Co sądzicie o samobójcach ?

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
Zablokowany
darek20
Młody aktywny
Posty: 8
Rejestracja: 03.02.2006, 22:41

Co sądzicie o samobójcach ?

Post autor: darek20 »

Siemka. Co myślicie o samobójstwach? Czy to jest choroba a może po prostu ktoś chce sie popisać przed swoimi znajomymi, bo słyszałem, że to jest teraz na topie hehe. Prosze o szczere wypowiedzi. Ja naprzykład uwazam, ze to jest choroba ktora siedzi w głebi w psychice człowieka i tylko silna wola albo ktoś na kim ci zalezy, moze ci pomoc wyjśc z depresji ktora pozniej ciągnie cie do samobójstwa. Poruszyłem ten temat bo sam kiedys probowałem to zrobić. hehe I ciesze sie, ze mi sie nie udało. pozdro.

edit mod:Darku, rozumiem, ze jestes dyslektykiem, ale to trzeba trenowac. Staraj sie pisac poprawnie. Na poczatek stawianie kropek i pisanie duzych liter moze wystarczy.
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: Co sądzicie o samobójcach ?

Post autor: Wang »

Hmm... po pierwsze, nie wiem co Cie rozsmieszylo piszac "hehe" w takim temacie. Kolejna sprawa... nie rozumiem stwierdzenia, ze samobojstwo jest teraz na topie. To życie zadana samemu sobie jest teraz modna?

Wracajac do samego pytanie... moze to byc choroba. Ale wydaje mi sie, ze bardziej to moze byc strach przed rzeczywistoscia. Sposob ucieczki od problemow, ktore narosly przez lata.
Moj wujek popelnil samobojstwo w sposob dyrastyczny... podprowadzil rure podlaczana do rury wydechowej w samochodzie, oczywiscie drugi koniec znalazl sie w kabinie auta. Uruchomil silnik i wdychal przez kilkanascie minut spaliny. Po prostu uciekl w ten sposob od problemow... zostawil zone i dzieci. Zachowal sie jak... calkowicie niedojrzaly mezczyzna.
Veni Vidi Vici
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Co sądzicie o samobójcach ?

Post autor: stefan »

darek20: dysleksja nie ma nic wspólnego z kwiatkami typu
słyszałem, że to jest teraz na topie hehe
zresztą po to jest całe mnóstwo spell-checkerów żeby poprawiać pomyłki ortograficzne.

a do tematu. pytanie "co sądzisz o samobójcach" uważam za skrajnie źle postawione. a co mam sądzić, czy mają to wypisane na twarzy? to normalni ludzie, AFAIK wyglądają tak samo jak inni. a o zmarłych się nie rozmawia, więc...

czy samobójstwo jest na topie? nie wiem. ale co to za zaimponowanie znajomym, jak drugi raz tego nie zrobisz?

dziwny temat poruszyłeś i dodatkowo od razu pokazałeś, że sam do niego nie dorosłeś.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Co sądzicie o samobójcach ?

Post autor: stefan »

phantom: aż mi głupio : )
Zablokowany