, że wzięła mnie do odpowiedzi, żeby postawić mi lage i mieć satysfakcje z tego, jednak nie wyszło jej bo zrobiłam zadanie bez błędu i musiała postawić mi 5.. :oops2:
oh yeah.. jestem z siebie dumna ; ]
musiałam to napisać <lol2>
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
h3lix
Młody aktywny
Posty: 77
Rejestracja: 05.05.2005, 21:46
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: CZy nauczyciel może mnie nie dopuścić do matury???

Post autor: h3lix »

Dzieki za odpowiedź :) mnie też wzięła zaraz i też jej nie wyszło kapiszona wstawić :lol:
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: CZy nauczyciel może mnie nie dopuścić do matury???

Post autor: Linka »

Tylko ze taka jest prawda, ze bardzo wredna nauczycielka jesli jej sie zachce moze usadzic nawet najmadrzejszego ucznia :zdziwko:
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: CZy nauczyciel może mnie nie dopuścić do matury???

Post autor: Paweł »

ale co ona może na maturze? nic!
przecież nawet nie bedzie wiedziała co i jak masz napisane w pracy, zobaczy najwyzej tylko Twoje procenciki na koniec... a i na ustnym nie bedzie miała w sumie co do gadania... :)
głowa do góry! :)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: CZy nauczyciel może mnie nie dopuścić do matury???

Post autor: Linka »

Z tego co ja mysle to faktycznie do matury nie ma prawa sie wtracac. Ale jesli wczesniej postawi komus na koniec roku 1 to ta osoba po prostu moze nie skonczyc 3 klasy
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
mekamil
Młody aktywny
Posty: 199
Rejestracja: 20.09.2005, 10:41
Lokalizacja: Boat City

Re: CZy nauczyciel może mnie nie dopuścić do matury???

Post autor: mekamil »

Ostatnio odnoszę wrażenie że część nauczycieli leje na to czy zdążą zrealizować program i odpowiednio przygotować mnie do matury. Ale to chyba jedyny sposób w jaki mogą spi**** uczniom maturę.
Ukłony uściski mekamil

Polska - Łódź i okolice =]
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: CZy nauczyciel może mnie nie dopuścić do matury???

Post autor: Paweł »

mekamil pisze:Ostatnio odnoszę wrażenie że część nauczycieli leje na to czy zdążą zrealizować program i odpowiednio przygotować mnie do matury. Ale to chyba jedyny sposób w jaki mogą spi**** uczniom maturę.
heh... zadziwiające, rok temu tez miałem takie, a bynajmniej podobne wrazenie,
... no może oprócz polskiego i niemieckiego :nom:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: CZy nauczyciel może mnie nie dopuścić do matury???

Post autor: Shirya »

Hmmm.... chyba nie czytaliście regulaminów szkół, albo w Waszych nie ma takiego zapisu...

Nauczyciel może nie dopuścić ucznia do matury z matematyki, bo nie jest ona obowiązkowa... Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia... Jeśli nauczyciel mówi NIE a uczeń tę matematykę jednak chce zdawać, musi napisać podanie do dyrekcji, badź zgłosić się osobiście na rozmowę i poprosić o sprawdzenie jego umiejętności przez innego nauczyciela niż ten uczący.... W większości przypadków taki rozwój sytuacji wygrywa uczeń... jeśli faktycznie ma w matematyce pojęcie...
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
ODPOWIEDZ