Eutanazja - ludzka życie?

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Eutanazja - ludzka życie?

Post autor: PLAGIATT »

No właśnie wiele osób cierpi szczególnie ci ciężko chorzy co czekają na życie w bulach... bulac których nie można wytrzymać czy takim osobą można odmówić tego ???

Co sądzicie o Eutanazji i uzasadnijcie czemu !?

Ja powiem tak że jestem ZA Eutanazja nie mógbym patrzeć jak ktoś się męczy i wie że urze ale nie wie za ile i tak się nie którzy męczą 3 dni a nawet tydzień...
moim zdaniem Eutanazji powiem TAK iż to jest tej osoby życie i jeśli ma go dośc i tak jak ta pani ma życie, jesli to w ogóle można nazwać życiem powino się dać ten zaszczyk jeśli tego chce... to jest jej życie...
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eutanazja - ludzka życie?

Post autor: Anuś »

NIE NIE NIE!!
Przecież to jest ludzkie życie...I to jest chwilowe zwątpienie. tak naprawdę każdy chce żyć nawet jak cierpi...
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: Eutanazja - ludzka życie?

Post autor: Mirriam »

A ja jestem za. Jezeli czlowiek wie, ze jest niezdolny do niczego, jezeli cierpi to mysle, ze powinien miec szanse skrocenia tego bolu. Niektorzy wprost blagaja o życie, gdyz wiedza ze ona oznacza spokoj i ukojenie, a zycie jest dla nich udreka zarowno fizyczna jak i psychiczna... Wiec mysle, ze eutanazja moglaby byc swojego rodzaju ''wybawieniem'' od bolu...
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Eutanazja - ludzka życie?

Post autor: Fighter »

"TAK" dla eutanazji, to "TAK" dla życie. Coz ja nie mam wyrobionego zdania na ten temat, lecz chyba bardziej sklaniam sie ku "NIE".
Wiec mam pytanko do tych co mowia "TAK". Otoz czlowiek ktory cierpi, jak piszecie fizycznie badz psychicznie, moze wybrac życie, gdyz skacza sie jego bole. To co powiecie na takie sytuacje. Ktos sie zakochuje lecz jego uczucia nie zostaja odwzajemnione. Wie ze bez swej milosci, ktora to niby odnalazl niemoze zyc. Wiec po co ma cierpiec psychicznie. Do piachu ma isc???.
Kto bedzie dEcydowal czy dana osoba ma prawo umrzec???.
Dla kazdego cierpienie jest inna skala. Ktos moze powiedziec ze skoro stracil nogi to lepiej umrzec. Inny choruje na nieuleczalna chorobe, wiec lepiej przyspieszyc życie.
Jesli ktos jest osoba wierzaca, to coz Co Bog daje, tylko on ma prawo to odebrac.
Uwazam ze kazdy bez wyjatkow, pragnacy życie jest slaby. Silni sa ci ktorzy potrafia zyc mimo przeciwnosci i takich ludzi podziwiam i szanuje.

PS: Troche to smieszne Eutanazja to prawie przyzwolenie i prawo do umierania.
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Eutanazja - ludzka życie?

Post autor: Piqs - X »

Już w myśli oświeceniowej rozwijało się to pytanie. Wg. prawa naturalnego prawo do życia jest prawem podstawowym, ktore otrzymujemy od urodzenia, niezaleznie od tego kim jesteśmy, a ponieważ życie nie my sobie dalismy i prawo to nie zostalo przez nas jakoby potwierdzone ... nie możemy go sobie sami odbierać ! ! !
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Eutanazja - ludzka życie?

Post autor: PLAGIATT »

Anusia25 pisze:NIE NIE NIE!!
Przecież to jest ludzkie życie...I to jest chwilowe zwątpienie. tak naprawdę każdy chce żyć nawet jak cierpi...
Ale nie którzy wiedza że umra i muszą cierpieć... znam taki przyklad mojej mamy kolezanki mama cierpiala przez 3 dni lekarze powiedzili ze nie ma dla niej ratunku... meczyla sie w bolach przez 4 dni i po 4 dniach meczarni umarla !!! ja jestem na TAK i tyle jesli ta osoba tego chce..
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Eutanazja - ludzka życie?

Post autor: SkaTe_GirL »

Ja jest na TAK...powod jest prosty...jesli ktos wie ze niepozostalo mu juz wiele zycia a te ostatnie chwile ma spedzic w lozku szpitalnym,obkuty tymi kroplowkami i podlaczonymi do roznego typu sprzetu to cierpienie jest w tej chwili niepotrzebne.
Jesli osoba chora chce eutanazji to niech ona bedzie wykonana...
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Eutanazja - ludzka życie?

Post autor: Fighter »

SkaTe_GirL pisze:Ja jest na TAK...powod jest prosty...jesli ktos wie ze niepozostalo mu juz wiele zycia a te ostatnie chwile ma spedzic w lozku szpitalnym,obkuty tymi kroplowkami i podlaczonymi do roznego typu sprzetu to cierpienie jest w tej chwili niepotrzebne.
Jesli osoba chora chce eutanazji to niech ona bedzie wykonana...
Dobra, powiec mi wiec niby jak ma wiedziec kiedy umrze, skoro tego nikt nie wie. Nieraz lekarze mowia kilka dni, a wychodzi kilka miesiecy lub lat.
I kolejne pytanko, czy kazdy moze powiedziec "chce życie"????
Niby jak ocenic czy ktos moze poddac sie eutanazji a inny nie???
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Eutanazja - ludzka życie?

