Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: =MiLi= »

Może to, że seks nie jest dla dzieci? że jest dla dorosłych, dojrzałych i odpowiedzialnych ludzi...? Chociaż One pewnie by twierdziły, że takie są... może to, że drogą płciową przenosi się wiele poważnych chorób? że można zajść w ciążę? że można tego żałować jak się kogoś wyjątkowego spotka... ale pewni one by wtedy twierdziły, że ten wyjątkowy to właśnie ich chłopak...to ciężki wiek i trudno takim zbuntowanym i pewnym swej dojrzałości małolatom cokolwiek przetłumaczyć...
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: Kamilka »

=MiLi= pisze:Może to, że seks nie jest dla dzieci? że jest dla dorosłych, dojrzałych i odpowiedzialnych ludzi...? Chociaż One pewnie by twierdziły, że takie są...
właśnie chodzi mi o to, że mówiąc im,ze seks jest dla dorosłych one tym bardziej będą chciały spróbować...
tak się zastanawiam czy jest jakiś argument który w pełni przekonałby młode dziewczyny, że to jeszcze nie pora...
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: Martuśka »

Wiecie dziś przeczytałam na wp że dziewictwo staje sie modne i że jest coraz więcej organizacji które promują czystość przed ślubem. A może te nastolatki myślą że dziewictwo jest nie modne i to powód do wstydu? nie wiem jak tłumaczyć ich zachowanie... żadne argumenty chyba nie przekonają ze to nie ten wiek na seks...
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: Paweł »

taaa?

a ja na onecie zupełnie co innego :zdziwko:

Młode się puszczają
Coraz więcej młodych dziewczyn na zadane na dyskotece pytanie: "jak masz na imię?" odpowiada: "150 zł".
http://wiadomosci.onet.pl/1429353,2677,kioskart.html
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: =MiLi= »

Niestety Paweł chyba ma rację, dziewictwo dla młodych dziewczyn coraz mniej się liczy... traktuję je jak coś zupełnie niepotrzebnego czego jak najszybciej należy się pozbyć.... być może żałują jak dorastają, ale wtedy już jest za późno.

Czytam właśnie artykuł wklejony przez Pawła... aż brak mi słów... masakra... co się dzieje... Boże...
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: Martuśka »

http://kobieta.wp.pl/gid,9096342,img,90 ... Bpage%5D=5

a ja u znalazłam coś innego

to co Paweł napisał to też prawda ale chciałam pokazać ze to żaden wstyd być dziewicą a nastolatki mają wpajane ze nie mogą być dziewicami w wieku 14-16 lat a jak ma sie 18 to już totalny wstyd.
Wyczytałam nawet na jednej stronie ze jak dziewczyna poszła do ginekologa w wieku 18 lat i powiedziała ze jest dziewicą to strasznie sie zdziwił i stwierdził: "oooo a to ewenement jakiś" :zdziwko: to co te dziewczyny mają myśleć słysząc od lekarza takie słowa :oops2:
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: Kamilka »

Niestety mam wrażenie, że ta moda na dziewictwo jest wyolbrzymiana przez media... Kilka lat temu już czytałam o tym, że 'na zachodzie dziewictwo jest trendy'... jakoś nie przeszło to do Polski.. jeszcze :> w sumie to dobrze, że są takie głosy, artykuły, kluby i dziewictwo generalnie jest jakoś propagowane, ale myślę, że ciężko będzie przebić się do dzisiajszych nastolatek...
mimo wszystko mam jednak nadzieję, że te pojedyncze apele w końcu spowodują, że dziewictwo nie będzie czymś wstydliwym :wink:
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: IzzY »

więc nasz głos niech będzie słyszany i zróbmy kampanie w stylu 'dziewictwo jest trendy' :-)
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: Martuśka »

ja mogę sie dołączyć do tej kampanii :)
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: =MiLi= »

