Koszmarny błąd czy przypadek...?

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Koszmarny błąd czy przypadek...?

Post autor: PLAGIATT »

Wciąż nie jest jasne, dlaczego rosyjskie siły specjalne rozpoczęły szturm na szkołę w Biesłanie – tragiczna pomyłka, przypadek czy błąd dowódców? Tego na razie nie wiadomo...


Co wy o tej całej sprawie myślicie ???

Bo według mnie wszystko było zaplanowane.... Rosjanie nigdy nie cackali się z terrorystami tak samo było z tym teatrem tez wkroczyli do akcji i ile osób zgineło... według mnie teraz było tak samo... kazano im wkroczyć i tyle....
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Koszmarny błąd czy przypadek...?

Post autor: *MysterY* »

Wiecie Rosjanie są tacy że chcą pokazać światu jacy są boscy, ale nie zawsze im wychodzi, patrz teart lub z tą szkołą. Z resztą im nie zależy na stratach, oni biorą ludzi z wiosek i sprawdzają na nich gazy bojowe!!! Takie jest ogólne moje zdanie po prostu chcieli sie popisać a tu dupa. :(
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: Koszmarny błąd czy przypadek...?

Post autor: Montana »

Powszechnie wiadomo, ze prezydent Puttin zdobyl sobie poparcie spoleczenstwa rosyjskiego dzieki propagandzie antyczeczenskiej i dzialaniom przeciwko tej malutkiej republice.... Zreszta w BIeslanie popelniono karygodne bledy - np brak karetek na miejscu katastrofy... Ja sie tez zastanawiam jak to mozliwe, zeby terrorysci zdolali uciec.....Po prostu zbiegli..... dla mnie to jest nie do przyjecia... ale takie konflikty jak ten rosyjsko-czeczenski sa bardzo trudne do rozwiazania, narastaja od wielu pokolen i w gre wchodza rozne aspekty....
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Koszmarny błąd czy przypadek...?

Post autor: ::PiotreK:: »

od zawsze tak było ze rosjanie nieliczyli sie ze stratą ludzi dla nich liczy sie tylko wygrana przeciez jusz tak było w czasie 2 wojny swiiatowej
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Koszmarny błąd czy przypadek...?

Post autor: *MysterY* »

::PiotreK:: pisze:od zawsze tak było ze rosjanie nieliczyli sie ze stratą ludzi dla nich liczy sie tylko wygrana przeciez jusz tak było w czasie 2 wojny swiiatowej
BRAVO popieram i taka jest prawda możecie wieżyć lub nie!!!
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszmarny błąd czy przypadek...?

Post autor: Anuś »

ja też jestem za tym co Piotrek napisał... :(
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Polan
Człowiek czynu
Posty: 1023
Rejestracja: 04.07.2003, 11:59
Lokalizacja: z domciu w Łodzi

Re: Koszmarny błąd czy przypadek...?

Post autor: Polan »

a teraz słucham ilu rosjan znacie osobiście i ile razy byliściw w ich kraju skoro tak wiele wiecie ... ?? Przy czym nie ukrywam że to straszne co się tam wydarzyło, ale ja jakoś przeczówałem od początku że własnie tak będzie. Wierzyliście wogóle że to może się skończyć inaczej niż siłowo ?
Nie wiem czy wiecie ale jestem pOyEbAnY. A co ciekawsze, proces ten zupełnie mi się wymknął z pod kontroli. I jak tu se radzić ? <rotfl>
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: Koszmarny błąd czy przypadek...?

Post autor: Montana »

Jesli czepiasz sie mnie Polan, to ja bede z Toba bardzo polemizowac, bo po prostu sie na tych sprawach troszke znam.....
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Koszmarny błąd czy przypadek...?

Post autor: Paweł »

Polan pisze:a teraz słucham ilu rosjan znacie osobiście?
Osobiscie? Paru by sie znalazo. A z jednym to nawet do klasy chodze...

Ale to i tak nie ma tutaj nic do rzeczy.
Moim zdaniem polityka Putina jest bardzo zla i nie dobra. Tylko czekac az wyjdzie z niego taki drugi hitlerek albo stalinek. Zreszta dawno temu juz tutaj o tym pisalem.

Teraz tak sie zastanawiam... i w rozmnych przepowiedanich mowiono o czlowieku, cos w stylu dyktatora... ze zyje juz w obecnych czasach i ze on przyczyni sie do zaglady swiata... jak by na to nie patrzec to wlasnie putin tu pasuje... kapujecie mniej wiecej o jakie przepowiednie mi chodzi? (kiedys o tym bylo glosno, np. po 11.09)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Polan
Człowiek czynu
Posty: 1023
Rejestracja: 04.07.2003, 11:59
Lokalizacja: z domciu w Łodzi

Re: Koszmarny błąd czy przypadek...?

