Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
spokogosc
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 28.06.2007, 11:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: spokogosc »

Czepiliście sie tych 16. Prawda taka że dziewictwo jest teraz nie w modzie.... 12 latki rozmawiają już o seksie..... a 15 latki to już doświadczone w tych sprawach.... Jak to mówią nie ma to jak XXI wiek... szeroki dostęp do wszelkiego rodzaju informacji robi swoje , pamiętam że już w podstawówce miałem taki przedmiot jak "Wychowanie Seksualne" oczywiście na ten przedmiot chodziły dzieci których rodzice się na to zgodzili. A co jest teraz to nie wiem :) .
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: Virgin »

spokogosc pisze:Czepiliście sie tych 16. Prawda taka że dziewictwo jest teraz nie w modzie.... 12 latki rozmawiają już o seksie..... a 15 latki to już doświadczone w tych sprawach.... .
oo kurka, to ja wciaz nie jestem modna :D
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
spokogosc
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 28.06.2007, 11:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: spokogosc »

Virgin pisze:
spokogosc pisze:Czepiliście sie tych 16. Prawda taka że dziewictwo jest teraz nie w modzie.... 12 latki rozmawiają już o seksie..... a 15 latki to już doświadczone w tych sprawach.... .
oo kurka, to ja wciaz nie jestem modna :D
Ja tyż , ale trzeba iść z postępem .
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: Martuśka »

spokogosc pisze:
Virgin pisze:
spokogosc pisze:Czepiliście sie tych 16. Prawda taka że dziewictwo jest teraz nie w modzie.... 12 latki rozmawiają już o seksie..... a 15 latki to już doświadczone w tych sprawach.... .
oo kurka, to ja wciaz nie jestem modna :D
Ja tyż , ale trzeba iść z postępem .
kurcze i ja tez nie jestem modna... :D to ja też pójdę z tym postępem :D
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: Paweł »

wezcie przestancie bo jeszcze Wam uwierze ;p

koniec offtopicu!
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: =MiLi= »

Ja też nie byłam modna ;) z resztą w d... mam tą całą modę ;) dziewictwo nie jest modne może wśród jakiegoś towarzystwa "z ulicy", osobiście nie uważałam się za dziwdło czy wybryk natury z racji tego, że byłam dziewicą... wiem, ze mnóstwo osób teraz wcześnie zaczyna... co tu daleko szukać... przykłady z mojego otoczenia dziewczyny jedna 15 druga 16 lat w takim wieku zaczely i heja... osobiście uważam, ze to za wcześnie i nie ma tu znaczenia czy się kogoś kocha czy nie, tylko ma tu znaczenie dojrzałość i odpowiedzialność.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: aguśka »

ja myśle że 16 które "dają na lewo i prawo" to rzeczywiście przesada jeśli już to moim zdaniem należy mieć stałego partnera o ile w tym wieku jest to w miare możliwe, a jeśli nie to nie ma co się śpieszyć na wszystko przyjdzie czas i pora...
Bo życie chwilą w tym wieku(co dyskoteka to inny partner do "tych" spraw) to się na pewno dobrze nie skończy....
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: Linka »

=MiLi= pisze:przykłady z mojego otoczenia dziewczyny jedna 15 druga 16 lat w takim wieku zaczely i heja... .
miałam nieprzyjemnośc znac dziewczyne, ktora zaczela w wieku 12 lat :zdziwko:
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: Martuśka »

Sex to nie zachcianka a większość dzisiejszej młodzieży tak to traktuje... Dla mnie jest to nie do pomyślenia ze miałabym mieć kilku partnerów do sexu w ciągu miesiąca :nie: czułabym sie jak ta najgorsza... to trudna decyzja i trzeba to bardzo dobrze przemyśleć i być pewnym ze jest sie na to gotowym... dobór partnera to też ważna rzecz, zadbanie o zabezpieczenie i liczenie sie z konsekwencjami również:) ale My o tym wiemy:)
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: GoSiAcZeK »

odpowiadałam już w tym temacie, ale wtedy było inaczej ;]

pisałam, że jako piętnastolatka nie byłam gotowa i to była szczera prawda, teraz jako siedemnastolatka nie jestem już dziewicą, co niektórym wydaje się delikatnie mówiąc dziwne, najśmieszniejsze jest to, że niektórych dziwi fakt, że jestem z chłopakiem 2,5 roku a pierwszy raz zrobiliśmy to całkiem niedawno, innych zaś to, że według nich jestem za młoda...

Ja nie żałuję, kocham Adama, on mnie również i myślę, że nawet jeśli kiedyś mielibyśmy się rozstać ( czego bym za nic nie chciała ) nie będę żałować, bo zrobiłam to wtedy kiedy na prawde chciałam, nie pod presją znajomych, z osobą którą kocham i nikogo nie powinno to za bardzo interesować. ;)
13.02.2005 r.

