[wywiadówka] nasze ocenki ;>

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: [wywiadówka] nasze ocenki ;>

Post autor: ::PiotreK:: »

no wioem ze z matmy ale z czego z matmy ??;P
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: [wywiadówka] nasze ocenki ;>

Post autor: Anuś »

Liczby naturalne, rzeczywiste, wymierne niewymierne, potęgi, pierwiastki itp. W sumie kalsówka trudna była i czasu za mało :( Ale jak dostanę ocenkę to się pochwalę!! :)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: [wywiadówka] nasze ocenki ;>

Post autor: ::PiotreK:: »

no a e ten piepszony esej zupelnie niewiem co napisac
sie pochwale czy dostalem pale jak sprawdzi ;P
M_a_R_o
Młody rozbrykany
Posty: 351
Rejestracja: 22.07.2003, 23:04
Lokalizacja: Gromadka

Re: [wywiadówka] nasze ocenki ;>

Post autor: M_a_R_o »

Ha..... a ja dzisiaj dostalem na jednej lekcji dwie 5 z bioli... i 6 z fizyki ze sprawdzianu.... wiec na ocenki nie moge narazie narzekac :mrgreen:
Be strong in body, clean in mind, lofty in ideals. - Dr. James Naismith, the father of basketball
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: [wywiadówka] nasze ocenki ;>

Post autor: Anuś »

A ja za tą trudną klasówkę dostałam 4 !! !! !! :) :) :) Szczęśliwa jestem...No i 5 z chemii :) :) :) RADOŚĆ PRZEOGROMNA!!
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: [wywiadówka] nasze ocenki ;>

Post autor: ::PiotreK:: »

ja tego niemoge powiedziec u mnie jest calkowicie przeciwnie :(
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: [wywiadówka] nasze ocenki ;>

Post autor: SkaTe_GirL »

Matma sUUuux!
Pale mi dzis moja psorka wstawila ;P a to #@#%$^%&^* !
hehe za to z psychologii dostalam 6 ;P
a z historii 5
a te przedmioty sie dla mnie licza bardziej niz matma. . . jak narazie ;P
:hihi:
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: [wywiadówka] nasze ocenki ;>

Post autor: bober »

Z psychologii ? '8-o
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: [wywiadówka] nasze ocenki ;>

Post autor: SkaTe_GirL »

tak boberku z psychologii.Jest to przedmiot prowadzacy moja klase.Jestem na profilu socjalnym nO i Wiesh ksztalce sie na psychologa :hihi: Mam takie przedmioty jak psychologia, socjologia i sexuologia :wink:
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: [wywiadówka] nasze ocenki ;>

Post autor: bober »

A to ja za to mam sex (czyt. przygotowanie do życia w rodzinie)! ;D

Wy pewnie też macie...... kurcze, a chciałem zaszpanować :-/
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: [wywiadówka] nasze ocenki ;>

Post autor: SkaTe_GirL »

sEx = SeXuOloGia = wychowanie do zycia w rodzinie =P
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: [wywiadówka] nasze ocenki ;>

Post autor: bober »

O kurka ;D to może i ja po tym zostane psychologiem ? ;>
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: [wywiadówka] nasze ocenki ;>

Post autor: SkaTe_GirL »

Zrobie Ci spr. napisz mi co wiesh o pamieci ludzkiej : -) Jesli napiszesz chodz 5 punktow bedziesz na bank psychologiem : -) Zgadzasz sie boberku ? ; -)
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: [wywiadówka] nasze ocenki ;>

Post autor: bober »

Teraz? ok ;>

Pamięć towarzyszy nam każdego dnia. To dzięki niej wiemy jacy jesteśmy, jacy są nasi rodzice, znajomi itp. To dzięki niej potrafimy w zawiłych uliczkach i pomiędzy wysokimi budynkami odnaleźć nasz dom. Aż w końcu to ona decyduje o większości odnoszonych sukcesów w szkole czy w pracy.

