"Ładniejsze" i "nowsze" lepsze?

Książki jakie czytacie w wolnych chwilach, wieczorami, do poduszki, jadąc autobusem... Wszystko o czasopismach i prasie codziennej. Jednym słowem lektura jak się czyta ;-]
ODPOWIEDZ
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

"Ładniejsze" i "nowsze" lepsze?

Post autor: Paweł »

A no mam taki problem.... :oops2:

Osobiscie nie przepadam za czytaniem ksiazek i nawet z nieduża lekturą do szkoly mam problem z przeczytaniem. Ale odkrylem cos takiego, ze jesli pod nos podłozona mi zostanie jakas nowa, ładna kopia ksiązki z ładnymi pachnacymi kartkami, niekoniecznie z obrazkami (; to jakos tak lepiej mi sie czyta i nawet chętniej...

Tez tak macie? :mrgreen:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: "Ładniejsze" i "nowsze" lepsze?

Post autor: Piqs - X »

Ja nienawidze nowych wydać opartych na papierze kredowym, duzej czcionce, duzej ilosci zdjec i wogole pieknym wyglądzie książki. Mam taki jeden tytuł "Sekrety Historii Polski" Riders Dajdżers .. wlasnie nowiutki, pachnacy, piekny i wogole .. i NIE MAM OCHOTY GO CZYTAĆ ! Odrzuca mnie na sam widok tej lektury .. duyzo zdjęc, malo tekstu pisanego .. nie, to nie dla mnie! Dobra ksiązka powinna mieć mały format, papier z makulatury, troche pożółkła, czcionka mała, cale strony zadrukowane, malo zdjęc .. a jak już to tylko czarno biale .. wtedy dopiero ksiązka potrafi wciągnąc !
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: "Ładniejsze" i "nowsze" lepsze?

Post autor: ::PiotreK:: »

ja lubie duze litrki ale ksiazka musi byuc stara pozólka
Magduś
Młody rozbrykany
Posty: 386
Rejestracja: 28.09.2003, 18:32
Lokalizacja: Sz-n

Re: "Ładniejsze" i "nowsze" lepsze?

Post autor: Magduś »

dla mnie ksiazka powinna mieć twardą okladke najlepiej zrobiona powinna byc z papieru ekologicznego (taki żółto szary) no powinna byc pisana większym drukiem bo inaczej mnie oczka bolą i ogólnie ciężko sie czyta. Żadnych zbędnych obrazjków przypisów podpisów tłumaczeń i innych pir.. no takich niepotrzebnych rzeczy :hihi:
Żyj tak aby Twoim przyjaciołom zrobiło się nudno gdy umrzesz.
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: "Ładniejsze" i "nowsze" lepsze?

Post autor: Shirya »

Dla mnie wygląd książki nie jest ważny, natomiast jeśli pierwsze pięć stron nijak mnie nie wciąga nie czytam dalej. Tak było z jedną lekturą "Szewcy" - jedyna jakiej w LO nie przeczytałam....
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Ładniejsze" i "nowsze" lepsze?

Post autor: Anuś »

no tak. wygląd nie jest ważny. najważniejsze żeby była ciekawa.
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Ładniejsze" i "nowsze" lepsze?

Post autor: ylka »

Nie. Ja czegoś takiego nie mam. Oczywiście, nie lubię książek naprawdę bardzo starych, bo nieraz mam problem z rozczytaniem czegoś albo muszę co chwila łapać kartki... I jasne, że nowe zachęcają. Ale ja jednak wolę książki już 'zużyte'. Chociaż troszkę. Ale jednak.
smile like a melon slice : )
Peggy
Szalony pismak
Posty: 804
Rejestracja: 21.03.2004, 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: "Ładniejsze" i "nowsze" lepsze?

Post autor: Peggy »

ja lubie jak książka jest juz zużyta, bo wtedy sama sie nie zamyka. Powinna miec żółtawe kartki, bo białe za bardzo mnie gryzą w oczy. czcionka powinna byc bardziej większa niż mniejsza ;) szerokość druku na stronie ok 10-12 cm. Jak jest gruba to lubie jak jest w rozsypce, bo tak sie lepiej czyta. BTW w tym roku startuję na bibliotekoznawstwo, wiec jak sie dostane to moze cos wiecej Wam powiem o książkach "Lub czasopismach" ;)
Ostatnio zmieniony 13.06.2004, 22:55 przez Peggy, łącznie zmieniany 1 raz.
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: "Ładniejsze" i "nowsze" lepsze?

Post autor: SkaTe_GirL »

Ja mam cos takiego jak Pawel.;P Jesli ksiazka jest nowa to mi sie ja lepiej czyta.Nie lubie czytac starych ksiazek z ktorych wypadaja kartki ;P Choc czytanie takich takze mi sie zdarza bo przeciez nie nalezy osadzac ksiazki po okladce. ; -]]]]
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
dominika
Młody rozbrykany
Posty: 296
Rejestracja: 11.11.2004, 22:44
Lokalizacja: z zabrza

...

Post autor: dominika »

wole starocie:Dkolekcjonuje antyki (teges wszystko co stare, ładne i drogie)hehehehhehehe
ODPOWIEDZ