Jak poprosić... :/

Każdy prędzej czy później Jej pragnie, każdego dosięga Ręka Miłości, dla jednych jest łaskawa, inni błądzą i muszą walczyć. W tym forum piszemy o pułapkach, rozterkach i radościach związanych z wyjątkowym stanem jakim jest jest Miłość.
ODPOWIEDZ
Vader
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 18.05.2006, 17:37

Jak poprosić... :/

Post autor: Vader »

Jestem nowy na tym forum. Założyłem to konto w celach czysto rozrywkowych, ale mam pytanie odnośnie tego działu.
Otóż od pierwszej do szóstej klasy szkoły podstawowej (jestem w drugiej gimnazjum) chodziła ze mną pewna dziewczyna. Wiecie jak to jest, w tym wieku jeszcze nie zachwycamy się płcią przeciwną. Jednak niedawno zaczęła mi się podobać. Ostatnio razem z kolegą wychodzimy z nią na dwór. Niestety ja nie udzielam się w tej dyskusji bardzo często, ponieważ jestem nieśmiały :/ Na gadu-gadu zapytałem się jej, czy ma chłopaka. Odpowiedziała, że nie. Pomyślałem sobie, że jest to dobra okazja do zaproponowania chodzenia ze mną. Lecz ja nie mam odwagi spytać się jej o to. Co ona sobie o mnie pomyśli? Nie mam pojęcia. I teraz mam takie pytanie, a zarazem prośbę do was : Jak, kiedy i gdzie mogę się o to spytać? Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam,
Vader.
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Jak poprosić... :/

Post autor: Linka »

Zeby dziewczyna sie zgodziła na bycie z kims to musi meic do tego jakies wieksze podstawy niz tylko zwykła znajomosc. Najpierw trzeba do niej czesciej zagadywac, znalesc wspolne tematy, a dopiero majac pewnosc ze znacie sie lepiej niz jak kolega i kolezanka zaproponoac jej bycie para. Jesli sie do sibei zblizycie nie bedzie zapewne wiekszych oporow i trudnosci z przedstawieniem jej swojej propozycji.
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

Re: Jak poprosić... :/

Post autor: pietruszka »

No cóż.. Vader... jak by ci to powiedzieć.. troche to nie pasi jak nagle ci się dziewczyna spodobała i nagle chcesz z nią chodzić. Wiem że to dla ciebie trudne ale nie masz wyjścia-musisz z nią zacząć gadać o różnych rzeczach jeżeli chcesz ją lepiej poznać. I tym samym mówić czasem coś od siebie i o sobie żeby ona poznała lepiej ciebie. A co do miejsca czasu i sposobu to wg mnie.. miejsce jest obojętne (oczywiście nie przesadzaj-nie pod sklepem u Grażynki czy na poczcie jak płaci rachunek za prąd).Czas to jak już się lepiej poznacie.. czas...wyczujesz jak będzie odpowiedni moment... jak?.. poprostu, powiedz że jest dla ciebie kimś ważnym i chciałbyś żeby została twoją dziewczyną. I nie bój się co sobie pomyśli. Nawet jak da ci kosza to na bank nie zrobi z tego wielkiego halo ani cie nie wysmieje. Gdyby tak się stało to nie masz czego żałować, bo dziewczyna to letki pustak. Również pozdrawiam:)
na wrażliwość nie ma żadnego lekarstwa. mamy uczucia i dlatego życie tak boli.
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Jak poprosić... :/

Post autor: melOn »

raczej nie podejdziesz do niej z pytaniem "chcesz ze mną chodzić" [chodzić to można do parku, do kina] ;D
po prostu nawiąż z nią wspólny 'język' i znajdź jakieś hobby, które Was łączy.
a jak ona ukaże Ci także sympatię, to już tzw. 'chodzenie' wyjdzie w praniu (;
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Jak poprosić... :/

Post autor: Piqs - X »

Proponuje pytanie...

"Czy mozesz sie ze mna przejsc?"

Mozna je oczywiscie modelowac dodawac nowe slowka itp itd ;)
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

Re: Jak poprosić... :/

Post autor: pietruszka »

melOn pisze:raczej nie podejdziesz do niej z pytaniem "chcesz ze mną chodzić" [chodzić to można do parku, do kina] ;D
po prostu nawiąż z nią wspólny 'język' i znajdź jakieś hobby, które Was łączy.
a jak ona ukaże Ci także sympatię, to już tzw. 'chodzenie' wyjdzie w praniu (;
wyjdzie w praniu tzn.? bo to jest sie ciezko domyslic czy juz jestescie para czy jeszcze nie i jak to wyglada z punku widzenia drugiej osoby. jak juz cos zaiskrzy to trzeba zapytac zeby sprawa byla jasna: chcesz byc moja diewczyna? i wtedy wszystko gra:)
na wrażliwość nie ma żadnego lekarstwa. mamy uczucia i dlatego życie tak boli.
anuśka :)
Szalony pismak
Posty: 730
Rejestracja: 27.02.2005, 22:32

Re: Jak poprosić... :/

Post autor: anuśka :) »

Hmm w sumie znasz ją dosyć długo, bo podstawówka i teraz podwórko.
Chyba nie ma innej rady, jak się zwyczajnie w duchu przełamać i zaproponować może spacer? albo rowery? albo pomoc przy wyborze prezentu na Dzień Mamy? :>
... trzeba umieć iść słoneczną stroną życia ...
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Jak poprosić... :/

Post autor: JaGaKi »

Ja tak ostatnio "To może przejdziemy sięna zakupy do galerii? Bo musze kilak rzeczy kupić"... często działa... Facet który namawia na zakupy ciuchów?:P Obłęd.

A co do chodzenia - nie ma tak, że się zapytasz "CZy będziesz ze mną chodzić (do szkoły :P:D)" bo to nie jest tak że prosisz i w tym momencie nagle niebo nabiera innego koloru takiego milszego, że to ptaszki ćwierkają inaczej. Zwiążek jeżeli ma przyjść to sam przyjdzie. Potem nie ma "a może teraz się pocałujemy?" bo to samo przychodzi...

Nie będe życzył powodzenia bo to nie od szczęścia zależy a od Ciebie !! Do boju Junaku :P
Vader
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 18.05.2006, 17:37

Re: Jak poprosić... :/

Post autor: Vader »

Dzięki wam wszystkim za porady. Jesteście kochani :) Zaczynam lubić to forum :) I zastosuję się do waszych porad. Dziękuję.
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Jak poprosić... :/

Post autor: melOn »

Vader pisze: Jesteście kochani :) Zaczynam lubić to forum
hehhe... baaaa 8) 8) 8) 8)

skromność ];->
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

Re: Jak poprosić... :/

Post autor: pietruszka »

pewko ze fajni jestesmy i kochani:D a jak:D nie ma sprawy:D z każdym problemem wal jak w dym:D
na wrażliwość nie ma żadnego lekarstwa. mamy uczucia i dlatego życie tak boli.
DAREX
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 21.11.2005, 18:22

Tez taq mialem

Post autor: DAREX »

Zapytaj sie poprostu np:Czy ma ochote sie przejsc z toba bo chcialbys o czym pogadac nie krec wal smialo dziewczyny nie lubia krecenia do znudzenia jesli ja kochasz to zrob taq jaq mowie :D
ODPOWIEDZ