Pomóżcie: kiedy okres?

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
ODPOWIEDZ
myzsa13
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 24.04.2007, 14:15

Pomóżcie: kiedy okres?

Post autor: myzsa13 »

Nie umiem sobie wyliczyć kiedy będe mieć następny okres jak znacie jakieś strony przyślijcie mi je. Z góry dzięki
Ostatnio zmieniony 24.04.2007, 19:12 przez myzsa13, łącznie zmieniany 1 raz.
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Pomóżcie: kiedy okres?

Post autor: melOn »

nie znasz google.pl ?

ot tak sobie nie wyliczysz okresu.
zależy od kiedy go masz, czy jest regularny, no i ile masz lat.

eh... sądzę, po wypowiedzi, że mało. ;]
myzsa13
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 24.04.2007, 14:15

Re: Pomóżcie: kiedy okres?

Post autor: myzsa13 »

Mam prawie 13 lat i okres mam nieregularny miałam w lutym potem nie miałam w marcu i teraz znowu miałam
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Pomóżcie: kiedy okres?

Post autor: stefan »

myzsa13 pisze:Mam prawie 13 lat i okres mam nieregularny miałam w lutym potem nie miałam w marcu i teraz znowu miałam
to albo będziesz mieć w maju, albo kiedy indziej.
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Pomóżcie: kiedy okres?

Post autor: Linka »

Skoro miesiaczka jest nieregularna to nie jestesmy prorokami i nie przepowiemy kiedy ja dostaniesz.
W googlach mozna znalesc mnostwo stron zwiazanych z dojzewaniem i pierwszymi miesiaczkami.
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Pomóżcie: kiedy okres?

Post autor: melOn »

zresztą nie jesteśmy lekarzami którzy wszystko wiedzą, dlatego:
porozmawiaj z mamą o tym i wspólnie zdecydujcie czy nie iść do lekarza.
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: Pomóżcie: kiedy okres?

Post autor: GoSiAcZeK »

Postanowiłam nie zakładać nowego tematu, tylko napisać w tym, jeśli coś będzie nie tak, proszę o wydzielenie tego tematu.

A więc... potrzebuję rady, bo chyba zgłupieję i sama już nie wiem co mam zrobić. Okres spóźnia mi się 9 dzień, ostatni raz uprawiałam seks miesiąc temu z zabezpieczeniem, więc ciąża jest chyba mało możliwa, bo wszystko było jak należy, chociaż... sama już nie wiem... Stresuję się strasznie... Jak myślicie zrobić test? Iść już do lekarza, czy może jeszcze poczekać, skoro od 3 dni czuję się jakbym miała dostać okres? Będę wdzięczna wszelkie za rady...
13.02.2005 r.

A. ;**
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Pomóżcie: kiedy okres?

Post autor: Linka »

A często spóźniał Ci się okres?
Ja w sumie od 2 lat miałam regularny okres, ale któregoś razu spóźnił się o 4 dni- czekanie na niego było horrorem, chociaż wiedziałam że to tylko głupi stres. Jeśli mówisz, że masz objawy przedokresowe- to nie ma o co się martwić. Wiem, ze łatwo mówić, gorzej wykonać, ale naprawde trzeba się uzbroić w stalowe nerwy i czekać. Radzę poczekać jeszcze pare dni- na pewno pojawi się. Myśl o czymś innym, tylko nie o okresie, bo stres lubi przesuwać miesiączkę.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomóżcie: kiedy okres?

Post autor: Anuś »

Skoro ciaza jest malo prawdopodobna to poczekaj jeszcze.. :)
organizmy lubia nam platac figle :) glowka do gory, wszystko ok :)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Pomóżcie: kiedy okres?

Post autor: =MiLi= »

Spokojnie, poczekaj :) są różne powody spóźniania się okresu, stres, zły tryb życia, odchudzanie... teraz może Ci się jeszcze spóźniać, bo o tym myślisz i się denerwujesz. Skoro mówisz, że masz objawy przedmiesiączkowe to poczekaj kilka dni i dostaniesz, a jeżeli chcesz się uspokoić to kup dla własnego spokoju test ciążowy (kosztuje koło 8-10zł) i zobaczysz :)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Pomóżcie: kiedy okres?

Post autor: agatha2 »

U mnie silny stres emocjonalny spowodował że dwa razy (przed rokiem we wrześniu i przed dwoma laty) regularne 33 dni cyklu zamieniły się na 50!
Byłam oczywiście u lekarza. Powiedział że mogę wybrać hormony albo czekać. Teraz wszystko jest w normie i domyslam się dlaczego tak było.
Jestem zdumiona jak czuły jest organizm na stres.
Kiedy wmawiasz sobie że być może jesteś w ciąży i w dodatku wmawiasz sobie że się nie denerwujesz to na pewno Ci się spóźni :)

Poczekaj. 9 dni to nic wielkiego. Przede wszystkim wyluzuj bo nawet jeśli jesteś w ciąży to przecież już się stało. A dla pewności możesz przecież zrobić test. Kosztuje przeciez tylko kilkanaście zł ;) pozdrawiam.
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: Pomóżcie: kiedy okres?

Post autor: GoSiAcZeK »

Miałyście rację, dostałam 10 dni po spodziewanym terminie... Jaka to była ulga, nie umiem jej nawet opisać ;) Marzy mi się maleństwo, nawet kilka, ale na pewno nie w tej chwili. Powody opóźnienia? Przede wszystkim stres, oprócz tego w ostatnim czasie schudłam około 5 kg więc to też mogło mieć wpływ. Teraz już się nie denerwuję, tylko biorę tabletki anty i mam nadzieję, że już nie przeżyję czegoś podobnego. Dziękuję Wam za rady ;)
13.02.2005 r.

A. ;**
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Pomóżcie: kiedy okres?

Post autor: agatha2 »

No właśnie... tak myslałam. Stres to prawdziwy pogromca regularności... chyba że bierzesz tabletki...
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: Pomóżcie: kiedy okres?

Post autor: GoSiAcZeK »

Teraz już biorę, miałam zacząć dopiero odpierwszego dnia okresu, który tak się spóźniał, więc dlatego tak się bałam. Na szczęście nie było czego.
13.02.2005 r.

A. ;**
ODPOWIEDZ