Subkultura

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Subkultura

Post autor: JaGaKi »

:P <---- zauważyłeś w nim to? Po za tym mówienie o "prawdziwym" punk rocku nie ma sensu... dlaczego? ponieważ pierwszy twórca tego gatunku stworzył prawdziwy punk rock. A Był popularny ponieważ... no ten tego czasy i władza się zmienia:>teraz ludzie wolą się poużalać niż naśmiewać się z władzy (sami sobie bigosu naważyli). Dlaczego ja wyczuwam drobną pogarde do innych typów muzyki?? HMMMM? :> Jedyne co mi przeszkadza w subkulturach to to ze niektórzy krzyczą "anarchia" a tego już tolerować się nie da... czasami trzeba zaakceptować nietolerancje...
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
ORZO
Szalony pismak
Posty: 568
Rejestracja: 14.02.2004, 21:53

Re: Subkultura

Post autor: ORZO »

Anarchi i lewactwa nie cierpię a ludzi spod znaku "naszywkowej rewolucji"to bym powystrzelał :wink: .Aha a kto był pierwszym twórcą punka?? :wink: A tak wogóle to mi chodzi o punk który nawiązuje do starych tradycji tego gatunku,czyli o ten prawdziwy. 8)
Jestem Michał i też mam 12 lat....
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Subkultura

Post autor: JaGaKi »

Takich rewolucji - rewelacji jest wiele... smycze, czapki z daszkiem, "pieszczochy" naszywki, długie włosy, słuchanie numetalu i uważanie się za metala. :P no ale różni ludzie różne potrzeby... ja mam swoją "kostkę" czyściutką i niepokalaną, po za odznaczeniem spadochroniarskim które mam nosić:P Kiedy w szkole powiedziałem że jestem z Nowej Huty to się pytali jak ja żyję jak ktoś inny (do niedawna nosiłem buty wojskowe, bojówki i kurtke wojskową). Za to niby łatwo oberwać... ale ja tam kocham Nową Hute:P


Znam jeszcze jedną subkulture - kolega wymyślił - na jego kurtce jest jakieś 20 zamków błyskawicznych, na kostce jest ich około 12 a na płaszczu ponad 30. I to się nazywa normalnosć:D
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
s0rr0w
Młody rozbrykany
Posty: 222
Rejestracja: 17.03.2005, 23:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Subkultura

Post autor: s0rr0w »

Słucham metalu. Ubieram się raczej na czarno, bo tak lubię. Mam kostkę, ponieważ mi się podoba. Noszę glany i myślę, że są bardzo wygodne. Czy uważam się za tzw. metala? Nie. Bo po co?
"Najważniejszą rzeczą na świecie jest miłość. Ona kreuje nas i buduje nasz świat. Tak samo jest z Capoeira, jeżeli nie kochamy świata, ludzi, ona nigdy nie zapuści korzeni i nie wyrośnie w nas..." - Joao Pequeno
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Subkultura

Post autor: SkaTe_GirL »

s0rr0w, a za kogo sie uwazasz?

jesli chodzi o mnie to ja chyba krece wszystko po troszku... zazwyczaj sukienka lub spodniczka...smycz przy pasku... bejzbolwka czasem czarna koszulka z napisem "Rasista SEE " na plecach czasem jeansy i bluzka z dekoldem...czasem adidasy...czasem szpile...czasem lozne spodnie i bluza z kapturem...lub zupelnie czarna bluzka ; -P
a slucham wszystkiego...
wiec chyba moge stwierdzic ze ja jestem neutralna ? ; -P
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Subkultura

Post autor: =MiLi= »

a może uniwersalna? :D:P

No w sumie ja też nie należę do żadnej konkretnej subkultury.. jestem sobie taka jaka jestem a to się wżadnej ramce nie mieści :P
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Subkultura

Post autor: JaGaKi »

no ja jestem no, prosty chłop... na kurna no.. z Nowej Huty... i ten tego niech Lenin was błogosławi:) moją subkulturą jest tradycja
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Subkultura

