Kilka pytań co do okresu

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
ODPOWIEDZ
Margoth
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 24.09.2006, 15:36

Kilka pytań co do okresu

Post autor: Margoth »

Mam pytanie do wszystkich dziewczyn na forum. Ile macie już okres, czy jest on regularny? Jesli nie to ila maksimum wam się spóznił i ile w tedy już miesiączkowałyście. Bardzo mnie to ciekawi i może w tedy będzie łatwiej mi z moimi dylematami;)
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Kilka pytań co do okresu

Post autor: Linka »

U mnie okres uregulował sie po jakichs 6 latach, przez rok miałam idealnie co 26 dni, ale od kilku miesiecy znowu pojawia sie kiedy chce. Ale zazwyczaj pojawia sie wczesniej niz powienien wiec dodatkowego stresu nie ma ;)
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Kilka pytań co do okresu

Post autor: =MiLi= »

U mnie okres uregulował się dopiero jak zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne... Z resztą cierpię na zespół policystycznych jajników z czego wynikają te nieregularne mieśiączki i bezowulacyjne cykle... Jeśli masz bardzo nieregularny okres lepiej odwiedz ginekologa, zawsze lepiej byc pewnym ze nic zlego sie nie dzieje :)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Kilka pytań co do okresu

Post autor: vanessa »

ja mam regularną miesiączkę ok. 3 lata, czyli od momentu, kiedy zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Jeśli u Ciebie jest ona bardzo nieregularna to, MiLi ma rację skorzystaj z porady ginekologa, pozatym uważam, że w pewnym wieku dziewczyna powinna się przebadać ginekologicznie, choćby i profilaktycznie ; )
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Margoth
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 24.09.2006, 15:36

Re: Kilka pytań co do okresu

Post autor: Margoth »

No chyba, muszę iść do ginekologa. Bo już dwa okresy mi wypadły. A jestem dziewicą. Poczekam, czy trzeci mi wypadnie - jeśli tak to niestety będę musiała iść do ginekologa. A bardzo się tego boję. Tylko mogę go nie dopstać z powodu stersu jaki teraz mam i kapa, no ale się zobaczy... Okres mam dopiero jakieś półtora roku i prawie zawsze bezowulacyjny...
Zespół policystycznych jajników? Możesz powiedzieć o tym coś więcej?
Hm... Może też to mam;P
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Kilka pytań co do okresu

Post autor: =MiLi= »

Zespół policystycznych jajników – informacje dla pacjentek

Zespół policystycznych jajników (PCO) to schorzenie określane również jako zespół wielotorbielowatych jajników lub też zespół Steina-Leventhala. Dotyczy on kobiet w wieku rozrodczym i stanowi częstą przyczynę niepłodności u kobiet. Szacuje się, iż choroba ta występuje u około 5% kobiet w wieku reprodukcyjnym. Pomimo tego, iż schorzenie to wiąże się z występowaniem wielu charakterystycznych objawów, rozpoznanie nie zawsze jest jednoznaczne i nastręcza wiele trudności.

Większość objawów zespołu policystycznych jajników wywołana jest zaburzeniami równowagi hormonalnej. Nadmierne wytwarzanie męskich hormonów płciowych tzw. androgenów przez jajniki, będące podstawową przyczyną występowania tego zespołu, wywołuje zachwianie prawidłowego funkcjonowania całego układu hormonalnego kobiety. Obserwuje się podwyższony poziom LH oraz obniżony poziom FSH we krwi co powoduje zaburzenia wzrostu i dojrzewania pęcherzyków jajnikowych.

Do najbardziej charakterystycznych objawów PCO należą zaburzenia miesiączkowania, niepłodność oraz hirsutyzm. Stwierdzenie któregoś z tych objawów może nasuwać przypuszczenia o ewentualnym istnieniu tego schorzenia.

