linux - kto ma ;-)

Masz problem z komputerem, jakimś programem lub poprostu chesz wymienić swoje uwagi na ten temat? Możesz to zrobić tutaj! Nasze hasło: "format c:" (-;
ODPOWIEDZ
M_a_R_o
Młody rozbrykany
Posty: 351
Rejestracja: 22.07.2003, 23:04
Lokalizacja: Gromadka

linux - kto ma ;-)

Post autor: M_a_R_o »

Mam pytanie kto z was uzywa linuksa ? Jesli uzywacie to jakiego ? Co w ogole sadzicie o tym systemie ? Ja jestem poczatkujacym uzytkownikiem tego systemu i fajnie by bylo z kims wymienic uwagi (przydalo by sie czegos nauczyc :wink:).
Be strong in body, clean in mind, lofty in ideals. - Dr. James Naismith, the father of basketball
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: linux - kto ma ;-)

Post autor: PLAGIATT »

ja mam a raczej mialem :>
MGT
Młody aktywny
Posty: 81
Rejestracja: 28.08.2003, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: linux - kto ma ;-)

Post autor: MGT »

ja mam slackware 9.0 i mandrake 9.1 , jesli jestes poczatkujacy to proponuje mandrake

jesli chodzi o systemy unixowe i unixopodobne, to sa one bardzo stabilne, a pan b. gates sciaga pomysly (w xp jest ich masa :/) - bardzo stabilna 9chodz momentami wolne :() zawieraja wiele aplikacji i sa darmowe (licencja GNU) - wiec nie lamiesz praw autorskich (malo kto ma orginalnego windowsa.. taka prawda)
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: linux - kto ma ;-)

Post autor: Anuś »

ja nie mam Linuxa i wcale nie narzekam. Uważam że Windows jest the best i nic innego nie potrzebuję :)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Kamil
Szalony pismak
Posty: 517
Rejestracja: 29.09.2002, 09:34

Re: linux - kto ma ;-)

Post autor: Kamil »

Na biurku mam Gentoo Linux (Linux localhost 2.6.0-test7 #3 Tue Oct 14 14:56:46 UTC 2003 i686 AMD Athlon(tm) XP 2600+ AuthenticAMD GNU/Linux), na routerach adminuje Slackware.
Obydwa polecam, z tym że Gentoo jest trochę czasożerny na początku (wszystkie pakiety kompilujemy ręcznie :))
bed
Młody aktywny
Posty: 179
Rejestracja: 25.10.2003, 15:08
Lokalizacja: police to mendy
Kontakt:

Re: linux - kto ma ;-)

Post autor: bed »

Ja mam Linux'a Red Hat 9.0. qrcze, nie wie mco ja tam mam robić. a w dodatku mp3 nie chce mi się odtwarzać...
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: linux - kto ma ;-)

Post autor: bober »

Bo to trzeba umieć.... -_-"
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
Kamil
Szalony pismak
Posty: 517
Rejestracja: 29.09.2002, 09:34

Re: linux - kto ma ;-)

Post autor: Kamil »

bed pisze:Ja mam Linux'a Red Hat 9.0. qrcze, nie wie mco ja tam mam robić. a w dodatku mp3 nie chce mi się odtwarzać...
Zaznajom się z goglami
bed
Młody aktywny
Posty: 179
Rejestracja: 25.10.2003, 15:08
Lokalizacja: police to mendy
Kontakt:

Re: linux - kto ma ;-)

Post autor: bed »

he? Nie jarze :?
Change my pitch up, smack my bitch up
Change my pitch up, smack my bitch up
Change my pitch up, smack my bitch up
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: linux - kto ma ;-)

Post autor: bober »

Szukajcie, a znajdziecie...
Czytajcie, a zrozumiecie...
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
bed
Młody aktywny
Posty: 179
Rejestracja: 25.10.2003, 15:08
Lokalizacja: police to mendy
Kontakt:

Re: linux - kto ma ;-)

Post autor: bed »

ej no weź! Napiszcie mi co tu zrobić. Jak włączyłem 1st raz mp3 to mi się jakiś komunikat pojawił, ale nie zdążyłem przeczytać bo enter wcisnąłem.
teraz jak chce mp3 dodać to playlisty przez tam jakąś wyszukiwarke czy przegladarke to jej wcale nie wczytuje. Why?
Change my pitch up, smack my bitch up
Change my pitch up, smack my bitch up
Change my pitch up, smack my bitch up
(y(u
Młody aktywny
Posty: 21
Rejestracja: 08.07.2003, 23:02
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: linux - kto ma ;-)

Post autor: (y(u »

bed pisze: teraz jak chce mp3 dodać to playlisty przez tam jakąś wyszukiwarke czy przegladarke to jej wcale nie wczytuje. Why?
Bo playlisty pewnie masz zapisane z windowsowymi ścieżkami - a musisz miec z linuxowymi.

