Nostradamus...

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nostradamus...

Post autor: PLAGIATT »

Od 500 lat ludzkość wspomina jego mroczne "Proroctwa" przy okazji kolejnej wojny czy katastrofy. Jedni uważają go za natchnionego wizjonera, który przepowiedział Hitlera i 11 września. Dla innych - to hochsztapler i geniusz PR, który wmówił przyszłym pokoleniom dokładnie to, co chciały usłyszeć. Na czym polegał fenomen Nostradamusa?
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nostradamus...

Post autor: Anuś »

ja nie wiem. Ale wierzę że on mógł cośtam przewidzieć. Jakiś wspaniały dar miał, czy coś ;) Żeby tak wszystko co powiedział zinterpretować to pewnie sporo o przyszłości byśmy się dowiedzieli ;)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Magduś
Młody rozbrykany
Posty: 386
Rejestracja: 28.09.2003, 18:32
Lokalizacja: Sz-n

Re: Nostradamus...

Post autor: Magduś »

Kazde słowa zinterpretowane w odpowiedni sposób mogą powiedzieć wiele o przyszłości.. A ten pan mial wiele darów, wiec może trzeba byloby jego dzieła kiedyś przestudiować? :D
Żyj tak aby Twoim przyjaciołom zrobiło się nudno gdy umrzesz.
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Nostradamus...

Post autor: ::PiotreK:: »

ja tam uwazam ze facet mial szczescie ze trafil w hitlera itp niewieze w takie przepowiednie
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Nostradamus...

Post autor: Piqs - X »

Tylko zauwazcie że jego słowa są interpretowane PO wydarzeniach, o ktorych mówią. czy to nei jest dla was dziwne ? .. Dlaczego nikt nie rozszyfrował jego proroctw przed tymi tragediami ?! ..

Ja tam lubie c zytac Nostradamusa, nawet miałem jego ksiązke. Czytalo sie fjanie, nawet dala do myslenia, ale nic nie pojalem o przyszlosci i pewnie nic nie pojme ..

Jesli chcesz wiec wiedziec o przyszlosci idz do cyganki za rogiem ! : P
Ona jest jak Nostradamus, a i prawde powiem ci w bardziej przystepny sposob :>
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nostradamus...

Post autor: PLAGIATT »

no wsumie nie które rzeczy on przewidzial nie które się nie sprawdziły ale np 14 września... gdyby kurcze ludzie mooze go posluchali nie bylo by tych nie ktorych tragedii tylko ze nikt nie wierzyl w przepowiednie eh...
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: Nostradamus...

Post autor: Montana »

Szczerze to wedlug mnie ludzie stworzyli te legende..... wydaje mi sie, ze kazde slowo mozna roznie interpretowac i "dopasowywac" do wydarzen... zreszta moze sie na tym nie znam :)
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
Sephiro
Młody aktywny
Posty: 38
Rejestracja: 24.12.2003, 00:52
Lokalizacja: ...

Re: Nostradamus...

Post autor: Sephiro »

Chłopak za duzo sie naćpał i zaczał 'widzieć' przyszlosc :hihi:
Dla mnie to bzdury, tez potrafie walnac glupote ktora sie sprawdzi za jakis czas (spory np. miech czy wiecej jak ktos to zapamieta) Szczegół ze mi, 'waląc glupote', chdzilo o calkowicie co innego, ważne że można dopasowac :D
Memories of summer, keeping me alive, while I lose my way in the blizzard of life.
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nostradamus...

Post autor: PLAGIATT »

Sephiro pisze: Dla mnie to bzdury, tez potrafie walnac glupote ktora sie sprawdzi za jakis czas (spory np. miech czy wiecej jak ktos to zapamieta) Szczegół ze mi, 'waląc glupote', chdzilo o calkowicie co innego, ważne że można dopasowac :D
No tyko zauwaz że to nie był 1 miech przewidz cos z wyprzedzeniem 50 lat co ??? wtedy npowy jork niemiał word trade center wiec skad mu sie wziely nagle dwie wieze ?? ktore runą podczas zamachu ??
Sephiro
Młody aktywny
Posty: 38
Rejestracja: 24.12.2003, 00:52
Lokalizacja: ...

Re: Nostradamus...

Post autor: Sephiro »

A skad wiesz ze na wojnie jakiejs nie bylo jakis dwoch wiez (wartowniczych) zniszczonych podczas zamachu jakiegos? Tez pasuje. Albo skad wiesz ze ten caly ktos kto zamach zaplanowal nie czerpal inspiracji z Nostradamusa?
Takie zagladanie w przyszlosc mnie nie przekonuje...
Memories of summer, keeping me alive, while I lose my way in the blizzard of life.
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nostradamus...

Post autor: PLAGIATT »

po 1 nie chodzilo mu o wojne bo on kurde okreslil dokladnie rok i date !! dwa razy ten sam rok i ata sie nie zadarza :p
Sephiro
Młody aktywny
Posty: 38
Rejestracja: 24.12.2003, 00:52
Lokalizacja: ...

Re: Nostradamus...

Post autor: Sephiro »

Okresil? No to przepraszam, nie wiedzialem :P
Ale i tak zdania nie zmienie 8) :wink:
Memories of summer, keeping me alive, while I lose my way in the blizzard of life.
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: Nostradamus...

Post autor: Montana »

hehe szczerze, to ja tez nie wiedzialam, ze okreslil dokladnie date..... Ale mimo wszystko ja tez jestem jakos sceptycznie od tego nastawiona.....
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Nostradamus...

Post autor: Fighter »

Ja w te brednie nie wierze. Jego przepowiednie sa tak nie jasne ze fachowcy sie sami spieraja o czym dane fragmenty sa.
Zreszta kazdy widzi to co chce widziec, na tym polega moc jego przepowiedni, ze na upartego znajdzie sie fragment ktory mozna porownac do obecnych zdarzen.
Zreszta zobaczcie Apokalipsa sw. Jana, jast tam tak wiele symboli itd. ze sa rozne interpretacje tego utworu. Naprzyklad postac Niewiasty. Jedni mowia ze symbolizuje kosciol inni ze Matke Boza. Kto ma racje, nikt tego nie wie. Tak samo jest z Nostradamusem.
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
Cns
Młody aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 17.02.2004, 22:30
Lokalizacja: Katowice

Re: Nostradamus...

Post autor: Cns »

Ja w takie kicze nie wierze ze on wiedział co sie stanie. Co do WTC to jak ktos sie naczytał tego gostka co sie stanie to mugł sam od siebie zrobic jakis atak a ze wybrał WTC to juz jego sprawa. Ja bym w to wierzył jak by w tym dokładnie powiedzeił na jakim kontynencie sie dana rzecz stanie to by swiadczyło ze moze cos wiedział. Swiat jest wielki i nie bede przyporzadkowywał jakis słowa do rzeczy.
ODPOWIEDZ