Czy powinniśmy wybaczać????

Każdy prędzej czy później Jej pragnie, każdego dosięga Ręka Miłości, dla jednych jest łaskawa, inni błądzą i muszą walczyć. W tym forum piszemy o pułapkach, rozterkach i radościach związanych z wyjątkowym stanem jakim jest jest Miłość.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Czy powinniśmy wybaczać????

Post autor: Martuśka »

Na temat wybaczania to ja sie trzymam jednego zdania:
"Głupiec ani nie przebacza, ani nie zapomina, naiwny przebacza i zapomina, mądry przebacza, ale nie zapomina" T.S.
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Czy powinniśmy wybaczać????

Post autor: Virgin »

ja kiedys slyszalam, ze wybaczyc to znaczy zapomniec...
co do usprawiedliwienia, ze zdradzil/a, bo byl/a pod wplywem alkoholu. zadna wymowka, alkohol uwalnia to czego chcemy, stajemy sie pewniejsi siebie i mowimy, robimy to co myslimy, chcemy.

mysle, ze jezeli chlopak powiedzialby mi, ze zdradzil (sam sie przyznal) i ze to byl blad, ze to ja jestem ta, z ktora chce byc - to bym wybaczyla (wkoncu zmadrzal i wrocil :p). jesli by sie to powtorzylo - KONIEC.
ale mowic sobie moge. Nie mam pojecia jakbym sie zachowala w takiej sytuacji (tez zalezalo by to od zwiazku, jaki on jest)
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czy powinniśmy wybaczać????

Post autor: Linka »

Wychodzi na to, ze jestem madra ;) Potrafie wybaczyc jakas przykrosc, ale pamietam o tym strasznie dlugo i czasami zdarza mi sie wypominac niektore rzeczy.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: Czy powinniśmy wybaczać????

Post autor: IzzY »

wybaczyć... chyba bym wybaczyla... ale raczej nie chciałabym być już z tym facetem. Wydaje mi się, że do zdrady istnieje jakiś powód. Paulo Coelho pisał, że jeżeli zdarzy się coś jeden raz może zdarzyć się i drugi... wydaje mi się że po takiej zdradzie to i tak pada już zaufanie.

Ale wybaczenie jest dla mnie ważne.
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Czy powinniśmy wybaczać????

Post autor: Virgin »

IzzY pisze: Paulo Coelho pisał, że jeżeli zdarzy się coś jeden raz może zdarzyć się i drugi... .

to nie odkrycie Coelho :-p[/quote]
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
ODPOWIEDZ