Post autor: ::PiotreK:: »

ja jestem zdecudowanie na TAK bo kazdy sam wie czego chce i nikt niepowinien mi zabraniac życie w meczarnich skoro muglbym umzec szubko i bez bólu
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Eutanazja - ludzka życie?

Post autor: SkaTe_GirL »

Fighter pisze:
SkaTe_GirL pisze:Ja jest na TAK...powod jest prosty...jesli ktos wie ze niepozostalo mu juz wiele zycia a te ostatnie chwile ma spedzic w lozku szpitalnym,obkuty tymi kroplowkami i podlaczonymi do roznego typu sprzetu to cierpienie jest w tej chwili niepotrzebne.
Jesli osoba chora chce eutanazji to niech ona bedzie wykonana...
Dobra, powiec mi wiec niby jak ma wiedziec kiedy umrze, skoro tego nikt nie wie. Nieraz lekarze mowia kilka dni, a wychodzi kilka miesiecy lub lat.
I kolejne pytanko, czy kazdy moze powiedziec "chce życie"????
Niby jak ocenic czy ktos moze poddac sie eutanazji a inny nie???
eeee Fighter chodzilo mi o takie cos jak...czlowiek jest w szpitalu,i juz sam czuje ze to jego ostatnie chwile (czytam w ksiazakach ze psychika czlowieka to po prstu wie,przeczuwa nadchodzacy koniec) i nie chce juz wiecej cierpiec...to jesli ta osoba sama chce sobie skrocic cierpienia? Wiec dlaczego nie...
Czy kazdy moze powiedziec "chce życie"? eeee no... MOIM zdaniem tak, kazdy ma wlasne zycie i moze nim rzadzic jak chce nie sadzish ?
A ocenic kto moze poddac sie eutanazji to nie mozna,bynajmiej mi sie tak wydaje...
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Eutanazja - ludzka życie?

Post autor: Piqs - X »

SkaTe_GirL pisze: kazdy ma wlasne zycie i moze nim rzadzic jak chce nie sadzish ?
Ale nie ty sama dałaś sobie życie, wiec nie masz prawa decydowania czy możesz je sobie odebrać ...
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Eutanazja - ludzka życie?

Post autor: Fighter »

Piqs - X pisze:
SkaTe_GirL pisze: kazdy ma wlasne zycie i moze nim rzadzic jak chce nie sadzish ?
Ale nie ty sama dałaś sobie życie, wiec nie masz prawa decydowania czy możesz je sobie odebrać ...
Popieram.
Po za tym, umierac pragna slabi. Myslisz ze lekarz ktory ma ratowac zycie zechce je odebrac???.
Czy ktos z was zyczyl by komus życie???. Jesli nie to jak mozna sobie zyczyc.
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Eutanazja - ludzka życie?

Post autor: ::PiotreK:: »

kazdy kiedys musi umzec wiec jak ktos chce to moze umzec szybciej jezeli sie meczy
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: Eutanazja - ludzka życie?

Post autor: Montana »

Hmmm.....Ja jestem czesciowo na tak, czesciowo na nie... To prawda, ze zycie dostajemy od Boga i tylko on ma prawo je odebrac, ale z drugiej strony jezeli czlowiek lezy w stanie agonii, nie ma dla niego szans- ma cierpiec??

Slowko do Fightera- niby tak zawsze sie madrzysz a bledy ortograficzne robisz ;)
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Eutanazja - ludzka życie?

Post autor: Fighter »

Montana pisze:Slowko do Fightera- niby tak zawsze sie madrzysz a bledy ortograficzne robisz ;)
Mylic sie rzecz ludzka :mrgreen:
Kiedy to niby sie madrze???
Miec wlasne zdanie to nie zbrodnia, nawet gdy nie jest przez innych rozumiane 8) .
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Eutanazja - ludzka życie?

Post autor: Piqs - X »

::PiotreK:: pisze:kazdy kiedys musi umzec wiec jak ktos chce to moze umzec szybciej jezeli sie meczy
Wiec czemu nie zginac teraz ? .. Po co żyć jak i tak umrzemy ? .. Po co sie rodzimy ? ..

A co do zwolenników .. dajcie jakis inny argument anizeli tylko ulga w cierpieniach ..
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eutanazja - ludzka życie?

Post autor: Anuś »

jeszcze raz piszę że NIE!! !! !! przecież tu nie chodzi o jakąś drobnostkę...TO JEST LUDZKIE ŻYCIE!! !! !! a to jest bardzo poważna rzecz!! nie można tego ot tak skończyć!! Zwolennicy eutanazji zastanówcie się jeszcze!!
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Eutanazja - ludzka życie?

Post autor: ::PiotreK:: »

to ze sie mecza jest glównym argumentem ale przeciez jak taki czlowiek lezw luzku niektórzy od wielu wielu lat niezaznaja wielu przyjemnosci tego zycia co to za zycie lezenie i czekanie na życie jak ktos chce z tym skaczyc to czemu mu tego mam zabraniac kazdy decyduje o sobie
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Eutanazja - ludzka życie?

Post autor: Piqs - X »

Piotrek .. to sie zabij .. po co zyc ? .. po to zeby odczuwac cierpienie, smutek i ból ?! .. skonczysz ze soba teras, a daj Boże bedziesz szczesliwy ..
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Eutanazja - ludzka życie?

Post autor: ::PiotreK:: »

niejestem przykuty do wuzka lub luzka ja czuje sie dobrze i niecierpie specjalnie ale taki ktos co lezy w luzku niemoze sie ruszyc niemoze nic powiedziec tylko widzi szczescie innych a sam niema z czego sie cieszyc takiemu chyba niejest dobrze moze chciac juz niemeczyc sie po prostu
ODPOWIEDZ