A. ;**
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: aguśka »

GoSiAcZeK a jestem dokładnie w taiej samej sytuacji jak ty też jestem ponad 2 lata z chłopakiem i dopiero w tym roku "to" zrobiliśmy i to był świadomy wybór chciałam tego on też wcześniej nie byłam gotowa... i dlatego zaskakują mnie dziweczyny, które idą z chłopakiem do łóżka po tygodniu znajomości, ale ja nie chce nikogo oceniać ani potępiać, wiem tylko, że dla mnie to by nie było niereale....
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: Martuśka »

kiedyś myślałam ze na taki krok nigdy nie będe gotowa albo nie poczuje ze to właśnie ten moment ale teraz wiem ze to sie czuje :) na gotowość na sex nie ma wyznacznika wieku więc nie można kogoś ganić za to ze w jakimś tam wieku zdecydował sie na sex i nie można komuś powiedzieć ze już wcześniej powinien to zrobić, ta decyzja należy tylko i wyłącznie do nas.

mam kumpele która uważa ze ona już powinna stracić dziewictwo bo ma 19 lat, jest to dziecinne myślenie ale nie da sie jej tego wytłumaczyć bo próbowałam, chyba uległa tej "modzie":/ przykro sie tego słucha:/
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: =MiLi= »

Ja nigdy nie patrzyłam na to, ze "powinnam" :/ nie ma czegoś takiego... kiedy nie czułam się gotowa to mówiłam "nie" aż do momentu kiedy poczułam się naprawde gotowa :) to było piękne :)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: Linka »

GoSiAcZeK pisze: Ja nie żałuję, kocham Adama, on mnie również i myślę, że nawet jeśli kiedyś mielibyśmy się rozstać ( czego bym za nic nie chciała ) nie będę żałować, bo zrobiłam to wtedy kiedy na prawde chciałam, nie pod presją znajomych, z osobą którą kocham i nikogo nie powinno to za bardzo interesować. ;)
Mysle tak samo. Nawet jakby cos zlego sie wydarzyło, to nie bede zalowac tej decyzji. Podjełam ja z odpowiednia osoba.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: shyduo »

I ja się pod tym podpisze (jako pierwszy facet chyba).

Po prostu szczęściarze z nas i już
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: agatha2 »

W LO było wokół dziewictwa tyle szumu. Niemniej co wokół miesiączki w podstawówce.
Po przeczytaniu całego tematu przypomniałam sobie że moje zdanie było takie jak niektórych dziewczyn tutaj.
To musi być ten którego kocham.... odpowiednie miejsce czas itd.
Ale przecież bywa różnie. Są różni ludzie z różnymi potrzebami. Jesteś z kimś mówisz wielkie słowo na K i kochasz się z nim. Potem sie rozstajecie. Czy to była miłość?
Pytania i odpowiedzi w tej kwestii są bardzo indywidualne tak jak sytuacje w których się znajdujemy. Dlatego odpowiedzieć powinien sobie każdy sam. bo to tylko i wyłącznie jego sprawa. Jego decyzje i ich konsekwencje, które człowiek sam musi ponieść.
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: Anuś »

shyduo pisze:Po prostu szczęściarze z nas i już
No proste :D

a do tematu:
Mnie przeraza jak mi moja o 5 lat mlodsza kuzynka (ma 15..) mowi ze jej jakas kolezanka costam je wypytywala o ceny testow ciazowych ;| po prostu : o jaaaa...;/;/
gdzie tu odpowiedzialnosc? dojrzalosc?.. brak..
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: agatha2 »

A zamiast bulwersować się że 15latki uprawiają seks powinno sie je uświadamiać uświadamiać uświadamiać...
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: Martuśka »

w sumie im więcej słyszę że te 15 latki ( jak juz sie ich uczepiliśmy) uprawiają seks to mi to coraz bardziej rybka co kto i z kim robi. Dla mnie ważne jest to że ja postępuje zgodnie ze swoim sumieniem i robie ( a właściwie nie robie) to na co jestem gotowa. Ważne żeby nie żałować swojej decyzji i swoich czynów...

Agatha2 myślę, że te uświadamianie nie wiele da bo w tym wieku jeśli im sie powie ze nie powinny tego robić to będzie ich ciągnęło żeby spróbować... takie mają myślenie w tym wieku ale pewnie nie wszyscy... Ale w sumie co im można powiedzie żeby ich uświadomić? że z tego mogą być dzieci? - to wiedzą, że trzeba czekać na ta właściwą osobę? - jeśli mają chłopaka to pewni wydaje im sie ze to ten, że ważne jest zabezpieczenie? - to chyba jedyne co można im powiedzieć i wytłumaczyć...
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: Kamilka »

też właśnie za bardzo nie rozumiem co niby im uświadamiać? chyba tylko to, jak się zabezpieczać ;)
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
ODPOWIEDZ