Co można a czego niemożna kupić?

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

Co można a czego niemożna kupić?

Post autor: pietruszka »

Pytanie jak w temacie: co można a czego nie można kupić za pieniądze? Jak oceniacie rolę pieniądza w życiu? Czy są jeszcze rzeczy któryh kupić nie można?

w dzisiejszych czasach za pieniądze możesz kupić wszystko oprócz prawdy. możesz kupić samochód, dom, człowieka, życie, miłość. tylko pytanie: czy to wszystko będzie prawdziwe czy może sztuczne? prawda jest bezcenna. a świat opiera się na kłamstwie. na szczęście nie każdy to kupi.
na wrażliwość nie ma żadnego lekarstwa. mamy uczucia i dlatego życie tak boli.
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co można a czego niemożna kupić?

Post autor: Anuś »

jest wiele rzeczy ktorych nie mozna kupic.. Jakby nie bylo to przede wszystkim uczucia.. nie wiem czy mozna nazwac 'przyjacielem' czy po prostu bliska osoba kogos kto jest z nami przez pieniadze ;/
nie mozna tez kupic zdrowia (wylacznie lekarstwa..ale chyba nie na wszystko..)
życia tez nie kupisz.. :)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
FILEK
Młody aktywny
Posty: 18
Rejestracja: 26.02.2007, 20:44
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Co można a czego niemożna kupić?

Post autor: FILEK »

Anuś pisze:jest wiele rzeczy ktorych nie mozna kupic.. Jakby nie bylo to przede wszystkim uczucia.. nie wiem czy mozna nazwac 'przyjacielem' czy po prostu bliska osoba kogos kto jest z nami przez pieniadze ;/
nie mozna tez kupic zdrowia (wylacznie lekarstwa..ale chyba nie na wszystko..)
życia tez nie kupisz.. :)

Myślę ze ten cytat wyczerpuje temat ;)
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Co można a czego niemożna kupić?

Post autor: czarownica333 »

A ja do tego dorzucę jeszcze kilka rzeczy ;)

:arrow: chwili
:arrow: zaufania
:arrow: autorytetu

;)
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Co można a czego niemożna kupić?

Post autor: shyduo »

Szacunku....
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Co można a czego niemożna kupić?

Post autor: Linka »

Chciałam własnie napisac, ze zaufania, ale widze ze Czarownica juz wspomniała. Jak sie straci do kogos zaufanie, to nawet wielkie starania (nie mowiac juz w ogole o kasie) nie pomoga go latwo odbudowac.
ODPOWIEDZ