dzieci lepsze i gorsze, czyli jak to robią w stolicy

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

dzieci lepsze i gorsze, czyli jak to robią w stolicy

Post autor: stefan »

*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: dzieci lepsze i gorsze, czyli jak to robią w stolicy

Post autor: *MysterY* »

no coz nic sie nie poradzi tak bylo jest i tak bedzie tyle ze segregacja zaczyna sie juz wczesniej co jest chore :zdziwko:
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: dzieci lepsze i gorsze, czyli jak to robią w stolicy

Post autor: Linka »

Z tego co pamietam, kiedy ja bylam w przeszkolu (czyli okolo 13 lat temu), bylo tak samo. Prowadzone byly dodatkowe zajecia z tanca, co dla mnie- jako 6-letniego dziecka bez jakiegokolwiek talentu tanecznego bylo beznadziejne. Skarzylam sie mamie, ze nie podoba mi sie to i nie chce chodzic na zajecia, w ktorych (pamietam do tej pory) jakas babka machala szalikiem i kazala nam sie poruszac tak jak ten szalik.
Ostatecznie mama przestała płacic za te lekcje, bo ja sie buntowałam. Jaki byl tego skutek? Byłam jedyna nieuczestniczaca w tym dziewczynka, ktorej inne dzieciaki sie pytały czy mojej mamy nie stac na lekcje tanca i dlatego podczas tych lekcji siedze z chlopakami... Akurat w moim przypadku to byl moj wlasny wybor, ale szkoda dzieci, ktore teraz z powodu klopatow finansowych rodzicow nie moga uczestniczyc np w angielskim.
Jessica
Młody rozbrykany
Posty: 404
Rejestracja: 03.10.2006, 15:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: dzieci lepsze i gorsze, czyli jak to robią w stolicy

Post autor: Jessica »

Ja nie pamiętam, żeby w przedszkolu do którego ja kiedyś chodziłam były płatne zajęcia. W podstawówce też nie było. Jedynie w gimnazjum był płatny dodatkowy niemiecki, ale to tylko dla naszej klasy, bo część miała w podstawówce j. ang., a inni j. niem i to miało być tak, żeby po prostu nie zaprzepaścić tej nauki, bo nasza klasa ma j. angielski. Tu nikt nie czepiał się pieniędzy, bo ludzie nie chodzili, bo im się nie chciało zostawać po lekcjach, a one kosztowały 10,- miesięcznie i lekcje raz w tygodniu :)
Nikt nie chodził, więc teraz już tego nie ma.
Let's make all dreams come true!
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: dzieci lepsze i gorsze, czyli jak to robią w stolicy

Post autor: JaGaKi »

Ja jeszcze chodziłem do przedszkola kiedy było ono bezpłatne - i było naprawde świetnie - jeden z lepszych okresów w życiu :) Przedszkolanki jakoś wkładały całe serce (chociaż nie mówi, że teraz część Pań tak nie robi (Pozdro Mili:P )).i nie było dodatkowych zajęć... I jakoś nie czuję się gorszy :) Moim zdaniem wprowadzanie takich dodatkowych zajęć to idiotyzm - takie 6 letnie dziecko powinno mieć dzieciństwo a nie już zajęcia... po to jest zerówka żeby wtedy zacząć coś robić. W pogoni za nauka i kasą ludzie robią się naprawdę straszni... smutno
a przedszkole skończyłem.... 13 lat temu? ranyy.. kawał czasu :P
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: dzieci lepsze i gorsze, czyli jak to robią w stolicy

Post autor: Paweł »

JaGaKi pisze:Moim zdaniem wprowadzanie takich dodatkowych zajęć to idiotyzm - takie 6 letnie dziecko powinno mieć dzieciństwo a nie już zajęcia... po to jest zerówka żeby wtedy zacząć coś robić. W pogoni za nauka i kasą ludzie robią się naprawdę straszni... smutno
a przedszkole skończyłem.... 13 lat temu? ranyy.. kawał czasu :P
dokładnie. to jest chore.
już niejedno dziecko zanim przyjdzie na świat ma ustawiony grafik zajęć (w przenośni).
chore, nic więcej.

Swoją droga + dla Kielc.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

Re: dzieci lepsze i gorsze, czyli jak to robią w stolicy

Post autor: pietruszka »

no to mnie by nie było stać. wg mnie przedszkola powinny .. jakby to ująć... publiczne w większości i dla bogatszych dzieci jakieś elitarne. wtedy podział nie byłby aż tak widoczny. w publicznych dzieci robiły by to samo co w tych płatnych tylko że z przedszkolanką a tamte miałyby "specjalistę" i wszyscy byliby radośni jak skowroneczki na wiosnę.
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: dzieci lepsze i gorsze, czyli jak to robią w stolicy

Post autor: JaGaKi »

Pietruszka - ale państwo chce być liberalne a nie socjalne :P Nie może być państwowych przedszkoli ( i podobno tak ma być za niedługo ze szkołami i liceami)
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: dzieci lepsze i gorsze, czyli jak to robią w stolicy

Post autor: shyduo »

A to dlaczego?? To jak to?? nie ma przedszkoli publicznych?? Nie zrozumiałem chyba tej wypowiedzi Jagaki.....
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: dzieci lepsze i gorsze, czyli jak to robią w stolicy

Post autor: JaGaKi »

Jasne, że nie ma państwowych przedszkoli... są tylko prywatne ... Nie wiedziałeś?
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: dzieci lepsze i gorsze, czyli jak to robią w stolicy

Post autor: shyduo »

:nie:
Jessica
Młody rozbrykany
Posty: 404
Rejestracja: 03.10.2006, 15:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: dzieci lepsze i gorsze, czyli jak to robią w stolicy

Post autor: Jessica »

ja też nie wiedziałam...
Let's make all dreams come true!
ODPOWIEDZ