Subkultura

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ORZO
Szalony pismak
Posty: 568
Rejestracja: 14.02.2004, 21:53

Re: Subkultura

Post autor: ORZO »

Punk
Skinheads
Rastafarianie
Rude Boys
Poppersi
Hippie
Skate
Hip-Hop
Dresy
Metale
Grunge
Gitowcy
Hard-coreowcy
Nazi-metal(naprawdę są tacy)
Gotyk
Mógł bym jeszcze wymieniać ale mi się nie chce :-)
Cns
Młody aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 17.02.2004, 22:30
Lokalizacja: Katowice

Re: Subkultura

Post autor: Cns »

Nio luzi ale widze ze wiesz cos na ten temat. :D
ORZO
Szalony pismak
Posty: 568
Rejestracja: 14.02.2004, 21:53

Re: Subkultura

Post autor: ORZO »

To prawda. :P Od dzieciak obracam się w towarzystwie subkultur,starszy brat...kumacie?
Cns
Młody aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 17.02.2004, 22:30
Lokalizacja: Katowice

Re: Subkultura

Post autor: Cns »

No ja kumam o co biega i zycze dalszego obracania sie w subkulturach :mrgreen:
miła
Młody aktywny
Posty: 11
Rejestracja: 07.09.2004, 11:17

Re: Subkultura

Post autor: miła »

ja przechodziłam właściwie przez subkulturę punkową, słuchając muzyki rockowej, nie tylko punka, ale rocka klasycznego, metalu i w ogole wszystkiego zwiazanego z mocnym graniem. przeszło mi choc nadal tego słucham. i ubieram się nadal w stylu rockowym, dużo ludzi mnie wyzywa od metali, punkow czy brudasów, ale ja mam to gdzieś. i tak wyglądam dużo normalniej niż kiedyś i coraz normalniej, ale glanow, trampek i kostki jakos ciezko mi jest sobie odmowic :) nabrałam dystansu do tego wszystkiego. teraz wiem, że nie subkultura świadczy o człowieku, tylko to, jaki jest. kiedyś, kiedy bardziej punkowałam, nie znosiłam skinów, ale przecież nic o nich nie wiedziałam. kiedy dowiedziałam się o nich więcej i ich poznałam wiem, że nie są wcale źli. w każdej subktulturze są ludzie źli i dobrzy. nie można generalizować. obecnie nie uwazam się za zwolenniczkę jakiejs subkultury, choc czesto jestem jako taka postrzegana. utrzymuje z nimi kontakty, bo chodze na koncerty, ale, jak juz powiedzialam, lepiej zachowac dystans do tych wszystkich ideologii
stay rude
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Subkultura

Post autor: Linka »

Odkopujemy :ok:

Tak wiec ja mysle ze subkultury to taka troche glupota. Wiadomo ze jedni ludzie sie roznia czyms tam a do innych sa tym samym podobni itd Ale wg mnie takie utożsamianie sie z jakas ideologia jest bez sensu, przez to zatraca sie bycie soba. No i subkultury to olbrzymi powod do wielu nieporozumien i powstawania glupich stereotypow.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
tynka:)
Młody rozbrykany
Posty: 452
Rejestracja: 14.10.2004, 19:51
Lokalizacja: z marzeń...

Re: Subkultura

Post autor: tynka:) »

Własnie...zastanawialam sie ostatnio jaki ja mam w oogole styl...doszlam do wniosku, ze "happy" :) :hihi: :lol:
"Wszystko to marnośc i pogoń za wiatrem..."
Kohelet
ćma
Młody aktywny
Posty: 18
Rejestracja: 26.04.2005, 16:36
Lokalizacja: spadłam z nieba

Re: Subkultura

Post autor: ćma »

Ja podobnie jak wiekszosc nie naleze do zadnej subkultury, mam własna ;)
Zniechecaja mnie niektorzy ludzie, ktorzy zakladaja maski ( np niektorzy metale robie sie na mrocznych i groznych, a ala skejci na wyluzowanych buraków ) a po blizszym poznaniu okazuja sie zwyklymi i całkiem miłymi ludzmi. Staram sie nikogo z góry nie oceniac,ale zanim sie przedre przez ta " zasłonę" zdarza mi sie wpierw zniechecic.
God, friendship, love
sylka666
Młody aktywny
Posty: 8
Rejestracja: 06.03.2005, 21:49

Re: Subkultura

Post autor: sylka666 »

tak sobie czytam te wasze posty i się zastanawiam.... kto wam powiedział że skate słuchaja hh :zdziwko: :zdziwko: to teraz się ludzią pomieszało wszystko ale kiedyś prawdziwi skate słuchali skate rocka... numetalu itp... wystarczy spojrzeć na muzyke w grze tony hawk (nie wiem jak to się pisze :wink: ) ale to hh na pewno nie jest :zdziwko: :zdziwko:
"LiFe Is OuRs We LiVe It OuR wAy"
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Subkultura

Post autor: shyduo »

sylka666 pisze:tak sobie czytam te wasze posty i się zastanawiam.... kto wam powiedział że skate słuchaja hh :zdziwko: :zdziwko: to teraz się ludzią pomieszało wszystko ale kiedyś prawdziwi skate słuchali skate rocka... numetalu itp... wystarczy spojrzeć na muzyke w grze tony hawk (nie wiem jak to się pisze :wink: ) ale to hh na pewno nie jest :zdziwko: :zdziwko:
hmm blisko, skate słuchaja głownie ... punk rocka. muzyki która jest przeciwko ustrojowi. Zresztą Rap tez taki był :P
Potępiony
Szalony pismak
Posty: 555
Rejestracja: 08.05.2005, 16:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Subkultura