Post autor: SkaTe_GirL »

kOpu kOpu kOp - Oj czyzby temat zoStal odkopany? ; -]
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Byczek
Szalony pismak
Posty: 591
Rejestracja: 19.10.2004, 22:04
Lokalizacja: Pruszków

Re: Subkultura

Post autor: Byczek »

Ale wlasciwie po co go odkopywac?
Niech kierunku nie wyznacza Ci horyzont, bo tak naprawdę
iść dokądkolwiek, to iść do nikąd
mekamil
Młody aktywny
Posty: 199
Rejestracja: 20.09.2005, 10:41
Lokalizacja: Boat City

Re: Subkultura

Post autor: mekamil »

Czy jest subkultura taka jak lenie?
Bo ja bym się do niej mógł zaliczać ;P
Ukłony uściski mekamil

Polska - Łódź i okolice =]
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Subkultura

Post autor: JaGaKi »

NIe ma ponieważ kto by miał ją założyć? Leniom się nie chce:P
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Subkultura

Post autor: stefan »

JaGaKi, nie obraź się, ale czy Twój avatar pokazuje nakrycia głowy jakie się nosi w NH? :)

+ bardzo trafne sformułowanie z tą subkulturą leni, brawo :)

nigdy nie starałem się należeć do żadnej subkultury, bo jak się tak zastanowić, to każda wydaje się "głupia". zauważcie:
- o metalowcach mówi się, że nie potrafią się ubrać, wszyscy się z nich śmieją w lecie kiedy gotują się w swoich czarnych pogrzebowych strojach.
- o "skejtach" (wolę eloziomków, a chodzi oczywiście o hiphopowców) mówi się, że nie robią nic tylko siedzą i jarają blanty, czego efektem są dziury w mózgu oraz, że ciągle tylko mają "hardkorowe jazdy z psami".
- o punkach jeszcze nigdy nie słyszałem dobrego słowa od "nie-punka" dowolnego wieku. starsi ludzie się oburzają, młodzi się śmieją. wystarczy mi fakt, że nazywa się ich brudasami.
- fanów techno kwituje się słowem "technomuł" lub "umcyk", co już powinno wystarczyć. stereotypowy przedstawiciel tej subkultury albo chodzi do szkoły w okularach spawalniczych i ma zielone włosy (oldskulowiec), albo pastowane mokasynki i obcisłą koszulkę (niuskulowiec). porusza się fiatem 126p i dużo czasu spędza na siłowni, w wolnych chwilach wszczyna bójki.
- meloman nosi stary sweter, okulary z ebonitowymi (lub polwinitowymi) brązowymi oprawkami, przykrótkie spodnie w kantkę i do końca życia jest prawiczkiem.

czy to wszystko oznacza, że naśmiewam się z każdej subkultury?

w żadnym wypadku!

chodzi tylko o to, że każda subkultura posiada swój negatywny stereotypowy wizerunek. przynależność do dowolnej z nich powoduje, że ryzykujemy bycie postrzeganym tak jak pisałem to wyżej.

subkultury powinny się szanować i uczyć od siebie nawzajem, a nie na odwrót. to niestety utopia i raczej nigdy nigdzie nie nastąpi, a szkoda...
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Subkultura

Post autor: JaGaKi »

Moja hełmofonowa kompanija (specjalnie tak napisałem:P ) Cię dopadnie i zrobi z twojej **** ekhm... Piękną polską złotą jesień :) A tak naprawde to jest jedno chamstwo z tym hełmem - jest damski bo taki był odpowiedni na moją głowe... Reszta facetów miała kaski radzieckich służ specjalnych z doklejanymi gwiazdkami i piorunami po bokach (widać że ruscy nowatorstwo i prędkość nadrabiają bohomazami:P ). Bujamy się w tych hełmach wszędzie po osiedlu zaczepiając ludzi i pytając dlaczego nie głosują na naszego ojcaLPRowca - Wielkiego Romanka punka ;0 Zeby nikt nas nie pomylił ze skejtami to palimi po piwnicach żwirek koci (w modzie :P). No i naszymi faworytami na prezydenta jest OZON (oni powinni być w partii zielonych chyba) :)

