Gdzie lepiej mieszkac? Miasto? Wieś?

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Gdzie lepiej mieszkac? Miasto? Wieś?

Post autor: SkaTe_GirL »

Wiekszosc z Nas mieszka w miescie... wiekszym... miejszym ale miescie. Pewnie tez znajda sie tacy co mieszkaja na wsi. Wsrod miastowych pewnie znajda sie tacy, ktorzy marza o mieszkaniu na wsi badz tez wrecz przeciwnie...
Wiec moje pytanie brzmi lubicie swoje miasta/wsie? A noz chcecie stamtad uciekac...? Bo jest za brudno... za glosno... a moze jest za cicho...?
Gdzie jest lepiej mieszkac na wsi, w miescie, pod mostem? ; d
Ostatnio zmieniony 03.04.2007, 21:07 przez SkaTe_GirL, łącznie zmieniany 1 raz.
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

Re: Gdzie lepiej mieszkac? Miasto? Wieś?

Post autor: pietruszka »

nienawidzę mojego miasta. jest brudne, nudne, nie przyjazne i generalnie do kitu. najlepiej mieszkać w starej kamienicy [odrestaurowanej] w Poznaniu blisko starego miasta.
na wrażliwość nie ma żadnego lekarstwa. mamy uczucia i dlatego życie tak boli.
IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: Gdzie lepiej mieszkac? Miasto? Wieś?

Post autor: IzzY »

Ja bardzo bym chciala mieszkać na wsi, szczególnie na mojej wiosce w Górach Świętokrzyskich. Może kiedyś spełnie moje marzenie. Moje miasto wydaje mi się co raz bardziej zabiegane, brudne (wstyd!) i hałaśliwe.
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Gdzie lepiej mieszkac? Miasto? Wieś?

Post autor: Offik »

od małego zawsze było mówione że przejmę po dziadkach dom na wsi... i mi to odpowiada...

najbardziej byłbym zadowolony gdybym mieszkał maks 50 km od dużego miasta... ale na wsi... tak jak moi dziadkowie:D:D:D
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Gdzie lepiej mieszkac? Miasto? Wieś?

Post autor: Paweł »

Wbrew pozorom lubie swoje miasto.
Może i jest brudne (większość chyba powie tak o swoim miescie), ale jest na prawde o wiele lepiej niż kiedyś... zresztą pod kazdym względem.

Zawsze chciałem mieszkać na wsi, pod miastem. W domku, z dużym ogrodem, bla bla bla... i najważniejsze żeby wszystko bylo blisko, a nie trzeba było iść do wisoki oddalonej o 20 km ;]

Złoty środek? Nie wiem. Narazie planuje zostać tutaj gdzie jestem.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Gdzie lepiej mieszkac? Miasto? Wieś?

Post autor: vanessa »

a ja mieszkam w malutkim miasteczku, pomiędzy dwoma wielkimi miastami. Jedno z nich to Kraków i mam nadzieję, że już za niedługo będę mogła tam mieszkać. Ja lubię duże miasta, lubię tłum, itp ; ) mój chłopak na szczęście też woli miasto od wioski ;p
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie lepiej mieszkac? Miasto? Wieś?

Post autor: Anuś »

od pazdziernika mieszkam w Warszawcie.. :) z koniecznosci - studia.. ale nie narzekam... tu jest mimo wszystko wiecej 'atrakcji', mozliwosci rozwoju.. miasto-kino, teatr, pub, dyskoteka, wystawa itp.. ale sa tez minusy.. halas, niebezpieczenstwo..
pochodze z malego miasteczka gdzie teraz jestem bardzo bardzo rzadko.. czesto tesknie :) tam jest tak cicho, zupelnie bezpiecznie, czysto, zielono, swieze powietzre... :) jade na Wielkanoc (ostatnio bylam po sesji..) i juz nie moge sie doczekac!:) mimo ze czasami jest nudno i nie ma gdzie wyjsc ze znajomymi... ;P
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Gdzie lepiej mieszkac? Miasto? Wieś?

