Państwowe czy Prywatne ?

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Państwowe czy Prywatne ?

Post autor: agatha2 »

Martuska pisze:czy jeśli na dany kierunek jest np. tylko 50 miejsc to gdy jest więcej chętnych to przyjmują więcej niż te 50 osób?
U mnie to wyglądało to tak, że był limit 120 a przyjęli 140. Gdzieś musi być granica punktowa.W Twoim przypadku przy założeniu że 45 osób zostało przyjętych i kolejne 10 ma ta sama ilość punktów to przyjmą 55 osób.

Limit miejsc jest granica orientacyjną. Zwykle przyjmują więcej osób z powodu jw.
MiLi pisze:Na studiach prywatnych musisz się starać tak samo jak w uczelni państwowej
Skąd wiesz jak trzeba się starać na państwowej?
MiLi pisze:sporo pracodawców wypowiada się, ze chętniej przyjmują po studiach zaocznych
Pierwszy raz spotykam się z takim zdaniem.
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Państwowe czy Prywatne ?

Post autor: =MiLi= »

agatha2 pisze: Skąd wiesz jak trzeba się starać na państwowej?
Wiem to z opini znajomych, którzy studiowali i na uczelni państwowej i prywatnej, więc mają porównanie. Studiowałam z osobami, które skończyły studia państwowe i robiły inny kierunek w szkole prywatnej ze mną i narzekały tylko jak jest ciężko. Z resztą widać to było po egzaminach. Skoro na 500 osob zdają 33 no to chyba nie jest tak łatwo? Tym bardziej, ze na uczelniach prywatnych i panstwowych są Ci sami wykładowcy i nie są to osoby, które odpuszczają.
agatha2 pisze:Pierwszy raz spotykam się z takim zdaniem.
I Ty mówisz, że ja nie znam życia? Ja spotkałam się z tym wielokrotnie... np:
Coraz częściej studentowi zaocznemu zamiast niekompetencji i gorszego wykształcenia, przypisuje się pracowitość i zaradność. W obecnych realiach puste CV, które nie zawiera żadnych doświadczeń zawodowych jest od razu odkładane na półkę. Coraz mniej zaczyna się liczyć, jak i gdzie skończyłeś naukę, najważniejsze jaką praktyką możesz się pochwalić.
Poczytaj tutaj:
http://www.us.szc.pl/przeglad_1_3/?xml= ... =&pid=5182
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Państwowe czy Prywatne ?

Post autor: SkaTe_GirL »

Nie powiem MiLi bardzo interesujacy artykul ale w/g mnie on niczego nie wyjasnia - pokazuje po prostu, ze pracodawcy takze sa podzieleni.... niektorzy wola dowiadczenie inni nie wiem czy tak moge napisac pelne(?) wyksztalcenie.


Ja Wam powiem tak - kazdy dba o siebie. Ktos chce studiowac prywatnie? Jego wola, jak ma kase. Ktos chce studiowac na panstwowej? Prosze bardzo.
Po kazdej uczelni jest wyksztalcenie wyzsze.
Jedno jest tak naprawde pewne - kazdy z Nas bedzie mial problem z dostaniem takiej pracy o jakiej marzymy - ile osob z wyzszym wyksztalceniem siedzi w domu?
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Państwowe czy Prywatne ?

Post autor: =MiLi= »

Jest tam napisane, ze pracodawcy wolą przyjmować ludzi z doświadczeniem.
Daję Agacie przykad, ze takie zdanie istnieje.

Pełne wykształcenie ma się równiez po studiach zaocznych.

Póki co każdy będzie bronił swego...
Fakt z pracą ciężko i w efekcie dostają ją osoby, które mają po prostu szczęście, ze zostają wybrane... to tak zeby iść na ugodę ;)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Państwowe czy Prywatne ?

Post autor: SkaTe_GirL »

=MiLi= pisze:Fakt z pracą ciężko i w efekcie dostają ją osoby, które mają po prostu szczęście, ze zostają wybrane... to tak zeby iść na ugodę ;)
dziekuje Ci kochanie ; -))))


Kazdy z Nas jest kowalem wlasnego losu i tyle.
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Państwowe czy Prywatne ?

Post autor: Paweł »

=MiLi= pisze:Póki co każdy będzie bronił swego...
... bo warto jest sie dzielić swoimi przekonaniami, wiedzą, doświadczeniami, a przede wszystkim zdaniem, pamietajac o tym, aby nie narzucać swojego zdania innym.

ot, taki lekki offtopic ;]


jak dla mnie, patrza tylko na to czy wyższe.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Państwowe czy Prywatne ?

