Nie zabijaj!!...ale czy tylko ludzi???

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
alione
Młody aktywny
Posty: 52
Rejestracja: 22.03.2005, 12:08

Re: Nie zabijaj!!...ale czy tylko ludzi???

Post autor: alione »

Tja i przez takie podejscie jak wasze ludzkosc chyli sie ku upadkowi :)
Ale powaznie czlowiek jest jest najglupsza istota jaka stapa po tej ziemi, uparcie dazy do zniszczenia wszystkiego.
Nieznaczy to ze ma do tego prawo wynikajace z braku szacunku do samego siebie:) jest to wrecz glupie czlwoiek niszczyl i bedzie niszczyl tylko z jednej przyczyny chciwosci a szacunek to on ma gdzies :)
nicość jest mym przeznaczeniem
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Nie zabijaj!!...ale czy tylko ludzi???

Post autor: stefan »

co rozumiesz przez słowa "ludzkość chyli się ku upadkowi"?

przekonaj mnie, że naprawdę tak jest - lub nie pisz czegoś, czego nie potrafisz potwierdzić.
alione
Młody aktywny
Posty: 52
Rejestracja: 22.03.2005, 12:08

Re: Nie zabijaj!!...ale czy tylko ludzi???

Post autor: alione »

No stary teraz zes mnie zagiol :) bez obrazy ale tylko osoba z klapkami na oczch niewidzi tego nieoszukujmy sie przyszlosc nie bedzie rozowa :)
Chcesz przykladow moze tak jak inaczej nazwac nieprzerwana chec dominowania, publiczne przyzwolenie na upadek wartosci moralnych :), wyzysk slabszych itd. no a jak to do Ciebie nie trafia to moze tak na pewno wiesz co to jest srodowisko naturalne i jaka role odgrywa:mrblue: Wiesz fajnie a co czlowiek z nim robi i do czego to doprowadzi pewnie tez wiesz
Wiec jaki moze byc z tego wniosek totalny upadek :D
pozdrawiam
nicość jest mym przeznaczeniem
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: Nie zabijaj!!...ale czy tylko ludzi???

Post autor: GoSiAcZeK »

PLAGIATT pisze:dobra ale te konie Cierpia nim umra.. a krowa czy swinia nigdzie nie jedzie a jak jedzie to nie daleko w malych przyczepach i one nie taranuja siebie i nie jada tak daleko... fakt do miesa krow i swin przwyklismy.... a moze jestem wegetarianinem stefan skad wiesz i skad jestes tego taki pewien !!??

jestem na NIE i koniec...
wedlug mnie koni nie powinno sie zabijac a tym bardziej transportowac w takich warunkach...

JaGaKi mowisz o cyfrach te cyfry cos znacza... znacza ze swiat schodzi na psy i my ludzie sami.... i to my doprowadzamy swiat zycie do ruiny i nas samych...
Zgadzam się w 100%
ale sam fakt, że nawet raz na miesiąc jesz kotleta powoduje, że jakaś krowa musi zostać zabita.


ZABITA.


niezależnie od warunków w jakich to następuje, krowie tej nie przysługuje nawet adwokat z urzędu, nie ma sądu który by ją ochronił. zabijamy ją dla jedzenia. zabijaliśmy od dawna. zabijaliśmy w mitologii i w Biblii. w średniowieczu i starożytności.

napisałem - potępiam męczarnie, przez jakie przechodzą te konie przed ubojem. ale spożycia mięsa - końskiego, krowiego czy jakiegokolwiek innego - nie zatrzyma żadna petycja.
Masz swoje zdanie. Ok nie zamierzam starać się go zmieniać i powiem tylko tyle, że ja przynajmniej się staram... I gdyby większość ludzi starała się podobnie świat wyglądałby zupełnie inaczej...
13.02.2005 r.