Post autor: shyduo »

To ja powiem, ze mam mix. Bo na co dzień mieszkam w 4-ro piętrowym bloku na typowym Łódzkim blokowisku. Jednak, gdy robi się cieplej to zaczynamy z rodzicami "sezon" i jeździmy na wieś, gdzie mamy drugi dom. Szkoda tylko, że wieś leży pod Bełchatowem (50 km od Łodzi), bo przy dzisiejszych cenach paliwa już się nie opłaca zamieszkać na okres wiosenno-letnio-jesienny na wsi i dojeżdżać do Łodzi jak to miało miejsce kilka lat temu (zresztą dochody w rodzinie spadły). Ogólnie jednak jestem zadowolony, bo jak chce to jestem w Łodzi jak chce to na wsi. W ŁDZ 10 min. tramwajem i jestem na Pietrynie: kluby, puby, dyskoteki, knajpy, kina itd., a jak mam dość to biorę jedną osobę :D (albo grupkę znajomych) i albo "wsi spokojna, wsi wesoła", albo szalone imprezki parodniowe :D
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Gdzie lepiej mieszkac? Miasto? Wieś?

Post autor: melOn »

a ja mieszkam na przedmieściach w domku. do miasta mam blisko, a wokół mnie panuje cisza, jest gdzie wyjść na spacer. czasami tylko męczące są dojazdy typu: 'nie ma autobusu o 3w nocy' ;/
Ostatnio zmieniony 29.03.2007, 15:59 przez melOn, łącznie zmieniany 1 raz.
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gdzie lepiej mieszkac? Miasto? Wieś?

Post autor: Linka »

Lubie moje miasto. Mieszkam w samym centrum, ale odpowiada mi to (przynajmniej mam wszedzie blisko). Od jakiegos czasu zauwazam sie prowadzone sa tu spore zmiany, dbaja o ogolny wyglad miasta, jest czysto i w wiekszosci bloki sa odnowione. Jedynym minusem jest to, ze nie ma tu gdzie wyjsc w weekend. Jest mało miejsc, gdzie mlodzi ludzie moga posiedziec w wolnym czasie.
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Gdzie lepiej mieszkac? Miasto? Wieś?

Post autor: czarownica333 »

melOn pisze:'nie ma autobusu o 3w nocy' ;/
to jest ten największy ból ;)

przez 15 lat mieszkałam w Krakowie, w Nowej Hucie - to jedna ze straszniejszych dzielnic, a potem mnie wywiało do Krzeszowic. To całkiem cywilizowane, nieduże miasteczko, bardzo spokojnie, zresztą mieszkam w najspokojniejszej jego części, w domu, z całkiem sporym ogrodem. Co prawda też nie ma tu wiele atrakcji, jest jedna jedyna sensowna knajpa, ale na szczęście do Krakowa nie jest tak daleko, bywam tam często, więc nie narzekam ;) zresztą chyba bym nie chciała, żeby tu naotwierali niewiadomo ile niewiadomo czego ;) to miasteczko ma swój cichy, spokojny urok, magiczny klimat i nie zamieniłabym go na żadne inne ;)
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
Matula
Młody aktywny
Posty: 31
Rejestracja: 21.03.2007, 16:51
Lokalizacja: z komputera ^^

Re: Gdzie lepiej mieszkac? Miasto? Wieś?

Post autor: Matula »

Ja mieszkam w takim średnim mieście. Narzekam tylko na to, ze dzieje się w nim coś tlyko w wakacje, jak jest pełno turystów. Przez reszte roku nic się nie dzieje :/ W przyszłości chciałabym mieszkac w Poznaniu lub Krakowie ;) Lubie duże miasta, lubie jak jest dużo ludzi, lubie jak jest dużo sklepów, kin, i innych miejsc rozrywki ;P
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Gdzie lepiej mieszkac? Miasto? Wieś?

Post autor: Martuśka »

Mieszkam na wsi i nie zamieniłabym się z nikim bo wieś to spokojne miejsce i wszyscy się znają. Wystarczy, ze pojadę do miasta do przyjaciół i przejdziemy się miastem a tam już pojawiają się osoby które mierzą wszystkich z góry do dołu i nie lubią nas chociaż sie nie znamy. Nie mówię, że wszyscy tacy są ale zdarzają się tacy. Nie mogłabym mieszkać w bloku, tam można się ''udusić", wolę dom jednorodzinny. W mieście te domki są i tak na obrzeżach miasta i mieszka się prawie tak samo jak na wsi: daleko do wszystkiego. Fakt, że na wsi nic się nie dzieje i jest nudno ale wsiada się w samochód i 10 minut jest się w mieście. Oczywiście teraz gdy kończę liceum to idę do szkoły odległej od mojej wsi o kilkaset kilometrów i będę tęsknic za moim domkiem bo nie będę mogła wracać co tydzień na weekend do domu :(
Zdecydowanie wieś jest lepsza.
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Gdzie lepiej mieszkac? Miasto? Wieś?

