Subkultura

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
Roque
Młody aktywny
Posty: 189
Rejestracja: 22.12.2003, 00:11
Lokalizacja: WARMIA I MAZURY

Re: Subkultura

Post autor: Roque »

No jak to nie leci ??? W radiu non stop leci mezo, ascetoholix, peja itd. w TV też
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: Subkultura

Post autor: Mirriam »

Ja slucham glownie HH, r&b, troszke soulu i wlasnie kultura HH jest mi najblizsza, jednak nie utozsamiam sie z nia calkowicie... :)
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: Subkultura

Post autor: Montana »

a do jakiej subkultury ja niby naleze......??



moj 1000 post !!!!!!! To pewnie od Mikolaja !! ;)
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
Roque
Młody aktywny
Posty: 189
Rejestracja: 22.12.2003, 00:11
Lokalizacja: WARMIA I MAZURY

Re: Subkultura

Post autor: Roque »

Do rudolfów :D :lol: :) :hihi:
ewelinka
Młody rozbrykany
Posty: 371
Rejestracja: 15.12.2003, 20:47
Lokalizacja: warmia & mazury

Re: Subkultura

Post autor: ewelinka »

hehehe rudolfy sa spoko ;););) :D:D
"If you love something let it go,
If it comes back to you it's yours.
If it doesn't, it never was."
Roque
Młody aktywny
Posty: 189
Rejestracja: 22.12.2003, 00:11
Lokalizacja: WARMIA I MAZURY

Re: Subkultura

Post autor: Roque »

Ja też ich lubie, to taka sympatyczna subkultura :) :D :lol: :P
ewelinka
Młody rozbrykany
Posty: 371
Rejestracja: 15.12.2003, 20:47
Lokalizacja: warmia & mazury

Re: Subkultura

Post autor: ewelinka »

Wiecie co....moze i ja bym postarala sie nalezec to tej subkulturki... ;)
"If you love something let it go,
If it comes back to you it's yours.
If it doesn't, it never was."
Roque
Młody aktywny
Posty: 189
Rejestracja: 22.12.2003, 00:11
Lokalizacja: WARMIA I MAZURY

Re: Subkultura

Post autor: Roque »

nawet o ty m nie myśl, Tobie ładnie w takich włosach :D :)
ewelinka
Młody rozbrykany
Posty: 371
Rejestracja: 15.12.2003, 20:47
Lokalizacja: warmia & mazury

Re: Subkultura

Post autor: ewelinka »

Dzieki :)
"If you love something let it go,
If it comes back to you it's yours.
If it doesn't, it never was."
Roque
Młody aktywny
Posty: 189
Rejestracja: 22.12.2003, 00:11
Lokalizacja: WARMIA I MAZURY

Re: Subkultura

Post autor: Roque »

Nie ma za co. Wiesz, że tak myśle już od dawna :mrgreen:
ewelinka
Młody rozbrykany
Posty: 371
Rejestracja: 15.12.2003, 20:47
Lokalizacja: warmia & mazury

Re: Subkultura

Post autor: ewelinka »

hehe wiem wiem ;) ale dobra wracamy do tematu... ;)
"If you love something let it go,
If it comes back to you it's yours.
If it doesn't, it never was."
Roque
Młody aktywny
Posty: 189
Rejestracja: 22.12.2003, 00:11
Lokalizacja: WARMIA I MAZURY

Re: Subkultura

Post autor: Roque »

no dobra, to wracajmy
a o czym tak wogóle ???
lipa
Młody rozbrykany
Posty: 489
Rejestracja: 10.11.2003, 00:20

Re: Subkultura

Post autor: lipa »

Roque pisze:No jak to nie leci ??? W radiu non stop leci mezo, ascetoholix, peja itd. w TV też
może dlatego że rzadko oglądam tv lub słucham radia a gdy już to robie nie leci HH :?
Wszystko ma swoje priorytety, Niestety
Wszystko ma swoje, Wady i zalety
Hierarchia wartości
Obowiązki, przyjemności
Hip hopowa podróż do przyszłości ...
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Subkultura

Post autor: Piqs - X »

Roque - daj na looz i zacznij pisac cos madrego ... bo licznik ci nabija, a prawie nic madrego piszesz.