A. ;**
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Nie zabijaj!!...ale czy tylko ludzi???

Post autor: stefan »

alione pisze:No stary teraz zes mnie zagiol :) bez obrazy ale tylko osoba z klapkami na oczch niewidzi tego nieoszukujmy sie przyszlosc nie bedzie rozowa :)
Chcesz przykladow moze tak jak inaczej nazwac nieprzerwana chec dominowania, publiczne przyzwolenie na upadek wartosci moralnych :), wyzysk slabszych itd. no a jak to do Ciebie nie trafia to moze tak na pewno wiesz co to jest srodowisko naturalne i jaka role odgrywa:mrblue: Wiesz fajnie a co czlowiek z nim robi i do czego to doprowadzi pewnie tez wiesz
Wiec jaki moze byc z tego wniosek totalny upadek :D
pozdrawiam
pisałeś kiedyś na polskim wypracowanie?

uczono Cię że istnieje taka struktura językowa jak zdanie? otóż istnieje - ma ono swój początek i koniec. u Ciebie cała wypowiedź to jeden wielki zlepek słów. sorry, musiałem to napisać - po prostu źle się czyta.

a co do treści - to nie pisz że mam klapki na oczach, nie wiesz co mam na oczach i za parę lat najprawdopodobniej będziesz myślał inaczej niż teraz.

wyzysk człowieka? jaki wyzysk - taki że dzieci pracują w kopalniach? a czy kiedyś było inaczej, za czasów pańszczyźnianych? lub kiedy człowiek bez niewolnika był gołodupcem?

przyzwolenie na upadek wartości moralnych? a to, że kiedyś chodziło się do koloseum oglądać walki do ostatniej krwi było moralne? to, że inkwizycja paliła ludzi na stosie było moralne? o czym Ty mówisz, jaki upadek? to już było wcześniej - ocknij się.

przyszłość nie będzie ani różowa ani czarna, będzie szara - tak jak zawsze było. nie dżuma to aids, nie cholera to ptasia grypa. jeśli chcesz kontynuować rozmowę to znajdź lepsze argumenty.

Gosiaczek:
co by się stało, gdyby więcej ludzi podpisało tę petycję? nie byłoby wywozu koni dla mięsa? naprawdę w to wierzysz?

dam Ci przykład z życia:
co z tego że zakazuje się odłowu kolejnych gatunków ryb w wodach terytorialnych Rosji?
ano to, że handel kawiorem w szarej strefie kwitnie i ma się dobrze.

---

naprawdę wierzysz, że po podpisaniu petycji ludzie we Włoszech przestaną jeść koninę? przyczyna leży w tym że jest popyt na końskie mięso, zrozum to.

zakaz tego nie zmieni, a jeśli zostanie wprowadzony to handel koniną przeniesie się do szarej strefy - i marzenia o lepszym świecie dla koni legną w gruzach, bo powiedz mi kto się wtedy przejmie losem tych zwierząt?
alione
Młody aktywny
Posty: 52
Rejestracja: 22.03.2005, 12:08

Re: Nie zabijaj!!...ale czy tylko ludzi???

Post autor: alione »

Wielkie dzieki z lecje polskiego na pewno sie przyda kiedys :mrblue:
Co do tych przeslawnych "klapek" byla to tylko i wylacznie przenoscnie niekierowana do nikogo konkretnego (skoro wzioles to do siebie to musi cos w tym byc ).
A przyklady ktore podales tylko jeszcze bardziej potwierdzaja moja wypowiedz.
Co do podpisania petycji czy cos to da moze i nie ale najlatwiej jest nic nierobic i czekac na rozowa utopie:)
a jak to mowia ziarenko do ziarenka...........
nicość jest mym przeznaczeniem
dagnai
Młody aktywny
Posty: 45
Rejestracja: 22.11.2004, 09:24
Lokalizacja: Lublin

;p

Post autor: dagnai »