Post autor: Kamilka »

Mili, po prostu czytając Twojego posta tak to odebrałam... :wink:

zgadzam się w 100% że najważniejsze jest doświadczenie tylko trzeba je jakoś zdobyć, czyli znaleźć pracę (ew. praktyki) i można powiedzieć, że wracamy do punktu wyjścia: które studia dają największe szanse na to :?: ;p
i tak w kółko...
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Państwowe czy Prywatne ?

Post autor: =MiLi= »

Ale pratyki trwają tylko jakiś krótki określony czas. W tym artykule z tego co pamiętam też coś o tym jest.
Tak naprawdę to się dopiero okaże później, po studiach, kto dostanie pracę a kto będzie siedział na bezrobotnym. Ja studiując na prywatnych i zaocznych mam pracę już w swoim zawodzie, Sebek podobnie, więc jeśli chodzi o nas potwierdza się zdanie, że zaoczni są potrzebni.

Najbardziej wkurza mnie jak ktoś, np jedna moja znajoma próbuje wszystkich naokoło przekonać, ze studia dzienne są najlepsze i studiują tam sami mądrzy ludzie a na zaoczne idą osoby, które się nie uczyły i nic nie potrafią :? no sorry... ja zdałam maturę jako jedna z lepszych w klasie, S zdał ją najlepiej w swojej klasie. Ale nieeee my jesteśmy tępi głupi i nic nie potrafimy... gratuluję głupoty :roll:
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Państwowe czy Prywatne ?

Post autor: Kamilka »

muszę się przyznać, że też kiedyś myślałam, że prywatnie studiują Ci co nie zostali przyjęci na dzienne, albo osoby które mają za dużo kasy :wink: ale na szczęście zmieniłam zdanie ;p

często tylko w prywatnych można znaleźć wymarzony kierunek. co więcej studenci zaoczni to przede wszystkim osoby już pracujące, a niestety studia dzienne nie dają w pełni takich możliwości.
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Państwowe czy Prywatne ?

Post autor: Martuśka »

oczywiście studia prywatne to nie tylko studia zaoczne:) dla mnie studia prywatne to jedyna szansa bo jak wiadomo matura to jedna wielka loteria i ja trafiłam w większości na materiał który najtrudniej wchodził mi do głowy, nie zwalam oczywiście winy na materiał bo wina leży po mojej stronie i wiem ze źle mi poszło bo sie za mało przyłożyłam... czasu nie cofne i teraz licze tylko na prywatne studia i mam nadzieje ze sobie poradze, w końcu studia się wybiera z myśla o tym co pasjonuje człowieka w życiu więc fajnie się uczyć tego wymarzonego kierunku...
Na razie tak pisze, nie wiem co bedzie jeśli juz zaczne studiować :wink:
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Państwowe czy Prywatne ?

Post autor: agatha2 »

MiLi pisze:I Ty mówisz, że ja nie znam życia?
A teraz daj cytat gdzie tak napisałam. Chyba pomyliło Ci się z kimś innym, a powtarzasz to w każdym temacie, w którym sie wypowiadam. :zdziwko:

Dobrze. Skoro studenci zaoczni są tacy dobrzy, mądrzy i dodatkowo maja praktykę to dlaczego są kierunki, których studiować zaocznie po prostu się nie da?
Jeśli możesz pracować w swoim zawodzie przed ukończeniem studiów- po co te studia?

Dla mnie studia zaoczne są dobre dla ludzi, którzy pracują już długo w swoim zawodzie, a potrzebne jest uzupełnienie wykształcenia. Im nikt nie pozostawił wyboru.
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Państwowe czy Prywatne ?

Post autor: Martuśka »

agatha2 pisze:Dla mnie studia zaoczne są dobre dla ludzi, którzy pracują już długo w swoim zawodzie, a potrzebne jest uzupełnienie wykształcenia. Im nikt nie pozostawił wyboru.
tu zgodzę sie z Mili bo akurat nie zawsze na uczelniach państwowych znajdą sie kierunki takie jakie się chce a na prywatnych są te kierunki... I co? mam iść na studia które mnie zupełnie nie interesują tylko dlatego że są na uczelni państwowej? i mam zmarnować sobie tyle czasu? wole iść na prywatne studia jeśli mi odpowiada kierunek i uczyć sie tego czego chce a w przyszłości robić to co chce:) Wiem że nie będe miała większego problemu ze znalezieniem pracy bo są tylko 3 uczelnie tego typu w Polsce i w różnych miejscach kraju.
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Państwowe czy Prywatne ?