Post autor: *MysterY* »

napisze krotko i na temat, zacytuje sowa pewnego rapera z Lodzi "Łódź moim miastem i nie zmieni tego nikt..." :mrgreen: (czy jakos tak )
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdzie lepiej mieszkac? Miasto? Wieś?

Post autor: Blood On The Ground »

Pomimo, że mieszkam w mieście, a konkretnie pierwszej stolicy Polski ; ), nie jestem szczęśliwa. Patrząc wstecz dużo się zmieniło, ale nadal jest za spokojnie. Nic się nie dzieje =_='. Jestem typowym mieszczuchem. Kręci mnie Poznań, do którego mam bliziutko, Toruń czy Kraków. Niedługo pewnie przeprowadzę się z rodzicami na wieś pod P-niem. Wesoło będzie ; \
Żyć to znaczy rodzić się powoli
Angel_89
Młody aktywny
Posty: 87
Rejestracja: 24.08.2006, 00:28

Re: Gdzie lepiej mieszkac? Miasto? Wieś?

Post autor: Angel_89 »

Nawet nie wiedziałam, że Blood mieszka tak blisko mnie:P

Ja mieszkam w małej miejscowości, w której kompletnie nic nie ma(nie licząc kina, które działa jak chce raz na rok). Zamierzam wyprowadzić się do Poznania na studia a potem... to się jeszcze zobaczy, ale raczej nie zostanę tu, zawsze chciałam mieszkać w większym mieście. :D
Są słowa, które jak motyle, mogą unieść w górę Twoje sny...
Justinah
Młody aktywny
Posty: 49
Rejestracja: 19.01.2007, 17:16
Lokalizacja: Mexico City

Re: Gdzie lepiej mieszkac? Miasto? Wieś?

Post autor: Justinah »

Ja tam jestem prosta dziewczyna ze wsi
I mi tutaj jest b. dobrze bo mam cisze i spokój
Własna chate ogródek i róbta co chceta

Dla mnie bomba ja tam za wsią jestem
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: Gdzie lepiej mieszkac? Miasto? Wieś?

Post autor: GoSiAcZeK »

lubicie swoje miasta/wsie?
Lubię moje miasto, mam wszędzie blisko, ( czy do jeszcze większego miasta, czy na wieś ; ] ), wbrew pozorom ciszę i spokój, ludzi których kocham. Czyli narzekać nie mogę, chociaż mogłoby być trochę czyściej i bezpieczniej.
A noz chcecie stamtad uciekac...? Bo jest za brudno... za glosno... a moze jest za cicho...?
Jeśli miałabym stąd wyjechać to ewentualnie gdzieś, gdzie miałabym lepsze warunki do nauki, pracy itp. czyli pewnie za granicę.
Gdzie jest lepiej mieszkac na wsi, w miescie, pod mostem? ; d
Uwielbiam wieś, szczególną miłością darzę góry ; ) Ale trudno byłoby mi wszystko zostawić w moim Chorzowie i gdzieś wyjechać, to ciężka decyzja.
13.02.2005 r.

A. ;**
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Gdzie lepiej mieszkac? Miasto? Wieś?

Post autor: =MiLi= »

Kocham moje miasto i nie wyobrażam sobie tego, żebym mogła mieszkać gdzie indziej :) Czasem gdy mam dość kłótni z rodzicami obiecuje sobie, ze wyprowadzę się po ślubie do innego miasta, ale i tak wiem, ze tego nie zrobię... nie wytrzymałabym ;P Ciężko mi wytrzymać w wakacje gdy gdzieś wyjeżdżam, normalnie jak wracam to tak się cieszę, że widzę te osiedla, znajome miejsca, ludzi itd :) A wieś? Wieś też lubię, mam tam sporo rodziny, z resztą działkę też mam na wsi no powiedzmy w małym miasteczku ;) prawie wieś :) lubię tam spędzać czas, ale chyba na stałe nie mogłabym tam żyć. Za bardzo jestem wygodna i w mieście za dużo udogodnień :)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
ODPOWIEDZ