Wiecie co? trochę mnie bawi takie coś jak modne-niemodne... i tak Dziewczyny będą robiły co będą chciały, nie kierowałam się modą w tej sprawie, straciłam dziewictwo dopiero wtedy kiedy uważałam, ze naprawdę chcę i nie będę tego żałowała, ale nie robiła tego dla mody czy nie mody... po prostu tak chciałam.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: agatha2 »

Ja i tak twierdze uświadamiać. Ale nie mówić że to zakazane bo seks jest dla ludzi. I tak każdy jest inny i zrobi to kiedy będzie uważał za słuszne zamiast słuchać.
Mówić o chorobach wenerycznych i innych przenoszonych drogą płciową, o możliwościach zarażenia żółtaczką typu B typu C o wirusie powodującym raka szyjki macicy o AIDS.

Wbrew pozorom wiedza w Polsce na temat antykoncepcji nie jest zbyt duża i bardzo bardzo dużo osób wg statystyk bazuje na stosunku przerywanym.Also antykoncepcja antykoncepcja... gadać i gadać na ten temat. Niech sie zastanowią nad aborcją, niechcianą ciążą. Nie zakazywać. Tylko mówić o możliwych konsekwencjach i zagrożeniach. Po prostu uświadamiać.
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: Martuśka »

Faktem jest że dziewczyny uważają że bycie dziewicą to wstyd, oczywiście nie każda dziewczyna tak myśli. Właśnie Mili dobrze by było gdyby każda dziewczyna zaczynała współżyć gdy będzie czuła że to właśnie ten czas i z tym partnerem, ale coraz częściej seks to już tylko przyjemność czy rozrywka.
Z reszto każdy postępuje zgodnie ze swoim sumieniem i oby nikt nie żałował swojej decyzji bo kto wie może te 15-latki wcale nie żałują swoich poczynań i w przyszłości również nie będą żałowały...
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: Linka »

Martuśka pisze: Z reszto każdy postępuje zgodnie ze swoim sumieniem i oby nikt nie żałował swojej decyzji bo kto wie może te 15-latki wcale nie żałują swoich poczynań i w przyszłości również nie będą żałowały...
Czasami takie dziewczyny wstydzą się przyznać do tego, że żałują swojego pierwszego razu. Moja znajoma, straciła cnotę w wieku 14 lat, z chłopakiem, którego poznała 3 godziny wcześniej- była pijana i z wszystkiego zapamiętała tylko czubki drzew w lesie. Opowiadała jak strasznie czuła się na 2 dzień- kiedy wytrzeźwiała... Siedziała pod prysznicem ponad godzinę, ale wspomnień tym nie zmyła. Ale pytana czy żałuje, mówiła że nie, bo chciała "mieć to za sobą", dopiero po długim czasie powiedziała mi, żebym nigdy nie popełniała takiego błedu.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: IzzY »

Uważam, że to młodym dziewczynom nalezy uświadamiać. Że dziewictwo jest tylko ich i czas jest tylko ich. Problem moze byc w tym, że taka 14 może myśleć że ten jej 1 chłopak to ten jedyny...
Dzieciak są za mało uświadomione bo na lekcji religii takich rzeczy się nie dowiedzą a i gazety typu Bravo i Twist nie powinny być wyrocznią.
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
zlote_slonce
Młody aktywny
Posty: 85
Rejestracja: 01.11.2006, 20:17
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: zlote_slonce »

hm tez tego nie rozumiem z tym usiwadamianiem.
niech robią co chca.
ich sprawa.
nci im nie trzeba uswiadamiac.
Nie bać się, nie dać się i zwwyciężyć.
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: czarownica333 »

zlote_slonce pisze: niech robią co chca.
ich sprawa.
nci im nie trzeba uswiadamiac.
hahahahaha... sorry, ale po prostu się uśmiałam jak to przeczytałam... a skąd młoda dziewczyna ma mieć jakiekolwiek pojęcie o konsekwencjach podjęcia współżycia? w wieku 15 lat wszystko wydaje się takie proste "prześpię się z nim i będzie nam przyjemnie" nie mają pojęcia, że jest to bardzo odpowiedzialna decyzja, której nie można podjąć pochopnie, że potem mogą żałować... w tym wieku nie myśli się perspektywicznie... Często potrzebny jest ktoś starszy, bardziej mądry i doświadczony, kto na pewne sprawy zwróci uwagę... Jak już to Izzy zauważyła, tego w szkole nie uczą ;) a że w ten sposób mogą skrzywdzić i siebie, i innych to też ich sprawa? Nikt z ich bliskich ma się do tego nie wtrącić? No sorry... trochę dziecinny sposób myślenia...
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: agatha2 »

