Jaka religie wyznajecie?

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Jaka religie wyznajecie?

Post autor: Phantom »

ylka pisze:"ukaraj mnie (smyczą, kablem)
ukaraj mnie (tego pragnę)
ukaraj mnie (odbierz godność)
ukaraj mnie (wpij się w mą kość)"
Przyjemności przyjemnościami, ale bez przesadyzmu! ;>
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaka religie wyznajecie?

Post autor: Blood On The Ground »

Ech :?

Dziś zasnęłam na religii. A ksiądz powiedział do mnie aniołku :roll:
Żyć to znaczy rodzić się powoli
Byczek
Szalony pismak
Posty: 591
Rejestracja: 19.10.2004, 22:04
Lokalizacja: Pruszków

Re: Jaka religie wyznajecie?

Post autor: Byczek »

Wyznaje wlasna, niewymuszona, kochajaca Boga religie, niepraktykujacy katolik :D
Niech kierunku nie wyznacza Ci horyzont, bo tak naprawdę
iść dokądkolwiek, to iść do nikąd
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Jaka religie wyznajecie?

Post autor: vanessa »

Byczek pisze:niepraktykujacy katolik :D
grrr... : |
coś takiego nie istnieje !!!
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
s0rr0w
Młody rozbrykany
Posty: 222
Rejestracja: 17.03.2005, 23:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka religie wyznajecie?

Post autor: s0rr0w »

Wielu wierzących oburza się, kiedy ktoś nazywa siebie 'wierzącym, ale niepraktukującym'. Nie rozumiem, dlaczego. Przecież można identyfikować się z wiarą katolicką, ale nie chodzić do kościoła. :|
"Najważniejszą rzeczą na świecie jest miłość. Ona kreuje nas i buduje nasz świat. Tak samo jest z Capoeira, jeżeli nie kochamy świata, ludzi, ona nigdy nie zapuści korzeni i nie wyrośnie w nas..." - Joao Pequeno
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka religie wyznajecie?

Post autor: ylka »

s0rr0w pisze:(...) Przecież można identyfikować się z wiarą katolicką, ale nie chodzić do kościoła. :|
co rozumiesz pod pojęciem 'identyfikować się z wiarą katolicką'?
bo jeśli wierzysz - to chodzisz do Kościoła. to jasny, oczywisty fakt, wynikający właśnie z Twojej wiary. inaczej być nie może...
smile like a melon slice : )
Byczek
Szalony pismak
Posty: 591
Rejestracja: 19.10.2004, 22:04
Lokalizacja: Pruszków

Re: Jaka religie wyznajecie?

Post autor: Byczek »

Mysle ze to bzdura, ja np. jestem wierzacy i co? Zeby to udowodnic musze chodzic do kosciola? Co Ty wygadujesz?
Niech kierunku nie wyznacza Ci horyzont, bo tak naprawdę
iść dokądkolwiek, to iść do nikąd
s0rr0w
Młody rozbrykany
Posty: 222
Rejestracja: 17.03.2005, 23:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka religie wyznajecie?

Post autor: s0rr0w »

Czy wiara w Boga, w jakiego wierzą katolicy, automatycznie oznacza, że wierzący ma chodzić do kościoła? Uważam, że nie. Dla mnie do kościoła chodzą wierzący, ale wierzący nie muszą tam chodzić. Chodzą, jeśli mają taką potrzebę, jeśli uważają, że kościół to część ich życia religijnego. Ale nie jest to konieczne. No takie jest moje zdanie...
"Najważniejszą rzeczą na świecie jest miłość. Ona kreuje nas i buduje nasz świat. Tak samo jest z Capoeira, jeżeli nie kochamy świata, ludzi, ona nigdy nie zapuści korzeni i nie wyrośnie w nas..." - Joao Pequeno
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Jaka religie wyznajecie?

Post autor: Phantom »

To tak jakby nazwać beztlenowce niepraktykującymi tlenowcami. enjoy!
Katolik* wyznaje religię katolicką* taką jaka jest, a nie wybiera sobie poszczególne elementy wiary, tak żeby było wygodnie. Mylę się? Wiara po prostu w jednego Boga, to co innego. Nawet jeżeli ktoś nazwie go sobie Jezusem z Nazaretu.



* można podstawić coś innego, według uznania ;p
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka religie wyznajecie?

