Przyjaciel- kto to taki???

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
Indianka
Młody rozbrykany
Posty: 220
Rejestracja: 06.09.2003, 23:14
Lokalizacja: stary Ciechanówek :D

Przyjaciel- kto to taki???

Post autor: Indianka »

Jesli ten temat juz byl to sorx, ale musze sie "wypisac".

Wczoraj po raz kolejny zastanawialam sie nad tym, czy mam przyjaciol.
Najpierw doszlam do wniosku, ze nie... A potem zaczelam sie zastanawiac. Przeciez sa ludzie, ktorzy mnie lubia i mowia to wprost i tacy, ktorzy na moj widok usmiechaja sie promiennie, podobnie jak ja na ich widok. Sa tacy, ktorzy mi sie zwierzaja i czasem potrafie im pomoc, a czasem niestety nie. I tacy, ktorym ja sie zwierzam i tez nie zawsze potrafia pomoc. Ale- czy to sa przyjaciele?

Czy macie przyjaciol, a moze czujecie sie calkiem samotni, tak jak ja? Kim jest przyjaciel? Czym rozni sie od kumpla? Kumpel od kolegi? Kolega
od znajomego? itp. ...

Zapraszam do dyskusji! :D
K.
Don't Worry Be Happy
kto mnie nauczy grac na gitarze?
macey
Prawie autorytet
Posty: 2087
Rejestracja: 09.09.2002, 20:50
Lokalizacja: poznania

Re: Przyjaciel- kto to taki???

Post autor: macey »

ja ostatnio mialem wypracowanie..o przyjazni..
niewiedzialem co napisac.... :|
teraz mam zinterperetowac slowo "kochac" ... :|
dla mnie nic latwego ;-{
ale tak samo sie zastanawiam/lem/bede zastanawial jak ty...
przyjaciel....przyjaciolka...
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przyjaciel- kto to taki???

Post autor: Paweł »

Niestety dla kazdego słowo "przyjaciel" znaczy co innego, zreszta tak samo jak słowo "miłość". Niektórzy uwazają, że prawdziwego przyjaciela można mieć tylko jednego, dwóch... inni zaś mówią, że mają ich wielu...

Dla mnie osobiście prawdziwy przyjaciel to przedewszystkim ktos na kogo można zawsze liczyć, ktoś w kim można znaleźć oparcie i vice versa. Sam mam do dziś problemy ze zdefiniowaniem tego słowa... ale wiem jedno. Jeżeli ktoś twierdzi że ma wielu przyjaciół, to tak naprawde nie ma nikogo...
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: Przyjaciel- kto to taki???

Post autor: Mirriam »

A ja chyba moge smialo powiedziec, ze mam szczescie... Mam sprawdzona przyjaciolke, na ktora wiem, ze moge zawsze liczyc i jest swietnie. Dodatkowo mam jeszcze przyjaciela plci meskiej. Zawsze moge na niego liczyc. Ja wiem o nim wszystko, a on o mnie. I jestem z tego bardzo zadowolona...:mrgreen:
Ostatnio zmieniony 26.10.2003, 13:25 przez Mirriam, łącznie zmieniany 1 raz.
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
mmloda
Szalony pismak
Posty: 537
Rejestracja: 15.07.2003, 13:32
Lokalizacja: z ekwadoru

Re: Przyjaciel- kto to taki???

Post autor: mmloda »

wiesz przyjazn hm...... to wiesz ja tez czaserm tak mam ze zastanawiam sie czy mam przyjaciol i dochodzilam do wniosq ze ich nie mam ale pod jednym wzgelem mozna sie wygadac ale ja wole nie mowic mojej dobrej kumpeli poniewaz ona wszysim wygada :roll: i sadze ze to na pewno nei jest moja przyjaciolka
KoChAm MoJe SłOnEcZkO
Diana
Młody rozbrykany
Posty: 290
Rejestracja: 11.02.2003, 23:54
Lokalizacja: rzeszów

Re: Przyjaciel- kto to taki???