Na co dzień zazwyczaj tego nie dostrzegamy - stała się tak powszechna w użytku, że zaganiani tysiącami spraw nie pamiętamy o pamięci. Traktujemy ją jako coś co po prostu istnieje. Wielu ludzi zwykło mówić: ,,W życiu tego nie zapamiętam. Mam beznadziejną pamięć!" albo ,,Jak on się tego nauczył!? Ten to ma dopiero pamięć!", nawet nie próbując nad nią popracować - traktując zdolność zapamiętywania jako coś stałego.

Jednak jak dowiedli naukowcy człowiek przez własne świadome (bądź nie) postępowanie jest w stanie tę zdolność poprawić lub też znacznie osłabić. O metodach poprawiania i udoskonalania pamięci oraz o błędach popełnianych podczas nauki przeczytasz w artykułach tego działu.

Słaba pamięć jest częściej wynikiem złego postępowania człowieka, niż uwarunkowaniem biologicznym. W ciągu dnia jesteśmy tak zaganiani własnymi sprawami, czy to prywatnymi czy zawodowymi, że zapominamy o dbaniu o naszą pamięć, poprzez np. złe odżywianie, używki, brak snu itp. Niżej postarałem się przedstawić najczęściej popełniane błędy podczas eksploatacji jakże bezcennego narzędzia pracy. Unikanie ich kosztuje Cię nie wiele wyrzeczeń i wysiłku, a spowoduje, że będziesz cieszył się dobrą zdolnością przyswajania informacji aż do późnej starości.

niedobór snu - naukowcy mają podzielne zdanie a propos niedoboru snu; jedni twierdzą, że brak snu znacznie osłabia funkcjonowanie pamięci, a inni twierdzą, że nie ma on jednak bezpośredniego wpływu na pamięć; jednak zmęczenie wywołane jego brakiem ma negatywny wpływ na cały organizm - czujemy się zmęczeni, brak motywacji do dalszej nauki - dlatego ciągłe zarywanie nocy ma ultra krótkotrwały efekt (jeżeli w ogóle jakiś ma... czasami jednak nie ma się wyboru :-( , ale lepiej jest takich przymusowych nocnych dyżurów unikać);

brak wysiłku fizycznego - krótko mówiąc: w zdrowym ciele, zdrowy duch; dzięki ćwiczeniom fizycznym nie tylko można sobie wyrobić dobrą prezencję, ale także poprawić pamięć; częsty ruch na świeżym powietrzu ma zbawienny wpływ na zdolność zapamiętywania i koncentracji - dlatego warto wygospodarować codziennie chociaż jedną godzinkę na bieg czy spacer po parku, albo chociaż ćwiczenia ogólnorozwojowe w domu np. dlatego że sport poprawia ogólny stan zdrowia, zwalcza stres i depresje oraz poprawia samopoczucie;

stres - towarzyszy nam prawie każdego dnia, wiele stresowych sytuacji jest po prostu nie do uniknięcia; dowiedziono jednak, że stres przyczynia się do powstawania nadciśnienia, chorób wieńcowych itp. oraz powoduje złe samopoczucie, zmęcznie, a przede wszystkim niechęć do dalszej nauki - o tym jak zminimalizować skutki stresu znajdziesz na podstronie STRES.

zła dieta - spożywanie posiłków to nie jest w cale taka prosta sprawa; jeżeli będziesz przyjmował złe paliwo, to silnik w końcu padnie - najważniejsze jest spożywanie dużej ilości warzyw i owoców zamiast frytek i hamburgerów, wody zamiast coli oraz duże ilości ryb morskich, orzechów, mikroelementów itp.; żywienie się jest jednak w pewnym stopniu cechą indywidualną każdego człowieka zależną od gustu i innych upodobań, dlatego zachęcam do przeczytania książek temu poświęconych (a w księgarniach i nie brakuje);

brak powtórek - według teorii brytyjskiego psychologa i specjalisty w dziedzinie funkcjonowania pamięci, Alana Baddeleya, prawdopodobieństwo zapomnienia informacji czy zdarzenia zależy od tego, jak często przywołujemy je w pamięci; możliwość zapomnienia informacji jednorazowo przywołanej w pamięci jest bardzo duża 1

niesystematyczność - samo powtarzanie nie wystarczy - żeby osiągnąć najlepsze rezultaty trzeba to robić systematycznie (np. za godzinę, za dzień, za miesiąc itp.);