Post autor: ylka »

Byczek pisze:Mysle ze to bzdura, ja np. jestem wierzacy i co? Zeby to udowodnic musze chodzic do kosciola? Co Ty wygadujesz?
a czy udowadniasz to w jakikolwiek inny sposób?...

s0rr0w pisze:Dla mnie do kościoła chodzą wierzący, ale wierzący nie muszą tam chodzić.
*hahaha*
czy przeczytałaś to, co napisałaś? pierwsza część zdania wyraźnie zaprzecza drugiej.


no, bo słuchajcie. w Boga się wierzy, Boga się kocha, w Nim pokłada się zaufanie i nadzieję. tak, jak z przyjacielem. bo On rzeczywiście nim jest! a teraz przełóżcie to sobie na codzienne życie; macie przyjaciół, sympatie - prawda? więc chcecie spędzać z nimi jak najwięcej czasu, to raz. a z Bogiem można rozmawiać, można się modlić. spotykacie się ze swoimi bliskimi, odwiedzacie ich, prawda? to dwa. więc dlaczego by nie odwiedzać Boga, najlepszego i najwierniejszego przyjaciela człowieka {to zabrzmiało jak z psem ;-p}? dlatego chodzi się do Kościoła. bo człowiek wierzący nie wstydzi się swej wiary, swego przyjaciela, Boga Ojca (tak, tak, Byczek. ;>).
odnośnie chodzenia do Kościoła - warto by było jeszcze zahaczyć o istotę mszy świętej, ale to już o wiele bardziej zagmatwana sprawa, ale naprawdę wartościowa i cudowna. (;


Phantom pisze:To tak jakby nazwać beztlenowce niepraktykującymi tlenowcami. enjoy!
uwielbiam Cię! ;)*
smile like a melon slice : )
s0rr0w
Młody rozbrykany
Posty: 222
Rejestracja: 17.03.2005, 23:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka religie wyznajecie?

Post autor: s0rr0w »

ylka pisze:
s0rr0w pisze:Dla mnie do kościoła chodzą wierzący, ale wierzący nie muszą tam chodzić.
*hahaha*
czy przeczytałaś to, co napisałaś? pierwsza część zdania wyraźnie zaprzecza drugiej.
Nie zaprzecza, chyba źle przeczytałaś. Wierzący chodzą do kościoła, ale nie muszą chodzić. Więc albo chodzą, albo nie. Już prościej nie umiem Ci tego wytłumaczyć.

ylka pisze:więc chcecie spędzać z nimi jak najwięcej czasu, to raz. a z Bogiem można rozmawiać, można się modlić.
Wydaje mi się. że podobno Bóg jest wszędzie, więc modlić się i rozmawiać z Nim można także np. w domu. A może się mylę?
"Najważniejszą rzeczą na świecie jest miłość. Ona kreuje nas i buduje nasz świat. Tak samo jest z Capoeira, jeżeli nie kochamy świata, ludzi, ona nigdy nie zapuści korzeni i nie wyrośnie w nas..." - Joao Pequeno
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka religie wyznajecie?

Post autor: ylka »

s0rr0w pisze:
s0rr0w pisze:Dla mnie do kościoła chodzą wierzący, ale wierzący nie muszą tam chodzić.
Nie zaprzecza, chyba źle przeczytałaś. Wierzący chodzą do kościoła, ale nie muszą chodzić. Więc albo chodzą, albo nie.
sprzeczałabym się! poprawniejsze byłoby sformułowanie: 'do kościoła chodzą wierzący, aczkolwiek nie muszą tego robić'. <: lecz mniejsza o większe.

s0rr0w pisze:Wydaje mi się. że podobno Bóg jest wszędzie, więc modlić się i rozmawiać z Nim można także np. w domu. A może się mylę?
dobrze Ci się wydaje; Bóg jest wszędzie i rozmawiać {modlić się} z Nim można wszędzie. lecz to za mało!
a czy przyjaciele są wszędzie? porozumiewasz się z nimi telepatycznie? cóż, w dzisiejszych czasach możesz przyjaźń oprzeć na smsach i rozmowach na ggadu, lecz Boga nie unowocześnisz aż tak... dlatego wspomniałam także o wartości mszy świętej - znaczna większość chrześcijan nie zdaje sobie sprawy z tego, czym ona tak właściwie jest i jaką ogromną wartość posiada...
ja po prostu myślę, że ludzie chcą Boga dopasować do siebie, a nie chodzą z lenistwa może? nie wiem... to dosyć trudny temat.
smile like a melon slice : )
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Jaka religie wyznajecie?

