Policja

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Policja

Post autor: SkaTe_GirL »

a wiec podziele sie z Wami walasnymi przemysleniami... z 17 na 18 lutego zginal chlopak z mojego miasta... mial 20 lat, znalam go...
Utopil sie w 30 cm rzecce w parku, a policja odrazu wykluczyla morderstwo... ; -\
elblag24 pisze: nocy z soboty na niedzielę (17/18.02.2007 r.), w okolicach ulicy Kwiatowej - w rzece Kumieli - znaleziono zwłoki 20- letniego Tomasza K.

Ciało młodego mężczyzny znalazł ojciec, który zaniepokojony brakiem powrotu syna do domu zaczął go poszukiwać. Jak wynika ze wstępnych ustaleń Prokuratury badającej zdarzenie - do życie Tomasza K. nie przyczyniły się osoby trzecie
to boli ; -\
sprawa zajela sie internetowa gazeta elblag24... bo nikt nie wierzy, ze Tomek sie zabil... i to jeszcze w 30 cm rzecce...
http://www.elblag24.pl/index.php?m=1&i=8555
dlaczego w tym kraju, kiedy policja i prokuratura jest naprawde potrzebna to jej nie ma ?
a ludzie dzialaja na wlasna reke?
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Policja

Post autor: czarownica333 »

Ehhh, Skate, poruszasz trudny temat... Ja jestem do policji i prokuratury bardzo negatywnie nastawiona... Uważam, że nie mają bladego pojęcia o swojej robocie, zajmują się wszystkim, tylko nie tym, co trzeba, a jak się coś dzieje, to uciekają jak najdalej się da. Dlaczego? Nie mam pojęcia niestety... Może dlatego, że są tylko ludźmi i najzwyczajniej się boją, może dlatego, że państwo im za mało płaci i bardziej im się opłaca brać w łapę, nie wiem... Jedyne, co w takiej sytuacji pozostaje, to działanie na własną rękę... Inaczej się sprawiedliwości nie doczekamy...

Przykro mi z powodu Twojego kolegi [*] w pewien sposób Cię rozumiem, bo pod koniec stycznia mój znajomy został zamordowany w biały dzień, na środku ulicy. Oberwał za to, że już nie chciał dłużej ćpać... Było to działanie z premedytacją, zaplanowane, pobili go dwa dni wcześniej i to porządnie, potem wystarczyło tylko kilka uderzeń, żeby Bartek już nie wstał... Policja owszem, złapała mordercę, ale prokurator wypuścił go "ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu". Jako przyczyna życie został podany krwiak, którego oczywiście sekcja zwłok nie wykazała... N. dalej siedzi na wolności, od tego czasu pobił już kilka kolejnych osób... Całe miasto szykuje się do samosądu, ludzie tego tak nie zostawią, no ale co innego mogą zrobić?

W moim mieście policja jak tylko widzi pewne grupki osób siedzące wieczorem w parku, to zamiast cokolwiek zrobić dla bezpieczeństwa innych, to skręcają w najbliższą inną ulicę... Jednego głupiego gwałciciela łapali przez 4 miesiące... To po diabła się pchają w tę robotę jak nie umieją jej dobrze wykonać? Swoją drogą podejrzewam, że są też słabo przeszkoleni, ale możnaby czasem odrobinę inicjatywy wykazać!
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Policja

Post autor: Anuś »

Policja.. heh.. sa tam gdzie nie powinni i robia nie to co powinni tak moim zdaniem..
jak zwykla mlodziez siedzi w parku i pije piwo bo nie maja kasy na puby itp to od razu zostaja spisani, jakies mandaty i tego typu glupoty.. a jak w sobote przechodzilam przy stadionie przed meczem polskiej reprezentacji to pomimo tego ze bylo duzo policji, pseudokibice legalnie pili i nikt im nic zlego nie zrobil.. bo po co?;D

najbardziej mnie wkurza jak w moim akademiku pojawia sie policja i nas spisuja za 'zaklocanie ciszy nocnej ' ;| kolegow zabrali na wytrzezwialke raz i impreza akademicka kosztowala ich 450 zl.. ale widocznie to wlasnie sa najwazniejsze rzeczy jakie wykonuje nasza policja.. :)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Policja

Post autor: Linka »

Od poczatku czytałam wiele komentarzy o tej sprawie i tez zastanawiało mnie, dlaczego to, co jest najoczywistsze od poczatku zostało wykluczone :shock:
Ogladałam filmik o tym wydarzeniu umieszczony na stronie elblag24, reportaz polsatu. Jak sie patrzylo na wypowiedzi władz, to az porazała ich niekompetencja. Nie twierdze oczywiscie, ze cała policja i wszystkie sady zle działaja, bo przeciez wiele spraw jest wyjasnianych tak, jak to byc powinno. W tej sprawie jednak, popełniono wiele bledow.
ODPOWIEDZ