A ja nie rozumiem tego zdania, że chcą "mieć to za sobą"
Przecież pierwszy raz nie musi być czymś nieprzyjemnym i źle się kojarzyć...
Przecież może to być coś pięknego...
Błędne myślenie powoduje że nastolatki nie chcę czekać na miłość bo gdy nadejdzie chcą być już doświadczone. Chcą żeby z nim było dobrze. A o pierwszym którego się nie kochało i bolało zapomnieć.
Nie rozumiem tego. Ale wiele moich koleżanek w LO tak właśnie do tego podchodziło.
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: IzzY »

Uważam, że bagatelizowanie takich spraw nie jest dobre. A później czytam, że najmłodsza mama w łodzi ma 15 lat. Przecież to paranoja. To są dzieci, dzieci niech grają sobie w piłke na placu, chodzą do kina, bawią się normalnie! A nie biorą się za seks jeżeli nie wiedzą czym on jeszcze jest. Myślenie, że seks jest sportem jest chore...
Racja niech wszyscy będą obojętni... to nie tylko będziemy mieć już młodych rodziców ale też i alkoholików, narkomanów. Może dramatyzuję ale uważam, że podejście 'a co mnie to obchodzi ważne, że mnie się nie dotyczy' jest złe.

A to że tak robią inni nie znaczy, że jest to dobre. Powinno się uświadamiać młodym dziewczyną takie rzeczy... przedewszystkim dziewczyną bo wydaje mi się, że mimo wszystko to czy zostaną mamami czy stracą dziewictwo przedwcześnie zależy od ich interesu.
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: =MiLi= »

IzzY pisze: ale uważam, że podejście 'a co mnie to obchodzi ważne, że mnie się nie dotyczy' jest złe.
Dokładnie. Poza tym to, ze teraz nas nie dotyczy nie znaczy, ze nie będzie nas dotyczyło...

agatha2 pisze:A ja nie rozumiem tego zdania, że chcą "mieć to za sobą"
Przecież pierwszy raz nie musi być czymś nieprzyjemnym i źle się kojarzyć...
Przecież może to być coś pięknego...
Błędne myślenie powoduje że nastolatki nie chcę czekać na miłość bo gdy nadejdzie chcą być już doświadczone. Chcą żeby z nim było dobrze. A o pierwszym którego się nie kochało i bolało zapomnieć.
Nie rozumiem tego. Ale wiele moich koleżanek w LO tak właśnie do tego podchodziło.
Dokładnie, w tym jest problem, ze dziewczyny myślą, ze jak będą "miały to za sobą" to już będą super i fajne i każdy Facet będzie je chciał, bo są doświadczone... a na pewno bardziej niż dziewice... problem w tym, ze wcale tak nie jest jak one myślą... taki Facet, który woli doświadczoną chce ją tyko na jedną noc zazwyczaj... zwłaszcza taką młodą gówniarę.
Dla mnie pierwszy raz był czymś wyjątkowym i taki właśnie miał być, wyczekany, z odpowiednią osobą i przemyślany...
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy jestem już gotowa? [pytanie dla dziewczyn ;P]

Post autor: Anuś »

=MiLi= pisze: Dla mnie pierwszy raz był czymś wyjątkowym i taki właśnie miał być, wyczekany, z odpowiednią osobą i przemyślany...
i super!:) bo tak wlasnie powinno byc... i mam nadzieje ze bedzie.. ;) i wszystko jest na jak najlepszej drodze ;D
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
ODPOWIEDZ