Post autor: vanessa »

s0rr0w pisze:
ylka pisze:
s0rr0w pisze:Dla mnie do kościoła chodzą wierzący, ale wierzący nie muszą tam chodzić.
*hahaha*
czy przeczytałaś to, co napisałaś? pierwsza część zdania wyraźnie zaprzecza drugiej.
Nie zaprzecza, chyba źle przeczytałaś. Wierzący chodzą do kościoła, ale nie muszą chodzić. Więc albo chodzą, albo nie. Już prościej nie umiem Ci tego wytłumaczyć.
okey. jesteś Katolikiem. tak twierdzisz. naszą Świętą Księgą jest Biblia. znajdź mi w niej fragment w którym pisze o tym, że "nie obowiązkowe" :roll: jest chodzenie do Kościoła.
s0rr0w pisze:
ylka pisze:więc chcecie spędzać z nimi jak najwięcej czasu, to raz. a z Bogiem można rozmawiać, można się modlić.
Wydaje mi się. że podobno Bóg jest wszędzie, więc modlić się i rozmawiać z Nim można także np. w domu. A może się mylę?
<ściana>
no popatrz.
szkoda, że nie wymyślili czegoś takiego, że nie musisz ruszać tyłka z miejsca i szkoła przychodzi do Ciebie, kino przychodzi do Ciebie, Sklep Ogólnospożywczy przychodzi do Ciebie.
wszystko już byłoby cudowne prawda?
zobacz jak wiele podarunków dostałaś od Boga, dałaś mu coś w zamian?
tylko proszę Cię, nie mów mi, że modlisz się do niego często. Np w samochodzie, w tramwaju, w kuchni, w łóżku.. no bo przecież on jest wszędzie :roll:
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka religie wyznajecie?

Post autor: ylka »

aha.
odnośnie chodzenia do Kościoła - istnieje coś takiego, jak przykazania kościelne... patrz punkt numer 2 {bodajże}.

dziękuję, vanesso. ;)
smile like a melon slice : )
s0rr0w
Młody rozbrykany
Posty: 222
Rejestracja: 17.03.2005, 23:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka religie wyznajecie?

Post autor: s0rr0w »

v_a_n_e_s_s_a pisze:zobacz jak wiele podarunków dostałaś od Boga, dałaś mu coś w zamian?
tylko proszę Cię, nie mów mi, że modlisz się do niego często. Np w samochodzie, w tramwaju, w kuchni, w łóżku.. no bo przecież on jest wszędzie :roll:
Nie, bo JA JESTEM NIEWIERZĄCA. Chyba jasno to określiłam na początku?
a czy przyjaciele są wszędzie? porozumiewasz się z nimi telepatycznie?
Zdziwiłabyś się, w jak wielu przypadkach :]
sprzeczałabym się! poprawniejsze byłoby sformułowanie: 'do kościoła chodzą wierzący, aczkolwiek nie muszą tego robić'. <: lecz mniejsza o większe.
Ważne, że zrozumiałaś o co mi chodzi :roll:

Jest przyjazanie kościelne mówiące o tym, żeby chodzić do kościoła... Tylko że... Jeżeli człowiek jest wierzący, tzn wierzy w boga, ale nie przestrzega tych przykazań, nie chodzi do spowiedzi, itp., tylko po prostu wierzy, że jest bóg...? To jak nazwać takiego człowieka? Bo dla mnie wtedy nazwa: wierzący, ale niepraktykujący jest trafna.
"Najważniejszą rzeczą na świecie jest miłość. Ona kreuje nas i buduje nasz świat. Tak samo jest z Capoeira, jeżeli nie kochamy świata, ludzi, ona nigdy nie zapuści korzeni i nie wyrośnie w nas..." - Joao Pequeno
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Jaka religie wyznajecie?

