Kara życie

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
Zablokowany
agnostyk1
Młody aktywny
Posty: 13
Rejestracja: 06.06.2006, 15:01

Kara życie

Post autor: agnostyk1 »

Co sądzicie na temat kary życie? Ja osobiście jestem przeciw. A wy???
Ostatnio zmieniony 14.06.2006, 16:13 przez agnostyk1, łącznie zmieniany 1 raz.
niezapominajka
Młody aktywny
Posty: 56
Rejestracja: 04.05.2006, 10:47
Lokalizacja: Włocławek

Re: Kara życie

Post autor: niezapominajka »

jak słyszę o brutalnie zamordowanej małej dziewczynce, którą zabiła własna matka, bo była przeszkodą na drodze do kariery, chce żeby kara życie została przywrócona w Polsce. Ale zaraz potem uświadamiam sobie że zabicie owej kobiety byłoby równie złe jak mord na małej dziewczynce...dokonany równie z zimna krwią...wtedy waham się co do mojego zdania. Szczerze współczuje tym ludziom którzy wykonuja egzekucje...jak oni mogą z tym dalej żyć? Ja bym tak nie mogła. Miec na sumieniu czyjeś życie...nie to nie fair...ok skazany popełnił brutalne przestępstwo, ale czy my mamy sie do niego upodabniać?
jestem przeciw!
''Jestem tym, kim może być każdy z nas jeśli słucha swego serca.Człowiekiem, którego zachwyca tajemnica życia, który dostrzega cuda i czerpie radość z tego co robi''
agnostyk1
Młody aktywny
Posty: 13
Rejestracja: 06.06.2006, 15:01

Re: Kara życie

Post autor: agnostyk1 »

Jak dla mnie to nie jest kara tylko eliminacja człowieka. Bo jak to dla niego kara, że go pozbawią życia? To kara ewentualnie dla jego rodziny. Lepiej by było zamiast kary życie zastosować dożywotnią pracę w kamieniołomie....to dopiero byłaby kara!
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Kara życie

Post autor: Linka »

Był juz taki temat na tym forum, były tam ostre dyskusje przez pare stron.
To jest temat tego typu, ze kazdy ma swoje zdanie i innych arugmentow moze wysłuchac, ale przy swoim raczej i tak pozostanie.
Osobiscie, nie jestem w takiej sytuacji zebym mogla sie wypowiedziec czy jestem za, czy przeciw. Skłonna jestem bardziej za.
Co do temtu- polecam "Krotki film o zabijaniu"- niebyt nowy film, ale klasyka dajaca do myslenia.
Zablokowany