[Rolnicy] - starcia, blokady...

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
Zablokowany
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

[Rolnicy] - starcia, blokady...

Post autor: PLAGIATT »

Kolejny dzień protestujący rolnicy blokują drogi. Blokady są w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, łódzkim, lubelskim i dolnośląskim.
Protestujący rolnicy domagają się między innymi podniesienia cen skupu żywca wieprzowego, zwiększenia dopłat do mleka i odrzucenia przez Sejm prezydenckiego weta w sprawie biopaliw.
hm... czy nasz rząd jest aż taki uparty i glupi ??? .... dobrze wszyscy wiedza że będą blokowac oni te drogi do skutku...a nasz rzad nic nie robi w kierunku by im pomóc.... A dotego te starcia z Policją... hm... który jeszcze bardziej zaostrzaja protest ich.... albo co powiecie o naszej policji w tych starciach znalazlem wlasnie taka fajna wypowiedz: cyt:"Policjant: my się nie rwiemy do pał, ale mieliśmy prawo". hm... cóż my w polsce mamy za prawo.... niby mamy wolnosc wypowiedzenia się... lecz nikt nas nie slucha...
Co wy wszyscy sądzicie o tym ???
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [Rolnicy] - starcia, blokady...

Post autor: Paweł »

PLAGIATT, bez obrazy, ale co rolnik ma wspólnego z młodzieżą... ;)
Przyznam szczerze, że w tym dziale bodajże nie o to chodziło i nie jest to tylko moje zdanie... ;]

btw: sory, jak w policje rzucają kamieniami, to gliny maja sie jeszcze odslonić i dac zabić? Wkońcu to tez ludzie i dbaja oni także o nasze bezpieczeństwo, a rolnikom sie nalezo, zresztą policjanci tez byli ranni... ehmm... co za p************ kraj :zdziwko:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Rolnicy] - starcia, blokady...

Post autor: PLAGIATT »

hm... aha to ja nie bede sie udzielam w tym dziale bo niewiem juz oco chodzi no ale dobra jesli to nie dotyczy nas hm.... wedlug mnie dotyczy bo pokazuje nam jaki mamy rzad i co czeka nas pozniej.. i ze jest coraz gorzej.... hm... a co obrzucania policjantow i uzycia i broni wedlug mnie bylo to nad uzycie oni rzucali tyko kijami i kamieniami.... a oni ostrzelali kolesiow z ostrej broni na kauczukowe pociski i co do rannych wiecej bylo gornikow w dodatku 1 stracil oko... a policjant byl tylko 1 ranny z jakas szrama !!! eh....

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata.
no to jednak pomylilem dzial czy nie ? ....
Ewela
Młody aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 06.02.2003, 22:45

Re: [Rolnicy] - starcia, blokady...

Post autor: Ewela »

hmmmm.... niom tak napisaliśmy... "wszystkie problemy", więc tu PLAGIATT ma chyba rację.

Co do rządu to pomimo, że Panowie z SLD, PSL, Samoobrony, a także LPR mnie..... delikatnie mówiąc denerwują, jestem za: odrzuceniem przez prezydenta ustawy o biopaliwach bo: kazdy wie, ze %-owe stęzenie roztworu rzepakowego jest zbyt duze, co szkodziłoby silnikom naszych samochodów, co Panowie posłowie-rolnicy dbają tylko o swoje popracie wsród rolnikow. Co do ceny zywca wieprzowego o dopłat do mleka to rolnicy w czasie ogolnego kryzysu w państwie, znlezli sobie sposób do protestów -> w ten sposób rodzi się anarchia. Rząd nie może dać się zastraszyć takimi protestami!!! Jeśli raz ustąpi cała Polska zaraz będzie biegac i blokowac drogi przy każdej pierdole.

Co do policji, to nie sadze aby miała zbyt szerokie prawa. Policja jest od pilnowania porzadku i rzucanie w nią kamieniami jest prowokacja i łamaniem prawa. bywa, ze policjastaje się zbyt agresywan (np. pamietacie życie Przemka Czaji?) ale w tym przypadku rolnicy mimo upomnień nie zchodzili z drógi jeszcze atakowali policję.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [Rolnicy] - starcia, blokady...

Post autor: Paweł »

PLAGIATT pisze:no to jednak pomylilem dzial czy nie ? ....
ehmmm... nie widziałes tego pana
;)
Poza tym mam dziś kiepski humor, a jeszcze pewna osoba mi coś mówiła na GG i wogóle... koniec tematu.... znaczy sie temat kontynuowany, ale off-topic zakończony ;)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Rolnicy] - starcia, blokady...

