Podział ról czy partnerstwo.

Każdy prędzej czy później Jej pragnie, każdego dosięga Ręka Miłości, dla jednych jest łaskawa, inni błądzą i muszą walczyć. W tym forum piszemy o pułapkach, rozterkach i radościach związanych z wyjątkowym stanem jakim jest jest Miłość.
ODPOWIEDZ
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Podział ról czy partnerstwo.

Post autor: robek »

chciałem się Was zapytac jak sobie wyobrażacie zwiazek dwojga osób. Czy ma sie on opierac na podziale ról tzn. że każdy robi to co umie najlepiej. Czy może na partnerstwie gdzie ludzie sobie nawzajem pomagają i robią te same rzeczy bez wzgledu na płec i zdolnośći.
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Podział ról czy partnerstwo.

Post autor: =MiLi= »

A 2 w 1 nie może być? Hmm troszkę dziwne pytanie, nie zastanawiałam się nigdy nad tym.. u nas jest tak, ze każde z nas robi to co umie najlepiej, ale gdy z czymś nie umiemy sobie poradzić to wzajemnie sobie pomagamy, staramy się uczyć wzajemnie niektórych rzeczy....
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Podział ról czy partnerstwo.

Post autor: aguśka »

=MiLi= pisze: u nas jest tak, ze każde z nas robi to co umie najlepiej, ale gdy z czymś nie umiemy sobie poradzić to wzajemnie sobie pomagamy, staramy się uczyć wzajemnie niektórych rzeczy....
dokładnie.. :wink: i tak właśnie powinno być, bo jeśli ktoś robi coś dobrze to pomagając mu możemy poprostu przeszkadzać :wink:
(skomplikowane) ale jeśli potrzebuje pomocy to trzeba się postarać :)
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Podział ról czy partnerstwo.

Post autor: Linka »

Jakiś czas temu słyszałam w telewizji, że kobiety nie pozwalają facetom wyręczać się np w sprzątaniu albo gotowaniu, bo boją się ze facet zrobi to niedokładnie, albo nieumiejętnie i tak czy inaczej będą musiały poprawiać. Może i jest w tym trochę prawdy bo sama się pare razy przyłapałam na takim zachowaniu, pomimo że często dzielimy się jakimiś obowiązkami, które narazie nie są jeszcze aż takie poważne, np on wychodzi za mnie z psem, a ja piszę mu wypracowania z angielskiego ;)
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Podział ról czy partnerstwo.

Post autor: *MysterY* »

facet podobno lepiej gotuje...
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Podział ról czy partnerstwo.

Post autor: Martuśka »

W pewnym stopniu dobrze gdy jest ten podział obowiązku bo przecież nie moze być tak że jedno robi wszystko a drugie nic, ale znowu nie można podzielić sie obowiązkami i każde robi tylko swoje i drugiemu nie pomoże bo przecież to nie jego obowiązek... Podział jest potrzebny ale wzajemna pomoc musi być...
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Podział ról czy partnerstwo.

Post autor: shyduo »

Linka pisze:Jakiś czas temu słyszałam w telewizji, że kobiety nie pozwalają facetom wyręczać się np w sprzątaniu albo gotowaniu, bo boją się ze facet zrobi to niedokładnie, albo nieumiejętnie i tak czy inaczej będą musiały poprawiać. Może i jest w tym trochę prawdy bo sama się pare razy przyłapałam na takim zachowaniu
W gazecie jakiejś to czytałem i stwoerdzam, ze jest tak. Moja lady także woli sama posprzatac, pozmywać czy coś, bo ja na pewno zrobie to źle. Gdy mi to nie przeszkadza to prosze bardzo, ale gdy staje się to zbyt czeste to muszę ją usadzić na miejscu i pokazać, że faceci to nie takie ciapy jak sie wydaje :P
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Podział ról czy partnerstwo.

Post autor: =MiLi= »

A ja nie mam takiego problemu :) a czemu ma nie sprzątać? Sprząta bardzo dobrze, zmywa również... odkurza (ja nigdy nie odkurzam). Raczej się nie zdarza, żebym musiała po Nim poprawiać. Nie rozumiem czego tu się bać... można najwyżej zwrócić Mu uwagę na to, zeby to zrobił dokładniej czy coś.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
ODPOWIEDZ