Wzgórza mają oczy (The Hills Have Eyes)

Obecnie światowa kinematografia zalewa nas swoimi (nie zawsze godnymi uwagi) produkcjami. Na co warto pójść z dziewczyną/chłopakiem, a na co tylko z kumplem. Co trzeba obejrzeć koniecznie? A także Wasze zdania o aktorkach, aktorach reżyserach i ludziach filmu, którzy zrobili na Was wrażenie.
ODPOWIEDZ
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Wzgórza mają oczy (The Hills Have Eyes)

Post autor: =MiLi= »

Wybierając się do kina na horror należy przede wszystkim pozostawić w domu zdolność analizowania i logicznego myślenia. Bohaterowie filmów grozy zazwyczaj zachowują się mało racjonalnie. Wchodzą w ciemne zakamarki domów szukając źródła tajemniczych hałasów albo samotnie ruszają po pomoc, przemierzając ogromne połacie puszczy lub pustyni. Jeśli tylko widz zgodzi się na to, a przy tym lubi kolor krwi, może doznać w kinie nieziemskiej przyjemności.

Bohaterami filmu "Wzgórza mają oczy" są członkowie typowej amerykańskiej rodziny przemierzający niegościnny stan Nowy Meksyk. Bobby Carter to były policjant przekonany o swojej sile, wiedzy i umiejętnościach. Jego żona Brenda rumieni się na wspomnienie hippisowskiej młodości. Ich córka Ethel dba o malutką Catherine i dobre samopoczucie swojego męża Douga. Carterowie prowadzą swobodne rozmowy na temat tez Freuda i zażywania narkotyków. Żartują z Douga i jego sympatii dla Partii Demokratycznej. A przy tym, robią wszystkie wymienione we wstępnie czynności zasługujące na miano - łagodnie rzecz ujmując - nierozsądnych, gdy pracownik ostatniej ostoi cywilizacji, czyli stacji benzynowej, zachęca ich do wkroczenia do pustynnego piekła.

Lustrzanym odbiciem Carterów jest familia dowodzona przez Jupitera, zamieszkująca pustynne wzgórza Nowego Meksyku. Jej członków znacznie trudniej opisać, ponieważ zniekształcenia ciała (świetna robota charakteryzatorów) wywołane testami bomb atomowych przeprowadzanych na tych terenach przesłaniają ich duchowe wnętrze. Warto jedynie zaznaczyć, że rodzina Jupitera umysłowo nie odbiega od poziomu Carterów. Wiedzą jak obsługiwać samochód, telewizor i krótkofalówkę. Kanibalizm to tylko zewnętrzny przejaw niechęci do amerykańskiej klasy średniej.

Reżyser Alexandre Aja i jego ekipa podeszli do realizacji remake 'u klasycznego filmu gore Wesa Cravena z 1977 roku bardzo profesjonalnie. Kiedy postaci pojawiają się nie wiadomo skąd w kadrze, można odruchowo podskoczyć w fotelu. Pokaźna liczba ujęć kręconych kamerą z ręki, autorstwa Maxime Alexandre'a, buduje odpowiedni nastrój. Muzyka duetu tomandandy dodatkowo go podkreśla. Zbliżeń odrąbanych palców, wbijanych w ciało śrubokrętów, odstrzeliwanych głów jest odpowiednio wiele, by zadowolić najbardziej wybrednych miłośników ekranowej jatki. A ogólny morał filmu jest taki, że Republikanie strzelają na oślep, a Demokraci w ostateczności... ale skutecznie.
Dominika Kaszuba
http://film.onet.pl/11574,68366,1,recenzje.html

Obejrzałam ten film dzis i gdybym wiedziała w zyciu bym tego nie zrobiła! masakryczny, okropny, obrzydliwy, wulgarny... nie wiem jakich słów uzyć.. bardzo mi się nie podobał! wiem, że to strasznie wychwalany film, podobno świetny, ale nie dla mnie! nie nie i jeszcze raz nie.. jestem po prostu zbulwersowana tym co zobaczyłam :( większość filmu spędziłam płaczac z głową odwróconą do ściany... nigdy w życiu oglądac czegoś podobnego nie chcę.
Ostatnio zmieniony 10.08.2006, 23:40 przez =MiLi=, łącznie zmieniany 1 raz.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wzgórza mają oczy (The Hills Have Eyes)

Post autor: Paweł »

psychiczny film. spodziewałem się czegoś o wiele lepszego.
ot mojej opini.
nie polecam! ;>
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Wzgórza mają oczy (The Hills Have Eyes)

Post autor: *MysterY* »

a ja powiem ze mieszane uczucia ale nawet ciekawy ale do kina szkoda kasy :P
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Wzgórza mają oczy (The Hills Have Eyes)

Post autor: =MiLi= »

Może byłam jeszcze pod wpływem wielkich emocjii pisząc ten temat.... może rzeczywiscie nie jest taki zły w swoim gatunku, ale te sceny tak mnie obrzydziły, tak mną wstrąsneły, że w każdej chwili staja mi przed oczami... straszne... brutalny film...
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
ZooM
Młody rozbrykany
Posty: 282
Rejestracja: 25.07.2006, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz Village

Re: Wzgórza mają oczy (The Hills Have Eyes)

Post autor: ZooM »

A tam brutalny zaraz :) Mi się całkiem podobał tak ogólnie rzecz biorąc, troche mi podchodził klimatem pod filmy kręcone wiele lat temu kiedy hollywood był tylko kilkoma blaszanymi hangarami.
Nie ma niewinnych, są tylko źle przesłuchani...

Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż kochanym za to kim się nie jest.
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Wzgórza mają oczy (The Hills Have Eyes)

Post autor: vanessa »

hmhmhm.. ja byłam ostatnio na enemefie, maraton horrorów akurat był.
film ryje mózg! w pewnym momencie zrobiło mi się nie dobrze, za głośno, za brutalnie(scena gwałtu choćby, fuj), nie trawie horrorów, uważam, że nie mają nic cennego w przekazie, jednak obiecałam chłopakowi, on oczywiście był zachwycony :oops2:
( a propos, wyjątkiem na maratonie był 'silent hill', podobał mi się bardzo, ale to dlatego, że swego czasu dużo grałam w to ;p)
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wzgórza mają oczy (The Hills Have Eyes)

Post autor: Paweł »

też byłem na tym maratonie ;p

i szczerze silent hill podobał mi się o wiele mniej niz za pierwszym razem, u generalnie jakies te filmy mało ciekawe były... ;>
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Wzgórza mają oczy (The Hills Have Eyes)

Post autor: Linka »

Dobrze, ze znalazłam tu ten temat :P
Jakis czas temu kolega bardzo polecał mi obejzenie tego filmu, mowił ze jest rewelacyjny. Poszukałam wiec recenzji na jego temat w interneci i troche sie zdziwiłam bo był tam głównie negatywnie oceniany a ocenty to około 2,2/5 wiec słabo.
W takim razie nie polecacie?
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wzgórza mają oczy (The Hills Have Eyes)

Post autor: Paweł »

jak wynika z powyzszych opini, nie ;]
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Wzgórza mają oczy (The Hills Have Eyes)

Post autor: vanessa »

zależy co kogo kręci, że tak powiem ;p
ja jestem na nie.
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Wzgórza mają oczy (The Hills Have Eyes)

Post autor: =MiLi= »

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
ODPOWIEDZ