Ja mam RedHata 7.2, ale niewiele w nim potrafię i niewiele mam na niego progsów, dlatego częściej z windozy korzystam. Ale chętnie bym się czegoś na redhacie nauczył. Chociaż coś o apache i php, bo to się przydaje.
Kamil
Szalony pismak
Posty: 517
Rejestracja: 29.09.2002, 09:34

Re: linux - kto ma ;-)

Post autor: Kamil »

@(y(u:

A dupa sałata, nie masz racji.
(y(u
Młody aktywny
Posty: 21
Rejestracja: 08.07.2003, 23:02
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: linux - kto ma ;-)

Post autor: (y(u »

A w czym tak konkretniej nie mam racji??
bed
Młody aktywny
Posty: 179
Rejestracja: 25.10.2003, 15:08
Lokalizacja: police to mendy
Kontakt:

Re: linux - kto ma ;-)

Post autor: bed »

jush wiem co ine gra. pojawilo sie ostrzezenie, ze w tej wersji nie ma kodeka mpg layer czy cos takeigo i mp3 nie beda odtwarzane. wie moze ktos z czego to zassac?
Change my pitch up, smack my bitch up
Change my pitch up, smack my bitch up
Change my pitch up, smack my bitch up
ghost
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 13.04.2004, 21:31

Re: linux - kto ma ;-)

Post autor: ghost »

Ja mialem linucha ale ze wzgledow lenistwa powrocilem do windy. Niestety polityka B. Gates jest bardzo efektywna i jeszcze dlugo linux nie dorowna windzie, nie stabilnoscia pracy, cena czy innymi rzeczami. ale tym ze wszystkie popularne programy nie sa pisane pod linuxa (o grach nie wspomne). Wezmy taki programik dla grafikow jak Photo Shop nik mi nie powie ze Gimp jest lepszy bo to poprostu bzdura, takich przykladow jest masa. Pozatym za granica kupujac komputer nikt sie nie pyta czy chcemy Windowsa oni poprostu sprzedajac sprzet sprzedaja go z oprogramowaniem oczywiscie Windows i tam tylko nieliczni znaja linuxa. Tak wiec jeszcze dlugo bedzie nas meczyl virus o nazwie Windows
MGT
Młody aktywny
Posty: 81
Rejestracja: 28.08.2003, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: linux - kto ma ;-)

Post autor: MGT »

gimp jest tak samo dobry, niemniej jednak ja pracuje na potoshopie :)
piotrek_123
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 05.07.2004, 00:03
Lokalizacja: z Valinoru / * Warszawy * /

Re: linux - kto ma ;-)

Post autor: piotrek_123 »

Ja powiem tyle, używam slackware 10, wcześniej używałem slacka 9.1 zrobionego swaretem do currenta, a na samym pocztaku byl aurox 9.1 a potem 9.2 i tyle.. Ja nie chce mowic ze windows to shit czy cos takiego, bo to by graniczylo ze skrajnym fanatyzmem, ale z cala odp moge powiedziec ze mi NIE JEST W ŻADEN SPOSÓB NIEZBĘDNY.. i tyle.. jak mialem windowsa to mialem problemy z instalacja niektorych programow typu "next, next, fnish" bo win xp do takiego stopnia robi sieke w mozgu, oczywiscie bardzo szanuje jednego mojego kumpla ktory ma windowsa od dobrych 5 lat i nie chce go zmienic bo nie.. wiec ja uwzam ze czy to jest linu czy to windows -- jesli Tobie odpowiada to jest Twoim idealnym systemem.. aczkolwiek idealy sie zmieniaja [ nie byl bym soba jak bym tego nie napisal :mrgreen: ]

Pozdroofki
"Trust I seek, and I find in you
Every day for us something new
Open minf for a different view.."
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: linux - kto ma ;-)

Post autor: shyduo »

Ja mam Mandrake'a jako drugi system, bo niestety w dzisiejszych czasach strasznie ciężko się żyje bez Windy. Myslę, że trochę przesadziłeś ghost. To właśnie na zachodzie Linux jest popularny. Uważasz, że to Polska ciągnie do przodu linuxowy świat?? To wielkei sorki, ale z tego co mi wiadomo to nie w Polsce powstał Linux
Plik
Młody aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 04.04.2004, 09:35

Re: linux - kto ma ;-)

Post autor: Plik »

ja mam Slackware i jest the best, of korz :P
Linux roksuje ;]]]
polecam goraco systemy uniksowe bo sa lepsze, stabilniejsze i ogolnie maja wieksza wydajnosc itp itd od winshitow ;]
pozdrawiam
btw: MysterY : :>
Linux Slackware 2.4.29 in 686.
ODPOWIEDZ