Szczęście

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

Szczęście

Post autor: pietruszka »

Jesteście szczęśliwi?
Jaka jest wasza definicja szczęścia?
Co myślisz o szczęściu?



ja jestem w miarę szczęśliwa. ale to mnie nie zadowala. jako choleryk-melancholik mam pewne specjalne wymagania. aby być szczęśliwą potrzebuję samej siebie, słodyczy, porannych joggingów, wieczorów z serii herbata+fotel+książka, paru ludzi do szaleństw, tych samych bądź innych ludzi do rozmów, trzeciej serii Chirurgów i nowej płyty Łony. puki co nie mam czasu, nie mam ludzi, nie mam pieniędzy... więc do pełni szczęścia jeszcze trochę. puki co celebruję chwile smutku i staram się wkraczać w nowe stany świadomości, odkrywać nowe możliwości swojej duszy.
na wrażliwość nie ma żadnego lekarstwa. mamy uczucia i dlatego życie tak boli.
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczęście

Post autor: Anuś »

'póki' :)


Jestem szczesliwa :) chyba pierwszy raz od dawna.. :) do pełni szczęścia brakuje mi tylko jakiegos kierunku studiow ktory by mi odpowiadal.. ;p bo ekonomia to chyba nie to.. ;p
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
FILEK
Młody aktywny
Posty: 18
Rejestracja: 26.02.2007, 20:44
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Szczęście

Post autor: FILEK »

Cóż, nie wolno mi narzekać. Mam rodzine, mam dach nad głową, mam podstawowe srodki do zycia oraz dziewczynę ;) - nie potrzeba więcej
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: Szczęście

Post autor: GoSiAcZeK »

W tej chwili jestem szczęśliwa, co będzie kiedyś zobaczymy. Mam obok siebie ludzi, których kocham i którzy mnie kochają, mam wszystko czego mi potrzeba, a nawet więcej i jestem za to wdzięczna... sama nie wiem komu, lub czemu, ale z całych sił za to dziękuję. ; ]
13.02.2005 r.

A. ;**
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Szczęście

Post autor: SkaTe_GirL »

pietruszka pisze:Jesteście szczęśliwi?
Nie.
pietruszka pisze:Jaka jest wasza definicja szczęścia?
Cisza. Spokoj. Zero klotni. On obok. + a do tego dochodza kwestie materialne... typu nie martwienie sie, skad wezme fundusze na rachunki za gaz, wode... Szczescie dziele na dwie podgrupy... Szczescie prawdziwie... i szczescie materialne... a Szczescie glowne to takie gdzie te dwie podgrupy sa ze soba zgodne
pietruszka pisze:Co myślisz o szczęściu?
Jest zludne... dzis jestem szczesliwa... jutro zalana lzami...
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Szczęście

Post autor: stefan »

Kasia pisze:Jesteście szczęśliwi?
zdecydowanie TAK!
Kasia pisze:Jaka jest wasza definicja szczęścia?
szczęście to stan, w którym potrafię zauważać najmniejsze radości codziennego dnia i delektować się nimi, sycić oczy ostrym obrazem rzeczywistości i wiedzieć, że moje marzenia się spełnią.

szczęście to chwila, gdy nie myślę o niczym nieprzyjemnym i gdy mogę być sam na sam z najmilszymi myślami.
Kasia pisze:Co myślisz o szczęściu?
to co wyżej napisałem ; )

uważam się za niesamowitego szczęściarza. mam rodzinę, mam wszystkie kończyny na miejscu, mam marzenia i widzę drogę do ich realizacji. mam ukochaną osobę i ulubioną muzykę, mam piękny widok z okna i świeże powietrze za nim.

mam dobry nastrój : )
Niepoprawna
Młody aktywny
Posty: 54
Rejestracja: 19.04.2007, 10:11

Re: Szczęście

Post autor: Niepoprawna »

Każdy troszeczkę inaczej definiuje słowo 'szczęście'. Dla mnie istnieje ono wtedy, gdy wszystkie moje chore myśli zostają wyparte. Gdy zasypiam w pełni spokojna i budzę się z uśmiechem na twarzy. Gdy wiem, że mam kogoś, dla kogo jestem ważna.

Uważam, że jestem osobą szczęśliwą. Może nie tak na maksimum, ale na pewno mój pesymizm wreszcie podszedł w odstawkę... Teraz staram się cieszyć każdą chwilą życia i doceniać wszelkie małe przyjemności... :)
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Szczęście

Post autor: Linka »

Mysle, ze jestem szczesliwa. Sa osoby, ktore mnie kochaja i ja je kocham na swoj sposob. Przez pewien czas mialam problemy rodzinne i uczuciowe, ale od pewnego czasu wszystko sie wyprostowało. Jak plany na najblizsze pol roku sie spelnia, to juz w ogole bedzie super :)
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Szczęście

Post autor: =MiLi= »

Hmm szczęście szczęściu nie równe ;) jestem szczęśliwa, bo kocham i jestem kochana, bo spełniają się moje marzenia... jasne, ze mam problemy i są rzeczy, które "nie grają", ale to wszystko do rozwiązania :) Staram się zwracać uwagę na te pozytywne rzeczy :)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Szczęście

Post autor: Martuśka »

czy jestem szczęśliwa? no jasne! bez dwóch zdań! a co robie żeby być szczęśliwa? nie przejmuje sie tym na co nie mam wpływu. i tyle. Nie lubie ludzi którzy cały czas sie smutaja i narzekają, że w szkole im nie idzie, że nie mają kasy... a nie pomyślą, że mają kochającą rodzinę, chłopaka/ dziewczynę, że są zdrowi, że mają dom, i że mogą żyć. Właśnie 3 dni temu zmarł chłopiec w wieku 14 lat:( bardzo smutne bo całe życie przed sobą miał... my przeżyliśmy już dużo i nadal możemy żyć i powinniśmy żyć najlepiej jak umiemy. A szkoła, kasa i jakieś tak inne sprawy są nieważne. Trzeba umieć dostrzec piękno życia. Tak naprawde nie umiem wytłumaczyć tego, że jestem taka szczęśliwa bo nawet koleżanki z klasy pytają się czemu jestem cały czas szczęśliwa mimo kłopotów a ja: bo tak:P
Ale czasem wstyd jest być szczęśliwą... kiedy wszyscy wkoło sie smucą i ryczą a ty sie cieszysz...
Życzę wszystkim szczęścia:)
ODPOWIEDZ