kąpiel? a plemniki?

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: kąpiel? a plemniki?

Post autor: GoSiAcZeK »

Pytałam o to z koleżanką kiedyś kobity na biologii, bo samą mnie to zastanawiało :P I ona powiedziała, że jest małe prawdobodobieństwo, ale to jest możliwe nawet gdy dziewczyna jest dziewicą, bo to, tak jak pisała Milkusia nie ma nic do rzeczy:) Przynajmniej tak mi się wydaje...
13.02.2005 r.

A. ;**
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: kąpiel? a plemniki?

Post autor: shyduo »

spooker pisze:Takie zajscie w ciąze jest tylko teoretycznie mozliwe. Teoretycznie mozna podrózowac w czasie, ale nikt tego nie udowodnił. co do ciązy, to podobno mozna zajsc w ciąze.... siedząc na desce klozetowej jesli wczesniej korzystał z toalety mezczyzna :)
Tyle na ten temat. A co ma przepraszam błona dziewicza do zajscia w ciąże?? BUahahha, niezła bzdura z tą ochroną. Radzę sie wyedukować w tej kwestii, bo może mieć ktoś zonka. Temat jest dość stary więc mam nadzieję, że autorzy tych herezji zmądrzeli
Megan7
Człowiek czynu
Posty: 1021
Rejestracja: 06.11.2003, 20:31
Lokalizacja: Pabianice!!!!:)

Re: kąpiel? a plemniki?

Post autor: Megan7 »

z tego co ja wiem to blona dziewicza tylko czesciowo chroni wejscie, a plemniki moga wniknac niezaleznieod tego czy jest dziewczyna dziewca czy nie.
HWDP-Hermiona Widziała Dupe Pottera :P
devitto
Szalony pismak
Posty: 531
Rejestracja: 14.10.2004, 21:05
Lokalizacja: Kutno

...

Post autor: devitto »

Z biologicznego punktu widzenia, jest to bardzo mało realne, by nastąpiło zapłodnienie w takim przypadku...
Naukowy wykład się zaraz zacznie...
Otóż... Plemnik w krystalicznie czystej wodzie jest w stanie wytrzymać (w zależności od żywotności nadanej przez komórkę plemnikową) od 5 do 7 minut. Przyjmując jednak, ze krystalicznie czysta woda nie występuje praktycznie nigdzie, gdzie zamierzasz się kąpać, ujmijmy dolną granicę tegożże. Dodatkowo - w wodzie, którą lejemy do wanny znajdują się jony, które bardzo źle wpływają na jakiekolwiek życie, a co dopiero życie hiperwrażliwych komórek plemnikowych - m.in. Ca2+, Na+, Mg2+, Cl-, S2-. To jeszcze bardziej pomniejsza żywotność plemnika. Ponadto - ciepłota wody - komórka plemnikowa ginie natychamiastowo w temperaturze rzędu 55-60 stopni Celsjusza. Oczywiście - takiej temperatury w wannie nie mamy, aczkolwiek ciepłota tejze wody jeszcze bardziej pomniejsza szanse na żywot plemnika w wodzie. Dodatkowo - wszelka piana,płyny,szampony,mydła (które są niczym innym jak przetworzonymi tłuszczami) - te także zmniejszają żywotność naszego bohatera :P Co nam to daje? Plemnik w wodzie przeżyje - pi razy drzwi - 1,5; może 2 minuty.
Poza tym - woda w wannie jest stojąca, więc jakim cudem woda, transportująca nasienie miałaby się dostać w okolice pochwy? jest to oczywiście możliwe, ale w bardzo nikłym stopniu.
Ostatecznie - przyjmujemy wariant, że jednak jakoś cudem mu się udało dostać do tej pochwy. Nie wytrzyma on transportu biernego do komórki jajowej, a co dopiero aktywnego, w którym musi uczestniczyć komórka plemnikowa...
Oczywiście, zdarzają się wyjątki od reguły i wszystko jest możliwe. Ale to akurat jest bardzo mało prawdopodobne.
Koniec wykładu :P
Przepraszam za ten naukowy bełkot :P:P:P
We are the champions!
Wizard23
Młody aktywny
Posty: 66
Rejestracja: 01.05.2005, 20:01

Re: kąpiel? a plemniki?

Post autor: Wizard23 »

Czyli jak devitto napisał raczej niemożliwe :).
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: kąpiel? a plemniki?

