Który system najlepszy ?

Masz problem z komputerem, jakimś programem lub poprostu chesz wymienić swoje uwagi na ten temat? Możesz to zrobić tutaj! Nasze hasło: "format c:" (-;
franek
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 13.12.2005, 21:47

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: franek »

:jeee: xp jest do niczego
ewelinka
Młody rozbrykany
Posty: 371
Rejestracja: 15.12.2003, 20:47
Lokalizacja: warmia & mazury

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: ewelinka »

Moim zdaniem wlasnie XP jest najlepszy... :):):)
"If you love something let it go,
If it comes back to you it's yours.
If it doesn't, it never was."
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: *MysterY* »

Winshit Rulezz
Linux Sux :mrgreen:
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
wojtek
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 27.03.2006, 19:25

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: wojtek »

Odkopię temat i pochwalę się jakie mam systemy :)
1. Roboczy: Microsoft Windows 2003 Server Enterprise - licensed
2. Laptop: Microsoft Windows XP Profession SP2 - Licensed
3. Serwer: Slackware Linux 10.2
Linux Sux :mrgreen:
Poniewaz ? ksenofobia ? Bo programow jest malo pod linuksa ? bo trudniej sie niektore rzeczy instaluje ?

Wojtek.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: stefan »

wojtek pisze:
Linux Sux
Poniewaz ? ksenofobia ? Bo programow jest malo pod linuksa ? bo trudniej sie niektore rzeczy instaluje ?Wojtek.
nie obawiam się stwierdzić, że nawet bardzo trudno.

z konieczności posadziłem SuSE 10.0 (nie wybierałem dystrybucji) i owszem, system bardzo przyjemny, masa oprogramowania, ale żeby to ogarnąć trzeba spędzić dobry tydzień jeśli nie więcej z samym systemem.

chciałem oglądać DIVXy - skończyło się to ponadgodzinnym ściąganiem paczek z przeróżnymi bibliotekami i podążaniem krok po kroku za tutorialem z kilkudziesięcioma pozycjami.

potem dowiedziałem się o istnieniu mPlayera - 'otworzy wszystko'. noo to myślę sobie - wybawienie! zadowolony ściągnąłem paczkę ze strony, rozpakowałem, uruchamiam make i widzę:

Kod: Zaznacz cały

found g++4.0.2
bad, downgrade to 3.8.0 or lower to compile
mam do czynienia z programowaniem, natomiast za cholerę nie wiem jak zdowngrade'ować kompilator do starszej wersji skoro do SuSE 10.0 jest dostępna tylko wersja 4.0.2... takich krzaczków pewnie znajdę więcej, jak na razie linux jakoś mnie nie przekonał.
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: *MysterY* »

Winshit jst po prostu łatwiejszy w obsłudze chociażby dlatego ma duzego plusa, nie trzeba kombinowac jak koń pod góre :)
Pozdr.
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: Phantom »

*MysterY* pisze:Winshit jst po prostu łatwiejszy w obsłudze chociażby dlatego ma duzego plusa, nie trzeba kombinowac jak koń pod góre
Żeby system znośnie chodził - trzeba.
wojtek
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 27.03.2006, 19:25

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: wojtek »

Proste, wszystko co darmowe jest ograniczone. Wszystko co darmowe jest trudne do znalezienia. Masz za starą biblioteke g++ polecam update.

wojtek.
Wojtek.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: stefan »

wojtek pisze:Proste, wszystko co darmowe jest ograniczone. Wszystko co darmowe jest trudne do znalezienia. Masz za starą biblioteke g++ polecam update.

wojtek.
Wojtek, mam zbyt nową wersję g++. czytaj uważniej.
wojtek
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 27.03.2006, 19:25

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: wojtek »

Prawde prawisz. Jam upokorzyl lud luniksowy. Czasem za szybko piszę niz mysle.
Wojtek.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: stefan »

odchodzimy od tematu.

popatrz, mówię że *x jest trudniejszy w obsłudze od windy. przeciętnemu Kowalskiemu przez myśl nie przejdzie, że żeby pooglądać filmy potrzebuje kompilatora C++ i to jeszcze w odpowiedniej wersji. w windzie jest to przezroczyste.
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: Offik »

a ja powiem tak... gdybysmy uzywali tak na codzien linuxa jak windy to nie bylo by to dla nas zadnym problemem...

mowi sie ze ciezko zainstalowac linucha...ciezko za pierwszym drugim czy trzecim razem... pozniej idzie szybko i latwo... wszystko to kwestia wprawy... dla niektorych winda jest równie mocno skomplikowana...

zdecydowanie wole linuxa... choc niestety uzywam w domu windy, ale serwerek oczywiscie linux:)
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: stefan »

nie każdy Kowalski który chce oglądać film, musi wiedzieć co to kompilacja! nie przekonasz mnie, że linuks jest dla każdego.

istnieje gros osób, które używają komputera do "typowych zastosowań domowych", takich jak wspomniane oglądanie filmów. oni NIE MUSZĄ wiedzieć że istnieje jądro, paczka czy kompilator żeby to obejrzeć. w ten sposób pecety nigdy nie byłyby popularne.
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: Offik »

to zainstaluj mandaryne... wszystko zautomatyzowane... choc wedlug mnie najgorszy z linuxow. A co co windozy to nie wszyscy rowniez wiedza co to kodeki , divx itd... skad je sciagnac, jak zainstalowac... i przez to tez nie moga ogladac filmow... spotkalem sie z tym nie raz...
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: vanessa »

no już bez przesady z tym jak sciągnąć kodeki i co to jest, troche kiepskie porównanie w stosunku do linuxa.

irytujące jest to słownictwo: mandaryna, windoza, winda itp.
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: Offik »

windows dla Ciebie vanessa jak dla kogos innego linux... naprawde to nie jest ciezki system...ogolnie... no chyba ze ktos lapie sie za dziwną dystrybucje... ale przy standardowych domowych fedorkach czy mandrejkach wiekszych problemow byc nie powinno
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: stefan »

Offik: pisałem wcześniej, że muszę używać SuSE, gdybym nie musiał to w ogóle nie instalowałbym linuksa.

nie zmienia to jednak faktu że jest to dystrybucja nowa, nie spodziewałem się takich problemów z tak prostymi kwestiami...
patyczak
Młody aktywny
Posty: 11
Rejestracja: 09.05.2013, 09:14
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: patyczak »

Gdyby nie to, że używam programów które ciężko się przenoszą na linuks albo wcale to bym nie siedział na windowsie. Aktualnie korzystam z 7, widziałem 8 to jest wręcz odpychająca. Jak bym miał od nowa postawić system to bym zainstalował Ubuntu albo Linuxa Mint.
Pokrak
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 09.08.2013, 13:23
Płeć: mężczyzna

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: Pokrak »

Windows 8 na tablecie + Ubuntu.
Mardejm
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 27.09.2013, 15:51
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: Mardejm »

Linux Mint, który najbardziej przypomina Windows XP i 7.
ODPOWIEDZ