Moze ja sie rozwine na temacik subkultur .. No wiec nie rozumiem po co cos takiego sie wogole robi ? .. odcinanie sie od innnych korzeni muzyki, pogrązanie sie w jednym stylu .. przeciez z czasem to sie po prostu NUDZI, rozbija czlowieka od wewnatrz. Ludź jest taka istota, ktora potrzebuje odmiany, a na pewno nalezenie do subkultury jakiejkolwiek, zamykanie sie z swoich zainteresowaniach i kultturze temu nei sprzyja.
No tak, ktos powie . czasem se slucham innej muzy, ale lubie nosic spodnie z krokiem w kolanach/lubie ubierac sie caly na czarno, jestem skejtem/metalem, jestem z tego dumny, wyznaje cala ideologie i wogole jest qyjebiacho. Tylko prosze was ludzie, powiedzcie mi ideologie metalu ?! .. albo ideologie skejtostwa ?! . .To nie ma zadnych celow, zadnych przyczyn, zadnych skutkow. to po prostu jest, ot SZPAN i tyle. Niech ktoś zaprzeczy! Wiec bezcelowe jest przynajezenie gdziekolwiek, trzeba byc czlowiekiem otwartym, gotowym nqa nowe kierunki, a nie "slucham hh/jakies skinowskiej muzy, a ty jestes metal/punk/skejt wiec dostaniesz wpierdol" . . tacy ludzi sa po prostu smieszni, chełpiący sie swoimi jakze miernymi morałami, działającymi w okowach swego wlasnego "ja", poobnie jak 'ja jeste metal/skejt/hh/skin i jestem wyjechany w kosmos, moge sie wozic, zapuszcze wlosy i bede mastah. Ave Satan!" ..p pomyslcie nad tym , i postarajcie sie pomoc mi w odpowiedzi na dreczace mnie pytania, bo jak mowie, sam tego po prostu NIE WIEM ...
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Subkultura

Post autor: Fighter »

Piqs - X pisze: No wiec nie rozumiem po co cos takiego sie wogole robi ?
Wiec, nie naleze do zadnej subkultury, ale sprobuje odpowiedziec na pytanie.
Subkultura to grupa ludzi, gdzie mozna znalesc ludzi ktorych cos laczy (muzyka, styl bycia itp.). Wiec mlodzi ludzie szukaja tam podobnych sobie. Byc moze czuja sie samotni i nierozumieni, a subkultura czyta w ich duszach i pozornie zaspokaja ich potrzeby.

PS: Troche zamotane, ale co tam i tak tego nikt nie bedzie czytal :mrgreen:
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Subkultura

Post autor: Piqs - X »

Fighter pisze:
Piqs - X pisze: No wiec nie rozumiem po co cos takiego sie wogole robi ?
Wiec, nie naleze do zadnej subkultury, ale sprobuje odpowiedziec na pytanie.
Subkultura to grupa ludzi, gdzie mozna znalesc ludzi ktorych cos laczy (muzyka, styl bycia itp.). Wiec mlodzi ludzie szukaja tam podobnych sobie. Byc moze czuja sie samotni i nierozumieni, a subkultura czyta w ich duszach i pozornie zaspokaja ich potrzeby.