Post autor: =MiLi= »

Dzięki Martuśka :) Dokładnie jest jak mówisz. Wolę płacić niż studiować to czego nie chcę. I wolę studiować zaocznie i pracować, zrabiać niż mam niepotrzebnie marnować swój czas. Na zaocznych uczymy się tego co jest naprawdę potrzebne a nie zupełnie niepotrzebnych rzeczy, ktore są wcisnięte aby wypełnić material. Oczywiście medycyny się na zaocznych raczej nauczyc nie da, ale to skrajny przypadek.
Po to studiuję, zeby mieć możliwość awansu i żeby mieć wyższe wykształcenie, a także dlatego, ze interesują mnie te rzeczy i chcialabym sie dowiedziec więcej.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Państwowe czy Prywatne ?

Post autor: Kamilka »

no i o to chodzi :wink: właśnie o takie nastawienie...
Ja studiuję dziennie i jestem bardzo zadowolona z wyboru studiów. Najważniejsze żeby robić to co się lubi, kształcić się w dziedzinie z którą wiążemy swoją przyszłość..
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Państwowe czy Prywatne ?

Post autor: agatha2 »

Martuśka pisze:tu zgodzę sie z Mili bo akurat nie zawsze na uczelniach państwowych znajdą sie kierunki takie jakie się chce a na prywatnych są te kierunki... I co?
:zdziwko: eee ale ja pisałam ogólnie o studiach zaocznych, a nie o studiach prywatnych.
Wiesz, kierunków jest mnóstwo. Zbyt dożo. Patrząc na nazwy nie bardzo możesz wnioskować czego będziesz się tam uczyła przez 5 lat. Może jakieś konkretne przykłady? Jakich to kierunków nie da się studiować na uczelniach państwowych?
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Państwowe czy Prywatne ?

Post autor: Offik »

ja ide na studia prywatne zaoczne, bo nie mam czasu na chodzenie na panstwowe dziennie.

w tygodniu pracuje, mam prace ktora mnie satysfakcjonuje, zarabiam nienajgorzej, i nie mam zamiaru z tego rezygnowac,

pozatym mam jakas wiedze ktora chce umocnic studiami (a myslalem nawet nad studiami eksternistycznymi - przez internet). i wcale nie uwazam ze osoba konczaca takie studia bedzie mniej umiala niz chodzacy na dzienne panstwowe!!
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Państwowe czy Prywatne ?

Post autor: =MiLi= »

Offik pisze:ja ide na studia prywatne zaoczne, bo nie mam czasu na chodzenie na panstwowe dziennie.

w tygodniu pracuje, mam prace ktora mnie satysfakcjonuje, zarabiam nienajgorzej, i nie mam zamiaru z tego rezygnowac,

pozatym mam jakas wiedze ktora chce umocnic studiami (a myslalem nawet nad studiami eksternistycznymi - przez internet). i wcale nie uwazam ze osoba konczaca takie studia bedzie mniej umiala niz chodzacy na dzienne panstwowe!!
Dokładnie, zgadzam się z Offikiem.

Np taki kierunek jak pedgogika terapeutyczna z rehabilitacją ruchową, w moim mieście nie było takiego kierunku, znalazłam na państwowych, ale w innym mieście. Ale nie opłacałoby mi się jeździć do innego miasta po to zeby sobie posiedzieć na zajęciach przez 3 dni... bo jak mówiłam zawsze chciałam studiować zaocznie i pracować i dokładnie tak jest.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Państwowe czy Prywatne ?

Post autor: Martuśka »

Jakie kierunki? Np. psychopedagogika z detektywistyką, detektywistyka, zarządzanie bezpieczeństwem państwa, archiwistyka. Szkoły w których mogę znaleźć te kierunki są trzy w Polsce a musiałam patrzeć bym mogła sie potem na studiach utrzymać i żebym nie miała szkoły na drugim końcu Polski. Te szkoły są w Poznaniu, Warszawie i Krakowie. Wybrałam Poznań. Po 3 latach mam licencjat a po 5 magistra jak na każdej innej szkole wyższej. Wiem czego będe sie tam uczyć, poznałam plan na 3 lata bo wszystko jest w internecie. Nawet jeśli znalazłabym te kierunki na państwowej uczelni to muszę też wziąć pod uwagę jakie to miasto bo ważne jest to żeby sie na studiach utrzymać.
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Państwowe czy Prywatne ?

Post autor: agatha2 »

W sumie to nieważne gdzie, nieważne czy prywatne czy państwowe (nad tym czy nieważne czy zaoczne czy dzienne bym sie jednak zastanowiła)...
Praca i studia to dwie zupełne różne bajki... Studia dają ci podstawy, są jakby bazą. Praca daje ci doświadczenie i właśnie dzięki niemu możesz dobrze wypełniać swoje obowiązki. Chyba lata pracy... bagaż doświadczeń - to jest jednak najważniejsze.
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
ODPOWIEDZ