biologia i matma- jakie studia wybrać?

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
wroobal
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 06.05.2007, 18:35

biologia i matma- jakie studia wybrać?

Post autor: wroobal »

witam!
mam mały problem...a w zasadzie to nie mały: wybrałem na mature dwa przedmioty biologie i matematyke,obydwa zdaje na poziomie rorzszerzonym. Biorąc je myslalem praktycznie tylko o weterynarii w Olsztynie bo jedynie tam niekoniecznie trzeba miec zdaną mature z chemii ( za które w zasadzie nie przepadalem w liceum). Jednak gdy juz wybralem matme i biole nasz kochany Giertych wprowadził swoj przelicznik z rozszerzonego na podstawy (delikatnie mówiąc krzywdzący takich ludzi jak ja). Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ustalił sobie ze bedzie brał wszystko na podstawach wiec w takiej sytuacji skazany jestem na ten przelicznik =] ... No i tu pojawia się problem... Zacząlem myslec nad inną uczelnią, jakies zabezpieczenie gdybym nie mial szans z osobami zdającymi same podstawy i składający na weterynarie do Olsztyna. I wlasnie sam nie wiem na co jeszcze moge skladac, na praktycznie zadną polibude nie mam szans bo potrzebna jest tam fizyka,ktorej nie zdaje. Nie interesują mnie zadne psychologie czy socjologie na które w sumie mogłbym skaladac,ale..... jestem facetem=) zadko którego takie rzeczy interesują,a na pewno nie mnie. Wolałbym jakaś uczelnie techniczną. Znalazłem jedynie Politechnike w Białymstoku na której biora samą matme. Znacie może jakies inne uczelnie na które mozna by składac z moimi przedmiotami? Bede wdzieczny za każda odpowiedz....
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: biologia i matma- jakie studia wybrać?

Post autor: melOn »

a sprawdzałeś coś na AGH w Krakowie?
wroobal
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 06.05.2007, 18:35

Re: biologia i matma- jakie studia wybrać?

Post autor: wroobal »

no w sumie jest tam budownictwo i inżynieria biomedyczna, te dwa wydziały wchodziłyby w gre. Tylko ze o ile dobrze sie orientuje to dość ciezko sie tam dostac, no i strasznie daleko ode mnie =]. Jestem z woj podlaskiego, czyli w domu byłbym moze dwa razy w roku (na święta). Ale "ewentualnie" :mrblue: mogłoby być...
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: biologia i matma- jakie studia wybrać?

Post autor: melOn »

zawsze lepsze to niż siedzenie w domu na tyłku cały rok ;P
wroobal
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 06.05.2007, 18:35

Re: biologia i matma- jakie studia wybrać?

Post autor: wroobal »

tylko ciekaw jestem czy mam jakies szanse sie dostac.... bo po dzisiejszym angielskim to zaczalem deliktanie mówiąc watpic :roll: nigdy nie bylem mocny z obcych jezykow i nigdy nie lubilem sie ich uczyc.... dlatego mam nadzieje ze moze nadrobie cos matma i biola na rozszerzonym..... oby :(
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: biologia i matma- jakie studia wybrać?

Post autor: SkaTe_GirL »

u Nas jest wymagana matma i angielski na poziomie rozszerzonym na nawigacje...
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
wroobal
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 06.05.2007, 18:35

Re: biologia i matma- jakie studia wybrać?

Post autor: wroobal »

zna ktoś moze jakąs stronke dobrą gdzie wpisalby przedmioty i wyskoczylyby mi wszystkie uczelnie ? Czy w naszym pięknym kraju nie wymyslono jeszcze czegos podobnego... tylko trzeba zachrzaniac po wszystkich albo wertowac informatory :frown:
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: biologia i matma- jakie studia wybrać?

Post autor: melOn »

wroobal pisze:tylko ciekaw jestem czy mam jakies szanse sie dostac.... bo po dzisiejszym angielskim to zaczalem deliktanie mówiąc watpic :roll: nigdy nie bylem mocny z obcych jezykow i nigdy nie lubilem sie ich uczyc.... dlatego mam nadzieje ze moze nadrobie cos matma i biola na rozszerzonym..... oby :(
przecież niekażda uczelnia bierze pod uwagę wyniki z języka nowożytnego i języka polskiego, np UJ ;) a z matmą i biologią na rozszerzeniu to kto wie, czy by nie można na chemię [UJ] z tego co wiem te przedmioty są m.in. w podanych, ale nie jestem pewna czy chemia rozszerzona nie jest obowiązkowa... na biologię też możesz zobaczyć ;)
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: biologia i matma- jakie studia wybrać?

Post autor: ylka »

http://rekrutacja.uw.edu.pl/
-- po prawej stronie jest 'znajdź Twój kierunek' : )
smile like a melon slice : )
wroobal
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 06.05.2007, 18:35

Re: biologia i matma- jakie studia wybrać?

Post autor: wroobal »

szkoda ze tylko UW ale dzieki =]

[ Dodano: 12.05.2007, 10:29 ]
ha!! znalazlem =] co powiecie na Politechnikę Krakowska? Mysle o kirunku budownictwo?Moze ktos sie tam uczy i wie jak jest? Jaka atmosfere ,jacy ludzie? i ogolnie czy tyrudno jest dostac sie i utrzymac? Co lepiej byłoby wybrac AGH czy PK?
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: biologia i matma- jakie studia wybrać?

Post autor: Martuśka »

Ja idę do Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu, detektywistyka, archiwistyka, bezpieczeństwo narodowe i te sprawy to ciekawe jest (bynajmniej dla mnie:):)) no jest jeszcze szkoła oficerska do której tez składam papiery ale wątpie ze zdążysz załatwić potrzebne dokumenty do 30 maja ale możesz spróbować:):) ale do tych szkól to matma sie liczy a biologia to raczej nie. Oczywiście to tez zależy od twoich zainteresowań. Jakby coś to ja zorientowana jestem co do tych szkół to pisz:):)
ODPOWIEDZ