Post autor: Diana »

Ja mam 2 prawdziwe przyjacióki. Wiem że zawsze mogę na nie liczyć, tak jak one wiedzą że zawsze mogą liczyć na mnie :D
szkoła jest jak wibrator - dobrze robi ;)
mmloda
Szalony pismak
Posty: 537
Rejestracja: 15.07.2003, 13:32
Lokalizacja: z ekwadoru

Re: Przyjaciel- kto to taki???

Post autor: mmloda »

Daian nom wlasnie i pewnie wszystko mozesz im powiedziec a one tobie i cie nie wydaja zgadza sie????
KoChAm MoJe SłOnEcZkO
Rafiki
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 10.09.2003, 16:35

Re: Przyjaciel- kto to taki???

Post autor: Rafiki »

Ja niemam prawdziwych, przyjaciol a wiem ze takich ejst bardzo niewiele :?
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyjaciel- kto to taki???

Post autor: Anuś »

Dokładnie...Takich prawdziwych przyjaciół jest niewielu...Niestety...Większość, to tylko kumple, znajomi...
A szkoda...Ale ważene że jest kilku tych prawdziwych :)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
M_a_R_o
Młody rozbrykany
Posty: 351
Rejestracja: 22.07.2003, 23:04
Lokalizacja: Gromadka

Re: Przyjaciel- kto to taki???

Post autor: M_a_R_o »

ehm..... no tak... prawdziwych przyjaciol poznaj sie w biedzie :)
Na prawdziwego przyjaciela zawsze mozna liczyc (niestety nie wielu takich jest )
Be strong in body, clean in mind, lofty in ideals. - Dr. James Naismith, the father of basketball
Indianka
Młody rozbrykany
Posty: 220
Rejestracja: 06.09.2003, 23:14
Lokalizacja: stary Ciechanówek :D

Re: Przyjaciel- kto to taki???

Post autor: Indianka »

M_a_R_o pisze:(...)
Na prawdziwego przyjaciela zawsze mozna liczyc (niestety nie wielu takich jest )
Liczyc ze co? Jakie wymagania stawiasz przyjaciolom?
K.
Don't Worry Be Happy
kto mnie nauczy grac na gitarze?
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: Przyjaciel- kto to taki???

Post autor: Wang »

Indianka pisze:
M_a_R_o pisze:(...)
Na prawdziwego przyjaciela zawsze mozna liczyc (niestety nie wielu takich jest )
Liczyc ze co? Jakie wymagania stawiasz przyjaciolom?
K.
liczyć na przyjaciół w ciężkich chwilach... wtedy właśnie poznaje się prawdziwych przyjaciół. Gdy chcą pomóc nie dostając właściwie nic w zamian, prócz przyjaźni.
Veni Vidi Vici
M_a_R_o
Młody rozbrykany
Posty: 351
Rejestracja: 22.07.2003, 23:04
Lokalizacja: Gromadka

Re: Przyjaciel- kto to taki???

Post autor: M_a_R_o »

Dokladnie Wang... Idnianka ja nie stawiam zadnych wymagan przyjaciolom. Ale tak jak powiedzial Wang na prawdziwego przyjaciela mozna liczyc w b. ciezkich chwilach (bezinteresownie oczywiscie).
Be strong in body, clean in mind, lofty in ideals. - Dr. James Naismith, the father of basketball
mmloda
Szalony pismak
Posty: 537
Rejestracja: 15.07.2003, 13:32
Lokalizacja: z ekwadoru

Re: Przyjaciel- kto to taki???

Post autor: mmloda »

moja kumpela trzyma sie ze mna bo jej duzo rzeczy stawialam. Ale gdy przestalam to juz nie trzeba sie ze mna ale naszczescie mam lepsze kumpele.
KoChAm MoJe SłOnEcZkO
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Przyjaciel- kto to taki???