PS: Troche zamotane, ale co tam i tak tego nikt nie bedzie czytal :mrgreen:
Oceniasz subkulture, no w kategoriach sekty bym powiedzial :) Podobna bardzio jej definicja ; p No ale wiem, ze chodzilo ci o cos zupelnie innego : )) .. Nie bede powtarzal tego co powedzialem wczesniej, ale najbardziej podoba mi sie argument 'sa samotni i niezrozumieni'. Kojarzy mi sie z jakimis lumpami spod bloku, albo z jakimis odmiencami niepotrafiacymi sie znalesc w spoleczenstwie, no moze i ze schizofrenikami : )
Dobra .. powtorze sie, wg to sztuczny podzial wcale nie adekwatny do wspolczesnego zycia ... Moze jest to wlasnie wyraz buntu przeciwko 'systemowi' ? . . Moze wlasnie chec oderwanai od realiów zycia. Zauwazcie ze subkultury najczesciej zrzeszaja ludzi mlodych, ktorzy chca sie oderwac od szkoly, domu itp itd : ) . . Chca tworzyc wlasna 'sztuczna' grupe spoleczna, wyobcowaną, nieprzejednaną na otaczajacy swiat ... DObra, troche za duzo sie zaglebilem w tenn problem .. tersa wy poficcie co o ty pomysliwujecie ; p
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Subkultura

Post autor: Fighter »

Piqs - X pisze:ale najbardziej podoba mi sie argument 'sa samotni i niezrozumieni'. Kojarzy mi sie z jakimis lumpami spod bloku, albo z jakimis odmiencami niepotrafiacymi sie znalesc w spoleczenstwie, no moze i ze schizofrenikami : )
To byl jeden z argumentow. I z moich obserwacji wynika ze czesc na pewno. Mam w klasie kumpla, taki metal i nie wyglada na normalnego, albo takiego co potrafi sie odnalesc w spoleczenstwie.

PS: Z cala reszta, ktora napisales zgadzam sie w 100%, no moze poza pierwszym zdaniem :mrgreen:
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Subkultura

Post autor: Piqs - X »

Ej, to tylko moje skojarzenia, specjalnie to zaznaczylem :D

Dzieki, ze sie ze mną zgadzasz .. wreszcie ktoś : )))))))))))))))))))

A co do tego metala .. znam takiego nie jednego, to po prostu jest ucieczka ... z reszta nie daleka : )
ORZO
Szalony pismak
Posty: 568
Rejestracja: 14.02.2004, 21:53

Re: Subkultura

Post autor: ORZO »

Piqs - X pisze:Nienawidze ludzi, ktorzy zaliczaja sie do jakiejkolwiek subkultury (z wyjatkiem punka bo jest cala ideologia, ktorej brak innym subkulturom)
Nie zapominaj o jebanych skinheadach (oprócz Oi!owców) i ich radykalnych nacjonalistycznych,rasistowskich,nazistowskich,faszystowskich,homofobicznych,narodowych chorych poglądów.
Kiedyś uważałem się za punka i myślę ze coś w tym było(zwłaszcza jak patrzę dzisiaj na gówniarzy którzy na jeden sezon wkładają glany i wplatają kolorowe sznury).Nie mam pojęcia jak przez pięć lat mogło się tyle zmienić.Dzisiaj uważam się za człowieka,jednak coś we mnie jeszcze z punka zostało.Nadal noszę punkowe ciuchy(może nie prowokuję tak jak kiedyś) kocham tą muzykę,jeżdzę na koncerty i festiwale,dalej trzymam z tymi ludzmi(i rozumiem ich lepiej niż innych) no czasami lubię sobie powalić z kolegami w system. :-) Aha...w anarchię już nie wierzę,ale nadal jestem 100% anty-nazi.Oi!Oi!Oi!Stay punx.
Cns
Młody aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 17.02.2004, 22:30
Lokalizacja: Katowice

Re: Subkultura

Post autor: Cns »

Ja tam bujam na na desce od dawna zanim to wszystko weszło w mmode całe desko spodnie i takie tam. Nie szpanuje tym ze jestem skejtem i sam nie wiem czy naleze do tej skubkultury to zostawie ocenie moim znajomym a nie mnie.


A powiedzcie mi jakie znacie subkultory????
ODPOWIEDZ