Dymisja Giertycha.

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
zlote_slonce
Młody aktywny
Posty: 85
Rejestracja: 01.11.2006, 20:17
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Dymisja Giertycha.

Post autor: zlote_slonce »

na pewno już wiecie, chociaz moze nie.
Zdymisjonowano pana Giertycha ( ministra edukacji)
na jego miejsce wszedł Ryszard Legutko.

chcecie sie dowiedziec wiecej to wchodzcie ;
http://wiadomosci.onet.pl/1588132,11,item.html

pozostaja pytania.
co z mundurkami ? zostaną?
czy moze nowy premier je odwola ? ; D.
Nie bać się, nie dać się i zwwyciężyć.
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Dymisja Giertycha.

Post autor: *MysterY* »

mysle ze zostana bo ludzie juz je produkuja i duzo osob zaplacilo za swoje mundurki, wiec na pewno zostana ;)
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Dymisja Giertycha.

Post autor: Virgin »

fuck! oby nie, bo ja nie mam zamiaru nosic :/ juz widze jak u mnie maturzysci placa kase by przez pol roku nosic wstretna dzinsowa marynare :/
(bo u nas w budynku jest i gim i LO, wiec dyrekcja stwierdzila, ze solidarnosc byc musi i Lo tez ma nosic ;/ yyyy )
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Dymisja Giertycha.

Post autor: agatha2 »

Przecież już wiadomo że mundurki zostaną...
Było by nie rozsądne żeby to zmienił. Jestem ciekawa co z ocena z religii :) LPR już się pluje.
Będziemy żądać dymisji ministra :) bla bla bla
Na razie to on nic wielkiego nie zrobi.

A w ogóle to przeciez nie tylko giertych jest odwołany ale wszyscy ministrowie sekretarze i podsekretarze stanu z lis.
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Dymisja Giertycha.

Post autor: Paweł »

o mundurkach to byl juz osobny temat.

co do polityki, to sił sie wypowiadac już nie mam.

mam na was taśmy! mam na was taśmy! :oops2:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: Dymisja Giertycha.

Post autor: IzzY »

Ja nie daruje Romkowi wycofania Gombrowicza z kanonu lektur. To taka fajna książka a pan G. ją wywalił.

I też mi już łapki opadają jak patrze na tą politykę.
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Dymisja Giertycha.

Post autor: melOn »

też wolę tego nie komentować ;]
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Dymisja Giertycha.

Post autor: Martuśka »

polityka to dla mnie drażliwy temat :evil:

mundurki zostaną pewni;
może nie zwiększy wam czasu godziny lekcyjnej do 60 min;
z tymi lekturami to też nie jest dobry pomysł bo te lektury są fajne i dobrze jest poznać różnych autorów i ich style pisania a Gombrowicz pisał na prawdę ciekawie.
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Dymisja Giertycha.

Post autor: agatha2 »

Dymisja Giertycha to przez większość od dawna wyczekiwana decyzja. Niestety podejrzewam że nie znajdzie się odpowiedni następca.
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
zlote_slonce
Młody aktywny
Posty: 85
Rejestracja: 01.11.2006, 20:17
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Dymisja Giertycha.

Post autor: zlote_slonce »

jestem jeszcze ciekawa ilu ministrow edukacji jescze bedziemy mieli przez ten rok ; P
Nie bać się, nie dać się i zwwyciężyć.
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Dymisja Giertycha.

Post autor: shyduo »

Co do decyzji o ocenie z religii.... ma być liczona do średniej... paranoja
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Dymisja Giertycha.

Post autor: Offik »

shyduo pisze:Co do decyzji o ocenie z religii.... ma być liczona do średniej... paranoja
czemu paranoja?

decydujesz się żeby chodzić na religię... miej na świadectwie ze wszystkimi tego przywilejami konsekwencjami.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Dymisja Giertycha.

Post autor: Martuśka »

jeszcze do niedawna ocena z religii była liczona do średniej i jakoś sie nie było sprzeciwów ( przynajmniej nie takich wielkich jak teraz), mi to wcale nie przeszkadzało bo miałam 6 albo 5 z religii i mi średnią to podnosiło... może to nie jest dobre tylko dlatego, że np. jak u nas w szkole podstawowej jest dwóch świadków jehowych to nie uczęszczają na etykę bo nie ma takiego przedmiotu... nie opłaca sie dla dwóch osób robić takich lekcji... tracą na tym bo oni oceny nie będą mieli z religii/etyki...
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Dymisja Giertycha.

Post autor: agatha2 »

Wszystko ma swoje za i przeciw...
Moim zdaniem ocen z religii/etyki nie powinno być w ogóle.
Są to przedmioty wyjątkowe.
Człowiek powinien rozumieć ich sens i nie traktować ich jak możliwość podwyższenia średniej.

Rozbawia mnie fakt czym w rzeczywistości jest "ocena z religii". Tu nie chodzi przecież o żadne konsekwencje tylko o kiełbasę wyborczą. Przecież wiadomo komu najbardziej na ocenie zależy i komu się to najbardziej podoba. Liga i cały elektorat.

Religia i etyka są po to by rozmawiać bo się chce, a nie dlatego, że się musi.
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Dymisja Giertycha.

Post autor: Offik »

agatha2 pisze: Religia i etyka są po to by rozmawiać bo się chce, a nie dlatego, że się musi.
nic sie nie musi, jak sie nie chce to sie nie chodzi na religie i tyle. w technikum jak chodzilem to zapisanych na religie bylo 15 z 34 osob, a chodzilo kolo 6. reszta ktora nie chodzila miala kiepskie oceny. wedle mnie powinni wogole nie byc zapisani i byl by spokoj. gdyby ocena z religi wliczala im sie do sredniej to pewnie wlasnie tak by bylo... i to jest zdecydowany tego plus.

a wiem co mowie, bo nauczycieli religi znam sporo, moja mama jest emerytowaną katechetką (co nie oznacza ze ja jestem jakos specjalnie religijny)
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Dymisja Giertycha.

Post autor: shyduo »

Obawiam się, że kiepsko będzie sprawiedliwie ocenić religię. bo czym ona właściwie jest?? Kto powinien mieć lepszą ocenę? Osoba która przykłada się do zeszytów, prc domowych i tego co jest zadane, ale nie wierzy tak mocno czy osoba bardzo wierząca, religijna itd., ale gorsza w sprawach przyziemnych? Religia nie powinna być oceniana, gdyż jak mozna oceniać emocje?

A co do kwesti uczęszczania na nia itd. to osobna kwestia. Także uważam, ze powinna być obowiązkowa. Jezeli chcę chodzić to prosze bardzo, ale niech mnie nikt nie zmusza do lekcji religii czy etyki (tym bardziej, ze to drugie to kpina, zwykłe hasło, które nie ma prawa bytu, gdyz nie ma nauczyciel tego przedmiotu)
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Dymisja Giertycha.

Post autor: agatha2 »

A w moim LO z kolei wszyscy mieli najwyższe możliwe oceny poza jedną dziewczyną wyznającą inną wiarę, która na religię nie chodziła. To było niesprawiedliwe, bo jak napisał kolega wyżej etyka to tylko hasło i jej nie było (ale powinna być!) :) Więc Basienka zawsze miałaby średnią niższą.

Zgadzam się z shyduo
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
ODPOWIEDZ