rozkojarzenie/brak koncentracji - jeżeli zaczynasz się uczyć myśląc o wydarzeniach jakie miały miejsce dzisiaj w szkole, to na pewno będziesz się uczył o wiele dłużej i o wiele szybciej to zapomnisz, niż gdy poświęcisz temu co robisz maksimum swojej uwagi - więcej o tym jak sobie radzić z roztargnieniem podczas nauki w dziale Koncentracja;

używki - napiszę krótko: wszystko jest dla ludzi, byle z umiarem - pamiętaj, że każdy papieros czy butelka piwa wpływa zabójczo na cały organizm, a w szczególności na pamięć - jak to już w życiu bywa: coś za coś :-);

Unikanie wyżej wymienionych punktów, stanowić powinno minimum w profilaktyce pamięciowej. Natomiast przestrzeganie poniższych powinno sprawić, że nauka będzie dla Ciebie mniej stresująca (jeżeli w ogóle jest :-) , a zapamiętywanie trwalsze:

najlepiej zapamiętuje się informacje, mając prawdziwy zapał do nauki, a najszybciej - angażując wszystkie możliwe zmysły;

nie bój się błędów i porażek - nie udaje Ci się czegoś zapamiętać przez dłuższy czas, pomyliłeś się - pamiętaj, że błędy są nieodłączną częścią nauki - uczymy się na błędach - więc lepiej niech będą mobilizacją do dlaszej, wzmożonej pracy, niż przyczyną depresji;

nie od razu Rzym zbudowano - wyznaczaj sobie cel, ale nie próbuj go osiągnąć za wszelką cenę od razu, gdyż może to się skończyć natychmiastowym niepowodzeniem; podziel go na mniejsze etapy ("podcele"), które konsekwentnie realizuj:



dużych partii materiału najlepiej uczyć się wieczorem i powtarzać rano, natychmiast po przebudzeniu (w trakcie snu najważniejsze informacje są utrwalane, a mniej potrzebne - wyrzucane); warto też podzielić je na mniejsze części i uczyć się ich w różnych kolejnościach;

pamiętaj o tym, że obrazy powiększone zapamiętujemy o wiele szybciej niż te naturalnej wielkości - przydaje się to np. przy nauce słówek języków obcych - zrób sobie duże plansze, które zawieś na ścianie tak żeby w ciągu dnia móc co jakiś czas na nie spoglądać;

nie przestawaj się uczyć - może to brzmieć dla niektórych strasznie, ale jeżeli nie chcesz za kilkanaście lat nie potrafić zapamiętać prostej listy zakupów, to ćwicz swoją pamięć nieustannie, gdyż każde zapamiętywanie powoduje tworzenie się nowych synaps i połączeń między nimi, których ilość z kolei odpowiada za stan naszej pamięci;

Dobra, ale się spisałem.... wystarczy ? ;D
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: [wywiadówka] nasze ocenki ;>

Post autor: SkaTe_GirL »

OOooOOoO w mOrde :D
Prosze panstwa!!!!! Oglaszam oficjalnie ze boberek nadaje sie na psychologa :D Fajnie by tylko bylo aby to co tu wkleil ;P Mial w glOwce : -))) ale to juz inna bajka :) w kazdym razie zrobish boberku kariere :) :mrgreen:
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: [wywiadówka] nasze ocenki ;>

Post autor: Anuś »

No więc mamy psychologa strefowego :) z wszystkimi problememi do Boberka :) hahaha :)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: [wywiadówka] nasze ocenki ;>

Post autor: Piqs - X »

Chyba juz 'trosheczke' za duzy ten OT, co ?
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: [wywiadówka] nasze ocenki ;>

Post autor: Montana »

Ja i bez tego wiedzialam, ze Boberek to psycholog nr 1 :)
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: [wywiadówka] nasze ocenki ;>

Post autor: Mirriam »

A wiec poradnia psychologiczna ''U Boberka''?? :hihi:
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: [wywiadówka] nasze ocenki ;>

Post autor: Anuś »

Dokładnie...Boberku, mogę być twoją sekretarką?? No wiesz, odbierać telefony (wiadomości na forum) i umawiać forumowiczów na wizyty (rozmowy na gg lub strefe :) )
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Zablokowany