Hm... i po co ten temat? Jestesmy gatunkiem przednim i korzystajmy z tego. Co mnie obchodzi konik? co innego degradacja środowiska- my w nim żyjemy- odziaływania, a jakieś KONIE? To tak jakby dawać pieniadze na schoronisko dla zwierzat- a wybić w piź****, wole dać pieniądze dla ubogiego czlowieka. To bardziej etyczne.
Dagnai'zM
ROX'a
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: ;p

Post autor: GoSiAcZeK »

dagnai pisze:Hm... i po co ten temat? Jestesmy gatunkiem przednim i korzystajmy z tego. Co mnie obchodzi konik? co innego degradacja środowiska- my w nim żyjemy- odziaływania, a jakieś KONIE? To tak jakby dawać pieniadze na schoronisko dla zwierzat- a wybić w piź****, wole dać pieniądze dla ubogiego czlowieka. To bardziej etyczne.
Brak słów... :|

Stefan:
Może i masz racje, ten przykład rzeczywiście trochę mnie przekonał, ale zdania całkowicie nie zmienie. Uważam, że te zwierzęta nie zasługują na takie męczarnie tylko po to, żebyśmy my mieli co jeść.
13.02.2005 r.

A. ;**
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Nie zabijaj!!...ale czy tylko ludzi???

Post autor: Phantom »

dagnai pisze:Hm... i po co ten temat? Jestesmy gatunkiem przednim i korzystajmy z tego. Co mnie obchodzi konik? co innego degradacja środowiska- my w nim żyjemy- odziaływania, a jakieś KONIE? To tak jakby dawać pieniadze na schoronisko dla zwierzat- a wybić w piź****, wole dać pieniądze dla ubogiego czlowieka. To bardziej etyczne.
Dziecko, co Ty wiesz o etyce, co Ty wiesz o życiu? Powybijaj wszystkie koniki, kurczaczki, pajączki i komary, a zobaczymy jak Twoje środowisko będzie dalej utrzymywało równowagę. Spróbuj też powyrywać kończyny i wykłuć oczka swojemu ulubionemu zwierzaczkowi, no bo to przecież tylko zwierzaczek, niżej w hierarchii. Tutaj nie chodzi o traktowanie wszystkich zwierząt jak święte krowy, zastanów się chwilę.

// Phantom: wytłuściłem specjalnie dla Piqs'a :>
Ostatnio zmieniony 17.04.2006, 02:23 przez Phantom, łącznie zmieniany 1 raz.
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: Nie zabijaj!!...ale czy tylko ludzi???

Post autor: GoSiAcZeK »

Phantom pisze:
dagnai pisze:Hm... i po co ten temat? Jestesmy gatunkiem przednim i korzystajmy z tego. Co mnie obchodzi konik? co innego degradacja środowiska- my w nim żyjemy- odziaływania, a jakieś KONIE? To tak jakby dawać pieniadze na schoronisko dla zwierzat- a wybić w piź****, wole dać pieniądze dla ubogiego czlowieka. To bardziej etyczne.
Dziecko, co Ty wiesz o etyce, co Ty wiesz o życiu? Powybijaj wszystkie koniki, kurczaczki, pajączki i komary, a zobaczymy jak Twoje środowisko będzie dalej utrzymywało równowagę. Spróbuj też powyrywać kończyny i wykłuć oczka swojemu ulubionemu zwierzaczkowi, no bo to przecież tylko zwierzaczek, niżej w hierarchii. Tutaj nie chodzi o traktowanie wszystkich zwierząt jak święte krowy, zastanów się chwilę.
W 100 % prawda... Nie można było tego lepiej ująć.
13.02.2005 r.

A. ;**
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Nie zabijaj!!...ale czy tylko ludzi???

Post autor: Piqs - X »

Dobra dobra...bo przejdziemy od skrajnosci w skrajnosc i Greenpeace zacznie nam sie klaniac ;D
ODPOWIEDZ