Post autor: Potępiony »

Uważam że przynależy się do subkultury kiedy ma sie ściśle określone zainteresowania, ludzie zazwyczaj mają ich wiele i określaja sie w żadnej subkultury
Konieczność jest najlepszym doradcą.
Paz
Młody aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 28.01.2005, 15:46

Re: Subkultura

Post autor: Paz »

shyduo pisze: hmm blisko, skate słuchaja głownie ... punk rocka. muzyki która jest przeciwko ustrojowi. Zresztą Rap tez taki był :P
skate + punk ? coś niebardzo :| punk = punk. skate = hh.
ORZO
Szalony pismak
Posty: 568
Rejestracja: 14.02.2004, 21:53

Re: Subkultura

Post autor: ORZO »

Paz pisze:
shyduo pisze: hmm blisko, skate słuchaja głownie ... punk rocka. muzyki która jest przeciwko ustrojowi. Zresztą Rap tez taki był :P
skate + punk ? coś niebardzo :| punk = punk. skate = hh.
Punkrock=muzyka przeciwko ustrojowi??Buahahahaha!!!
Amerykańscy skate's gustują w punk-rocku duża część Europy też.W Polskim środowisku punk jest mało popularny.
Jestem Michał i też mam 12 lat....
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Subkultura

Post autor: JaGaKi »

Punk kiedyś był bardziej popularny... chociaż powiedzmy sobie -jakie w nim treści:P z HH czasami się ponabijam bo nie obrażając nikogo BARDZO ŻADKO można znaleźć coś fajnego i naprawde z jajem (gadanie ze w Polsce jest źle jest BARDZO ŚMIEZSNE) Słucham od niedawna ambientu... a tak to wcześniej swing, metal, rock i kilka innych smaczków kończąc na radzieckich piosenkach wojskowych:D
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
sylka666
Młody aktywny
Posty: 8
Rejestracja: 06.03.2005, 21:49

Re: Subkultura

Post autor: sylka666 »

skate + punk ? coś niebardzo punk = punk. skate = hh
co do punk=punk to się zgodze ale skate=hh :zdziwko: :zdziwko: chyba tylko w Polsce... :zdziwko: ludzią się wszystko pomieszało :zdziwko: a muzyka o która mi chodziło (ta z gry tony hawk) to na pewno nie jest punk... grał ktos może w ta gre??
"LiFe Is OuRs We LiVe It OuR wAy"
ORZO
Szalony pismak
Posty: 568
Rejestracja: 14.02.2004, 21:53

Re: Subkultura

Post autor: ORZO »

JaGaKi pisze:Punk kiedyś był bardziej popularny... chociaż powiedzmy sobie -jakie w nim treści:P
To jest prosta muzyka dla trudnych ludzi. 8) A teksty o ulicy,kumplach,imprezach,piłce nożnej,piwie i zadymie akurat do mnie trafiają. :wink: Przynajmniej są autentyczne.
Jestem Michał i też mam 12 lat....
Paz
Młody aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 28.01.2005, 15:46

Re: Subkultura

Post autor: Paz »

sylka666 pisze:
skate + punk ? coś niebardzo punk = punk. skate = hh
co do punk=punk to się zgodze ale skate=hh :zdziwko: :zdziwko: chyba tylko w Polsce... :zdziwko: ludzią się wszystko pomieszało :zdziwko: a muzyka o która mi chodziło (ta z gry tony hawk) to na pewno nie jest punk... grał ktos może w ta gre??
chodziło mi właśnie o Polskę
ORZO pisze:To jest prosta muzyka dla trudnych ludzi. Cool A teksty o ulicy,kumplach,imprezach,piłce nożnej,piwie i zadymie akurat do mnie trafiają. Wink Przynajmniej są autentyczne.
ha! popieram! :mrgreen:
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Subkultura

Post autor: JaGaKi »

A co ma autentyczność do tego, chcesz autentyczności to czytaj gazety albo książki (polecam, nie boli:P ). Muzyka jakoś kiedyś wogóle słów nie miała i nic się nie działo:>
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Paz
Młody aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 28.01.2005, 15:46

Re: Subkultura

Post autor: Paz »

Ale teraz ma i trzeba z tego korzystać...
ORZO
Szalony pismak
Posty: 568
Rejestracja: 14.02.2004, 21:53

Re: Subkultura

Post autor: ORZO »

JaGaKi pisze:A co ma autentyczność do tego, chcesz autentyczności to czytaj gazety albo książki (polecam, nie boli:P ). Muzyka jakoś kiedyś wogóle słów nie miała i nic się nie działo:>
Nie bądź użytkowniku JaGaKi taki mądry bo ksiażki to akurat czytam,a na "internetową napinkę" to nie mam ochoty.A co ma autentyczność do tego?Przecież sam napisałeś:
Punk kiedyś był bardziej popularny... chociaż powiedzmy sobie -jakie w nim treści:P
Chyba nigdy prawdziwego punk-rocka nie słyszałeś.A jak do Ciebie takie teksty nie trafiają to weź na wstrzymanie i wróć do słuchania swoich klimatów Bo skoro Tobie nie odpowiadają to paiętaj że jest dużo osób które żyją innymi klimatami niż Ty.
Jestem Michał i też mam 12 lat....
ODPOWIEDZ