Post autor: vanessa »

Sorrow pisze:wierzy w Boga
Sorrow pisze:że jest Bóg
jaka byś nie była, to szacunek się należy.. :?
Sorrow pisze:Nie, bo JA JESTEM NIEWIERZĄCA. Chyba jasno to określiłam na początku?
dyskusja jest na temat *wierzących niepraktykujących*,
moich wcześniejszych postów nie musisz odnościć bezpośrednio do siebie w takim razie, skoro jesteś niewierząca..
Sorrow pisze:Jest przyjazanie kościelne mówiące o tym, żeby chodzić do kościoła... Tylko że... Jeżeli człowiek jest wierzący, tzn wierzy w boga, ale nie przestrzega tych przykazań, nie chodzi do spowiedzi, itp.
to nie powinien nazywać siebie wierzącym..
proste..
jak można wierzyć w Boga, nazywać się wierzącym, a nie przestrzegać podstawowych przykazań nadanych nam od Boga :emm:
ja nie wiem czy to jest tak trudno zrozumieć?
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
s0rr0w
Młody rozbrykany
Posty: 222
Rejestracja: 17.03.2005, 23:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka religie wyznajecie?

Post autor: s0rr0w »

No właśnie trudno jest mi to zrozumieć. Bo kiedy wierzyłam, to wierzyłam w Boga (przepraszam za małą literę - z przyzwyczajenia) i nie chodziłam do kościoła i wszystko było w porządku, takie postepoiwanie mi odpowiadało. Więc nie rozumiem, dlaczego Tobie jest to tak trudno zrozumieć ;) W takim razie uznaję rozmowę za skończoną, bo do niczego nie prowadzi.
"Najważniejszą rzeczą na świecie jest miłość. Ona kreuje nas i buduje nasz świat. Tak samo jest z Capoeira, jeżeli nie kochamy świata, ludzi, ona nigdy nie zapuści korzeni i nie wyrośnie w nas..." - Joao Pequeno
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Jaka religie wyznajecie?

Post autor: Phantom »

s0rr0w: Wierzyłaś w Boga, ale nie praktykowałaś religii katolickiej. Tylko, że z drugiej strony wierząc w Jezusa Chrystusa trudno jest po prostu wierzyć, to nie wystarcza, bo jest sprzeczne z tym co po sobie 'zostawił'. Tak czy nie? (pytam się obeznanego Ogółu, bo osobiście nie wierzę, więc w szczegółach tej religii nie jestem zorientowany)
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka religie wyznajecie?

Post autor: ylka »

v_a_n_e_s_s_a pisze:
Sorrow pisze:wierzy w Boga
Sorrow pisze:że jest Bóg
jaka byś nie była, to szacunek się należy.. :?
jeśli chodzi o Boga tego chrześcijańskiego - to tak. ale jeśli mówimy w ogóle o jakimkolwiek bogu, bóstwie, bożku - nie. (;

Sorrow pisze:Jeżeli człowiek jest wierzący, tzn wierzy w boga, ale nie przestrzega tych przykazań, nie chodzi do spowiedzi, itp., tylko po prostu wierzy, że jest bóg...? To jak nazwać takiego człowieka? Bo dla mnie wtedy nazwa: wierzący, ale niepraktykujący jest trafna.
deizm - założenie uznające siakiegoś boga jedynie jako stwórcę świata, ale który pozostawił ten świat i człowieka samemu sobie... www.google.pl i znajdziesz jeszcze więcej.


a jeszcze odnośnie tego, co napisał Phantom: czy kojarzycie Ostatnią Wieczerzę? to właśnie wtedy niejako ustanowiona została ofiara mszy świętej -
"to czyńcie na moją pamiątkę", a msza święta jest nieodłącznie związana z wiarą, Bogiem i Kościołem...
to tylko tak bardzo ogólnie.
smile like a melon slice : )
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Jaka religie wyznajecie?

Post autor: vanessa »

ylka pisze:
v_a_n_e_s_s_a pisze:
Sorrow pisze:wierzy w Boga
Sorrow pisze:że jest Bóg
jaka byś nie była, to szacunek się należy.. :?
jeśli chodzi o Boga tego chrześcijańskiego - to tak. ale jeśli mówimy w ogóle o jakimkolwiek bogu, bóstwie, bożku - nie. (;
tak wiem o tym
jednak tutaj jak łatwo zauważyć rozmowa jest na temat 'tego' Boga Chrześcijanskiego ; ]
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
ODPOWIEDZ