Post autor: SkaTe_GirL »

uFFffF Dzieki Bogu ja nie mam takich znajomych, ktorzy sie mnie 3maja bo im cos stawiam ;P Ani ja sie ich nie trzymam bo oni mi cos stawiaja. Jak gdzies idziemy cala paka np na pizze to kazdy z nas musi dolozyc do jedzonka swoje 3 grOsiKI.A przyjeciel kto to taki no ktos komu ufash nie ? ;P ktos komu sie mozesh wygadac i masz pewnosc ze nie zdradzi Cie przed nikim.Ale takich ludzi niestety malo.Bo na ogol to jest tak ze ktos sie ma za twoja\moja przyjaciolke\przyjaciela Ty sie tej osobie zalisz a potem pol twojego miasta o tym wie.Dlatego zawsze jak mam dola gadam do swojego psa ;P On nikomu nic nie wygada. ; -]
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Indianka
Młody rozbrykany
Posty: 220
Rejestracja: 06.09.2003, 23:14
Lokalizacja: stary Ciechanówek :D

Re: Przyjaciel- kto to taki???

Post autor: Indianka »

A propos psa- przytocze slowa sw. Franciszka:
"Kup sobie psa. To jedyny sposob, zeby nabyc milosc za pieniadze".
Moze troche bez zwiazku, ale tak mi sie przypomnialo :D
K.
Don't Worry Be Happy
kto mnie nauczy grac na gitarze?
mmloda
Szalony pismak
Posty: 537
Rejestracja: 15.07.2003, 13:32
Lokalizacja: z ekwadoru

Re: Przyjaciel- kto to taki???

Post autor: mmloda »

jak poznac ze mozna osobie zaufac i ona nic nie powie????
KoChAm MoJe SłOnEcZkO
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: Przyjaciel- kto to taki???

Post autor: Mirriam »

mmloda pisze:jak poznac ze mozna osobie zaufac i ona nic nie powie????
Wydaje mi sie ze nie ma jakiegos ''wyznacznik'', według ktorego mozna poznac,ze dana osoba jest godna zaufania lub nie. Ja u siebie zauwazylam, ze umiem rozroznic takie osoby i jak na razie jeszcze sie nie zawiodlam. Wydaje mi sie ze to kwestia intuicji, przeczucia...
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
Basko
Młody rozbrykany
Posty: 442
Rejestracja: 18.04.2003, 20:29
Lokalizacja: Pabianice

Re: Przyjaciel- kto to taki???

Post autor: Basko »

Ja długo w soim życiu nie miałam przyjaicół. Dlaczego? Nie wiem sama, moze dlatego, ze w przyjaźń bardzo się angażuje i dużo wymagam od przyjaciela. Kiedyś miałam przyjaciółki (dwie) na których się potwornie zawiodłam. Potem miałam cudowną przyjaicółkę, która jednak bardzo mnie zraniła. Teraz mam jednego przyjacilela. Jest to mój chłopak, który jest cudowny, wszytsko moge mu powiedzieć a on wszystko zrozumie. Mam też wiele bliskich kumpeli z którymi moge szczerze pogadać, pozwierzać się tak jak to robią one. Ale wiem, że na moim chłopaku się nie pzrejade i że zawsze będę mogła na nim polegać, nawet jeśli już ze sobą nie będizemy.
mmloda
Szalony pismak
Posty: 537
Rejestracja: 15.07.2003, 13:32
Lokalizacja: z ekwadoru

Re: Przyjaciel- kto to taki???

Post autor: mmloda »

nom to ja nie moge rozroznic. choc wzdaje mi sie ze moja dobra kumpela przestala juz wzgadzwac wszystko co jej powiem. Ja wiem ze mi mozna zaufac bo nigdy nic nie wygadalam.
KoChAm MoJe SłOnEcZkO
ODPOWIEDZ