Post autor: PLAGIATT »

..hm... wiem jedno nastaja ciezkie czasy i to mi sie bardzo nie podoba... a policja wkoncu jest od przestrzegania prawa... hm...a czy musieli uzywac broni gladko lufowej ???? z pociskami co robia duza krzywde ??? nie !!! maja wkoncu armatki wodne one nie wyrzadzaja ludzia krzywdy !!! tyko by byli mokrzy i wrocili do domow !!! ... a co do rolników hm... wedlug mnie nie powinno sie dodawac do paliwa tych gowien !!!... co do wieprzu hm... niech im podywrza ta cene troszke wkoncu sa ciezkie czasu i trudno jest teraz wyrzyc.... a rolnikom tyz sie ciezko zyje wkoncu.... no a rzad by mogl podjac jakies kroki iz w calej polsce sa blokowane drogi i to utrudnia poruszanie sie....
"Jest mi szalenie przykro, że ucierpieli ludzie - i protestujący i policjanci. Pamiętajmy jednak, że Polska jest państwem prawa. Każdy ma prawo protestować, ale nie w sposób naruszający prawa i wolności innych osób" - powiedział w Poznaniu minister Janik.
no moze i ten minister ma racje.. ale nie musza odrazu pistoletow uzywac :)
Ewela
Młody aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 06.02.2003, 22:45

Re: [Rolnicy] - starcia, blokady...

Post autor: Ewela »

hmmmmm.... armatki wodne? przy temaperaturze -8st C?????? Przeciez większość tych ludzi porozchorowywałaby się na zapalenie płuc zanim doszliby do domu! A jak któryś z nich był już przeziębiony i by zmarł w szpitalu to by dopiero była zadyma w kraju!!! Koszty hospitalizacji, przy braku pieniędzy z budzecie panstwa na lecznictwo... błedne koło.
Co do cen -> w kazdym dziale gospodarki i zycia publicznego moglibyśmy powiedziec, ze mozna by "troszeczkę dołożyć" tylko z czego??? Państwo załuża sięu obywateli, a cięzkie czasy nastały nie tylko dla rolnikow (górnicy, stoczniowcy, przemysł włokienniczy, male i średnie przedsiębiorstwa, opieka socjalna, szpitale.....). Jedyna rada -> zostać takim premierem tych nigdy zła passa nie dotyka.
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Rolnicy] - starcia, blokady...

Post autor: PLAGIATT »

hm... no oni tak oni tyko laduja do swojej kieszeni !!!.... szuje za kichane !!! jak nie maja z czego nam dolozyc to niechobniza ceny czynszu wody pradu itp. to na pewno troszke lepiej bedzie sie zylo a nie ze ja mieszkam w wiezowcu i za czynsz place 670zł... debilizm teraz dodaj telefon i prad + gaz phi idzie zbankrutowac a co tu mowic o dobrym zyciu :/
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [Rolnicy] - starcia, blokady...

Post autor: Paweł »

Nie no... PLAGIATT... bez przesady,....

Po pierwsze topic jest o rolnikach, a nie o pensjach Pana Premiera, który swoją drogą mi osobiście pasuje. Wkońcu jezeli jestes taki madry to idz na premiera... taki premier to sobie zobacz ile on ma na głowie i myslisz, że dobrze nie chce dla polaków? Przeciez jezeli dobrze by rządził to ludzie by go lubili i by duzej trzymał swój stołek, ale w dzisiejszych czasach choc sie bardzo staraja to większość ludzi tego nie docenia bo jest źle, jest bardzo źle, ale jezeli za przeproszeniem będziemy takie pierdolić o pensji Pana premiera to ja dziekuje bardzoo.... nic w ten sposób nie zdziałamy!

Temat zupełnie nie na temat wiec zamykamy, a jak sie gadka o Panu premierze spodobała lub nie i macie cos do napisania to zapraszam do założenia nowego i sensownego topica!
Ostatnio zmieniony 13.02.2003, 22:45 przez Paweł, łącznie zmieniany 1 raz.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Ewela
Młody aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 06.02.2003, 22:45

Re: [Rolnicy] - starcia, blokady...

Post autor: Ewela »

z czynszem, wodą i prądem jest inna sytuacja. Te ceny regulują spółdzielnie i firmy. Państwo moze mieć jedynie udziały w spółkach.
Zablokowany