W przypadku PCO najczęściej występują skąpe krwawienia miesiączkowe bądź też nie pojawiają się one wcale i możemy wówczas mówić o wtórnym braku miesiączki. Zaburzenia cyklu miesiączkowego mogą stać się przyczyną wielu chorób związanych z nadmiernym oddziaływaniem hormonów na błonę śluzową macicy, powodując jej przerost. Większość cykli w PCO to tzw. cykle bezowulacyjne, w których nie dochodzi do uwolnienia komórki jajowej zdolnej do zapłodnienia. Cykle bezowulacyjne spowodowane są zaburzeniami hormonalnymi. Zmiany hormonalne powodują, że w cyklu miesiączkowym dochodzi do wzrostu pęcherzyka Graffa, w którym mieści się komórka jajowa lecz nie dochodzi do jej uwolnienia. Pod wpływem androgenów pęcherzyk obumiera w wyniku czego tworzy się maleńka cystka. Powtarzająca się sytuacja w kolejnych cyklach powoduje powstawanie licznych torbielek w jajniku co w rezultacie doprowadza do jego znacznego powiększenia. Torbielki te najczęściej umiejscawiają się blisko zewnętrznej powierzchni jajników. Cykle bezowulacyjne stanowią główną przyczynę niepłodności kobiecej. Brak owulacji uniemożliwia bowiem zajście w ciążę. Występowanie wielotorbielakowatych jajników najłatwiej rozpoznać w badaniu ultrasonograficznym. Jeżeli stanowią one jedyny objaw PCO schorzenie to najczęściej rozpoznawane jest w trakcie kontrolnych badań ginekologicznych.

http://www.forumginekologiczne.pl/txt/print,209,0

Poszukaj sobie w googlach. Bardzo możliwe, że masz ten zespół, ale aby to stwierdzić musisz zrobić badania hormonalne itp Najlepiej idź jak najszybciej do ginekologa. Ja tabletki biorę około 4 lat a o tej chorobie dowiedziałam się dopiero kilka miesięcy temu.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Kilka pytań co do okresu

Post autor: Linka »

Wydaje mi sie, ze jesli masz dopiero 1,5 roku okres to takie rzeczy moga sie zdarzac, podobno dopiero po 3 latach okres powinien sie ustatkowac, a do tego czasu moze "płatac takie niespodzianki". Ale jesli dlugo sie nie bedzie pokazywał to jednak trzeba sie wybrac do lekarza.Ja bym jeszcze poczekała i narazie nie obawiała o rozne choroby, bo na to troche za wczesnie.
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Kilka pytań co do okresu

Post autor: Blood On The Ground »

mój od samego początku byl regularny. Dopiero niedawno dosatal fiola o_O' ale nigdy nie przekracza to paru dni. I zawsze jest wcześniej- nigdy się nie spóźnia
Żyć to znaczy rodzić się powoli
Margoth
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 24.09.2006, 15:36

Re: Kilka pytań co do okresu

Post autor: Margoth »

Ech... Zarejestrowałam się na pojutrze. Zobaczymy czy wszystko ze mną dobrze. teraz mam do was pytanie - czy badanie ginekologiczne przez odbyt jest blesne? I ile trwa?
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Kilka pytań co do okresu

Post autor: Blood On The Ground »


Zakładając, że lekarze leczą a nie zadają ból, nie jest. : ) może co najwyżej być nieprzyjemne. Tyczy się dziewic, w innym przypadku badanie wykonuje się przez pochwę
Żyć to znaczy rodzić się powoli
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Kilka pytań co do okresu

Post autor: =MiLi= »

Nie jest bolesny, jest nieprzyjemny.. musisz się rozluźnić a bedzie łatwiej.. Pani doktor założy rękaiwczki i posmaruje palec takim żelem, włozy Ci palec w odbyt i rozpocznie badanie... trwa to chwilkę :) takie badanie robi sie u dziewic, aby nie naruszyć błony dziewiczej. Jak powiedziała Blood kobiety, które już współżyły są badane przez pochwę :)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
myzsa13
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 24.04.2007, 14:15

Re: Kilka pytań co do okresu

Post autor: myzsa13 »

Ile macie już okres,
okres mam drugi miesiąc więc nie mam aż takiego doświadczenia
czy jest on regularny?
nie
ile wam się spóznił
nie miałam okresu przez miesiąc.[/quote][/list]
ODPOWIEDZ