unieważnienie sprawdzianu, POMOCY!!!!

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
lagunna
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 30.05.2007, 20:37

unieważnienie sprawdzianu, POMOCY!!!!

Post autor: lagunna »

Jestem uczennicą II klasy LO, ostatnio pisalam sprawdzian z fizyki, na który bardzo dlugo sie przygotowywałam, na sprawdzianie byly 3 obowiazkowe zadania, ale jesli ktos nie umial któregoś zrobić robił inne w zamian i dostalam taką samą ilosć punktów. Ja zrobilam w sumie 11 zadań i bylam pewna że dostanę 5. Jednak nastepnego dnia, pani profesor podobno dowiedziala sie ze ktos wczoraj kserowal sciagi z fizyki i uniewaznila wszystkim sprawdzian, po czym zaczęła z niego pytać. Dawala do rozwiazania jedno lub dwa zadania tak przy niej na szybko. Wszystko by bylo w porzadku gdyby nie to, że jesli ktoś nie znał odp na pierwsze pyt to nie zadawala kolejnego tylko "siadaj jedynka". Nawet jeśli ktoś poprawnie zrobił zadanie i nie znał jakiejś rególki to również dostał jedynkę. Moim zdaniem to jest nie prawne. Po pierwsze nie ma prawa nam uniewaznic sprawdzianu bo nie zlapal anas na gorącym uczynku, tylko slyszala ze ktos kserowal sciagi. A tak nawiesem mówiac to i tak nikt nie ściagał. A po drugie nie można tak od razu wstawiac jedynki, skoro na sprawdzianie moge zrobić inne zadanie wzamian tego ktorego nie umiem i mam na to caą godz a nie 5 min. I nikt nade mna nie stoi, pracuje saa w swoim tepeie i jak czegos nie rozumiem to przechodze dalej i ewentualnie pozniej do tego wracam. Pomózcie mi znależć jakiś dowód na to że nie można tak unieważnić sprawdzian;( No chyba że można...:/
lagunna
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: unieważnienie sprawdzianu, POMOCY!!!!

Post autor: Paweł »

jak dla mnie nie można tak robić, i to jest chyba oczywiste.

to, że ktoś podobno kserował ściągi nie oznacza, że używał ich do ściągania. Wbre pozorą robiąc ściągi, czy też je czytająć, bardzo dużo można się nauczyć.

Najlepiej zgłoś sie do wychowawcy, jeżeli to nie da rady to bezpośrednio do dyrektora. Ja bym nie odpuścił i walczył... chociażby dlatego, że nie wolno stawiac w taki sposób jedynek.

chociaż z drugiej strony... ciesze się, że mam to już za sobą (;
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: unieważnienie sprawdzianu, POMOCY!!!!

Post autor: melOn »

możesz wyjść z propozycją by klasa znowu pisała sprawdzian z tego zakresu materiału, ale z innych zadań... ;]
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: unieważnienie sprawdzianu, POMOCY!!!!

Post autor: SkaTe_GirL »

Paweł pisze:Najlepiej zgłoś sie do wychowawcy, jeżeli to nie da rady to bezpośrednio do dyrektora. Ja bym nie odpuścił i walczył
Ja kiedys tak walczylam ze swoja Pania od matematyki. I co? I zawsze ona wygrywala. Niestety w szkole jest tak, ze nauczyciel ma zawsze racje. Na slowo rzadko komu kiedy wierza. A jak pojdzie do dyrka - wierzysz, ze jej nauczycielka sie nie wybroni?
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: unieważnienie sprawdzianu, POMOCY!!!!

Post autor: Linka »

Z nauczycielem ciezko wygrac...
Znałam klase, ktora miala problem z jedna nauczycielka. Poszli do dyrektora z prosba o jej zmiane, tlumaczac swoj problem (ktory byl faktycznie sluszny). Niestety, nie dalo rady zmienic nauczyciela, bo nikt nie chcial w szkole uczyc tego przedmiotu. Skonczylo sie na tym, ze nauczycielka dostała tylko ochrzan, a potem mscila sie na klasie, pytajac ich co lekcje i robiac kartkowki....
lagunna
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 30.05.2007, 20:37

Re: unieważnienie sprawdzianu, POMOCY!!!!

Post autor: lagunna »

Z wychowawcą to raczej nic nie załatwie :/ niestety ale taka nam sie trafiła, że nie ma co z nia nawet rozmawiać. Wydaje mi się jednak że chyba nie dam rady nic zrobic:/ nauczyciel zawsze wygrywa, bede musiała jakos przeboleć tą jedynke. Ale dzieki bardzo za info i rady :wink:
lagunna
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: unieważnienie sprawdzianu, POMOCY!!!!

Post autor: Paweł »

troche inna sytuacja.

od podstawówki mieliśmy jedną babkę od biologii. generalnie cool nauczycielka, lubiła nas, my ją. W gimnazjum (ta sama szkoła) dyrektorka na złość naszej klasie zmieniła nam nauczycielkę. Poszliśmy do niej, postraszyliśmy kuratorem.... i zmieniła zdanie.

trzeba umieć walczyć o swoje.
oczywiście z umiarem i tylko w dobrej kwesti.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
ODPOWIEDZ