A tak wogole dobrze się czuje nic mi nie odwala - nie należe do żadnej z subkultur - jestem unikalny :)

Pozdro dla niezrzeszonego Stefana:)
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
mekamil
Młody aktywny
Posty: 199
Rejestracja: 20.09.2005, 10:41
Lokalizacja: Boat City

Re: Subkultura

Post autor: mekamil »

JaGaKi pisze:NIe ma ponieważ kto by miał ją założyć? Leniom się nie chce:P
To ja się wyłamę i takową ustanowię :mrgreen:
Hmmm.. ale wtedy już nie będę leniem :roll:
Pozdrawiam :)
Ukłony uściski mekamil

Polska - Łódź i okolice =]
Byczek
Szalony pismak
Posty: 591
Rejestracja: 19.10.2004, 22:04
Lokalizacja: Pruszków

Re: Subkultura

Post autor: Byczek »

Zawsze mowilem ze moja najwieksza wada jest wlasnie lenistwo! Ale chetnie wstapie do tej elitarnej subkultury:)
Niech kierunku nie wyznacza Ci horyzont, bo tak naprawdę
iść dokądkolwiek, to iść do nikąd
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Subkultura

Post autor: Linka »

A to z Was lenie ;)

Do tematu mowiac, jak juz tu kiedys mowiłam to ja mam własna subkulture- bycie soba :P Ubieram sie różnie, nie słucham konkretnie jednego ściśle określonego gatunku muzyki i nie robie nic tak żeby zwracać na siebie uwage na ulicy :P Z reszta bez sensu na siłe pchać sie do jakieś subkultury i robić jakieś rzeczy z przymusu żeby tylko wygladać jak true metal/punk/skate itd (niepotrzebne skreślic ;) )
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Subkultura

Post autor: Phantom »

Jestem Strefowcem 8)
Byczek
Szalony pismak
Posty: 591
Rejestracja: 19.10.2004, 22:04
Lokalizacja: Pruszków

Re: Subkultura

Post autor: Byczek »

Może po części należymy do subkultury internetu?
Niech kierunku nie wyznacza Ci horyzont, bo tak naprawdę
iść dokądkolwiek, to iść do nikąd
mekamil
Młody aktywny
Posty: 199
Rejestracja: 20.09.2005, 10:41
Lokalizacja: Boat City

Re: Subkultura

Post autor: mekamil »

Tak się próbowałem porównać do jakiejś subkultury ale mi to nie idzie.

Muzyki słucham różnej - zależnie od nastroju i własnego widzimisię.
Ubieram się także różnie - jak mi wygodnie. A zachowuje się jak należy :hihi:

Założe SAL (stoważyszenie anonimowych leni) to się będę mógł do czegoś podciągnąć. :ok:
Ukłony uściski mekamil

Polska - Łódź i okolice =]
dezerter
Młody aktywny
Posty: 14
Rejestracja: 03.09.2005, 12:11
Lokalizacja: z czemberlejewa

Re: Subkultura

Post autor: dezerter »

ja osobicie slucham duzo punk'a , rock'a wogole sa to rozne odmiany tych gatunkow (nie lubie sie w to zaglebiac), zarowno jest to polska muza jaki zagranicza. ktos tu cos wspominal o ideologi punkow, sam nie jestem taka osoba ktora wypisuje na murach i krzyczy "anarchia", jednak odbieram pozytywnie prawdziwych anarchistow, ktorzy dzialaja wedle swoich przekonan itd. zawsze to chcieliby jakos ulepszyc swiat, jak wiadomo jest to malo realne, co innego gdyby kazdy myslal w ten sam sposob :P . zreszta kazdy to pojecie roznie odbiera , jedni to kojaza z jakims chaosem, burdelem itd, a drudzy poprostu z brakiem wojen, zakazow nakazow itd, jednak uwazaja na to by nie wchodzic komus w droge, poprostu chca zyc swobodnie nie krzywdzac nikogo :D
]:->
ODPOWIEDZ