Post autor: Blood On The Ground »

Jak mówią no risk no fun
Ryzyko jest zawsze : )
Żyć to znaczy rodzić się powoli
elka16
Młody aktywny
Posty: 47
Rejestracja: 02.01.2006, 22:01
Lokalizacja: Gliwice

Re: kąpiel? a plemniki?

Post autor: elka16 »

ja uważam, że niestey tak, nawet jesli dziewczyna jest dziewicą...nie raz slyszalam o przypadku wspolnej kompieli w basenie a potem byla skrobanka a u ginekologa okazalo sie ze panna byla dziewica ...pozaustrojowe zajscie w ciaze nie wchodzilo w gre...czyli jednak basen :emm:
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: kąpiel? a plemniki?

Post autor: vanessa »

tak, tak
plemniki umierają w ciągu kilku sekund w chlorowanej wodzie.. ; ]
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Dominik
Młody aktywny
Posty: 40
Rejestracja: 10.08.2004, 10:28
Lokalizacja: ŁDZ

Re: kąpiel? a plemniki?

Post autor: Dominik »

wydaje mi sei ze moze ale nigdy nie wiadomo tym bardziej ze to bylo w wodzie wiesz chlopcy dojrzewaja od 14-18 lat wiec nei wiadomoczy to byla tylko widzielina po ktorej trzeba sie umyc swoja pewna czesc ciala bo wydaje brdzydki zapach a jak plemniki to juz sa wieksze szanse na zajscie w ciaze
Dance Cool
Katrina
Młody aktywny
Posty: 160
Rejestracja: 01.02.2006, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

..

Post autor: Katrina »

Czy ktoś może wreszcie udzielić konkretnej i PEWNEJ odpowiedzi na ten temat?
Jeśli można w ten sposób zajść w ciążę, to teraz kolejne pytanie: jak się przed tym ochronić?! (tylko proszę nie odpowiadajcie "nie kąpać się") :emm:
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: kąpiel? a plemniki?

Post autor: Phantom »

@Katrina: bo to mało zabezpieczeń jest?
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: ..

Post autor: Mirriam »

Katrina pisze:Czy ktoś może wreszcie udzielić konkretnej i PEWNEJ odpowiedzi na ten temat?
Teoretycznie, będąc niesamowitym pechowcem można. Praktycznie raczej nie jest to mozliwe.
Katrina pisze:Jeśli można w ten sposób zajść w ciążę, to teraz kolejne pytanie: jak się przed tym ochronić?! (tylko proszę nie odpowiadajcie "nie kąpać się") :emm:
Najprościej: tabletki antykoncepcyjne. Są jeszcze plastry, ale nie wiem czy ich sie nie powinno zdejmowac do kapieli :zdziwko: A niebawem (jesli nie juz) w Polsce bedą dostepne implanty wszczepiane pod skore, ktore uniemozliwiaja zajscie w ciaze nawet na 5 lat.
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
Orek
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 31.01.2006, 16:18
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: kąpiel? a plemniki?

Post autor: Orek »

Moim zdaniem jest to mozliwe, ale moze sie zdazyc w jednym na 10000 przypadkow ;] moze ciebie to nie uspakaja, ale nie martw sie, nie powinnas zajsc w ciaze ;]
Miłość - to niekończąca się tajemnica, bo nie ma żadnej rozsądnej przyczyny, która mogłaby ją wytłumaczyć.
Katrina
Młody aktywny
Posty: 160
Rejestracja: 01.02.2006, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Przeczytałam na stronie DUREXa

Post autor: Katrina »

Seks w wannie - czy to bezpieczne?

Czy podczas kąpieli, gdy mój chłopak dostanie wytrysk, mogę zajść w ciążę (nie używam żadnych tabletek antykoncepcyjnych)?

Zapłodnienie w wyniku kąpieli w wodzie, w której znajdują się plemniki, jest mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe!!! W pewnych kulturach, gdzie kobietę, która zaszła w nieplanowaną ciążę przed ślubem, karano życie – jako furtkę ratującą życie uważano udowodnienie faktu kąpieli w wodzie, w której przebywali mężczyźni.Przypominam również, że skuteczność stosowania środków mechanicznych- w tym prezerwatyw - w wodzie może być zmniejszona. Należy się z tym liczyć. Detergenty rozpuszczone w wodzie mogą uszkadzać lateks prezerwatywy. Ponadto dostanie się wody pod prezerwatywę może spowodować jej zsunięcie. Należy wszystko to brać pod uwagę i najlepiej zabezpieczyć się dodatkowo.
ODPOWIEDZ