Post autor: Polan »

eeee ... :roll: przepowiednia, w tym sensie co wspomniałeś moglaby pasować do każdego czasu i świata, zawsze się ktoś znajdzie.
A co państwo by powiedzieli na to gdybyśmy mieli duże złoża ropy i region na którym się takowa znajduje stwierdził, że on to jednak nie chce być w Polsce bo po co się dzielić ? No to teraz pipipipi i zauważamy że robię aluzje do Czeczeńców itp. Nie popieram metod Rosjan, uważam że dopuszczają się tam ludobójstwa i nagminnie łamią prawa człowieka, nawet śmiem stwierdzić że się przyłożyli zdecydowanie w ten sposób do tego co się ostatnio wydarzyło, ale ... Czego Ci czeczeńcy by chcieli ? Państwa ? Powstałby drugi afganistan z rajem dla grup terrorystów.

BTW. właśnie coś chyba ciekawego przeczytałem http://fakty.interia.pl/news?inf=540241
Nie wiem czy wiecie ale jestem pOyEbAnY. A co ciekawsze, proces ten zupełnie mi się wymknął z pod kontroli. I jak tu se radzić ? <rotfl>
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Koszmarny błąd czy przypadek...?

Post autor: *MysterY* »

Polan nie znash tego kraju i wiedz że oni tacy są. Znam Rosjanina, a moja babka od ruska mieshkała tam przez 10 lat.
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Koszmarny błąd czy przypadek...?

Post autor: Paweł »

Polan pisze: ale ... Czego Ci czeczeńcy by chcieli ? Państwa ? Powstałby drugi afganistan z rajem dla grup terrorystów.
A moze i Hitler sobie tak myslal... i inni ktorzy kiedys "najeżdzali" na Polskę?

To co sie dzieje w Czeczeni w zaden sposob nie mozna nazwac ludzkim, ani nawet wyobrazalnym! Coraz bardziej wydaje mi się, że ten zamach to nie sprawa Czeczenów walczących o wolność, chociaż nie dziwiłbym się im... oni są po prostu zrozpaczeni. Rosyjskie wojsko nie lepsze rzeczy robi u nich w kraju...

Także ciekawe: http://fakty.interia.pl/news?inf=540251
albo to: http://info.onet.pl/975933,12,item.html

i cytat : "Prezydent Rosji Władimir Putin jest przeciwny przeprowadzeniu publicznego śledztwa w sprawie tragedii setek zakładników w Biesłanie w Osetii Północnej i zapowiada wewnętrzne dochodzenie"

Czyżby chciał coś ukryć? Tak samo jak z Kurskiem :emm:

"Kreml rozpoczął zaciskanie śruby wolnym jeszcze mediom - pisze "Gazeta Wyborcza". Wczoraj za zbyt odważne pisanie o masakrze w Biesłanie pracę stracił Raf Szakirow, naczelny dziennika "Izwiestia" - jednej z największych gazet w Rosji. Na konferencji prasowej nie ukrywał, że to kara za Biesłan. Powiedział, że to Kreml nacisnął na właściciela gazety, by ten pozbył się niezależnego redaktora."

bez komentarza... nie ma to jak wolny kraj :/


a nie chce mi sie juz o tym pisac...
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Polan
Człowiek czynu
Posty: 1023
Rejestracja: 04.07.2003, 11:59
Lokalizacja: z domciu w Łodzi

Re: Koszmarny błąd czy przypadek...?

Post autor: Polan »

*MysterY* pisze:Polan nie znash tego kraju i wiedz że oni tacy są. Znam Rosjanina, a moja babka od ruska mieshkała tam przez 10 lat.
Ja tego kraju nie znam, znają za to moi rodzice i to od nich mam bardzo dużo wiedzy na ten temat.

A Twoje porównanie Paweł na temat tego że Hitler tak też mógł myśleć jest zupełnie nie na miejscu,ustosunkuj się lepiej co myślisz o Czeczeni, o tym co by tam było gdyby teraz dostali wlność od tak po prostu. Wyobrażasz sobie co by się tam działo ? Zaczęli by się sami wykańczać o władzę nad złożami jakie się tam znajdują. Nie zapominajcie też, że islamiści czekają tuż za ich granicami na okazję przejęcia tego terytorium. Poza tym Kałkaz to terytorium podobne do Bałkan, wieczne konflikty na tle rasowym i wyznaniowym. Konflikt tam trwa już od baaardzo dawna.

A co do decyzji Putina, to faktycznie ni diabła nie ufam jego wypowiedziom i wydaje mi się że coś knuje. Kombinują w tej Rosji, kombinują. Ciężka sprawa ...
Nie wiem czy wiecie ale jestem pOyEbAnY. A co ciekawsze, proces ten zupełnie mi się wymknął z pod kontroli. I jak tu se radzić ? <rotfl>
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Koszmarny błąd czy przypadek...?

Post autor: Paweł »

Polan pisze:Zaczęli by się sami wykańczać o władzę
Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Z tego co mi wiadomo, jest tem "taki jeden" przywodca, ktorego Czeczeńcy uznaja za swojego prezydenta.

Wiesz... jak byłem za atakiem na Afganistan i Irak itp... tak teraz uważam, że Czeczenom trzeba dać szanse... trzeba dać wolność! Może nie koniecznie odrazu "oddać" im Państwo... ale przynajmniej poluzowac sytuacje i zaczac rozmowe... ale niestety, z tym nie zgadza sie polityka Putina, a USA i inne kraje go popieraja... a to akurat mi sie NIE PODOBA!
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Polan
Człowiek czynu
Posty: 1023
Rejestracja: 04.07.2003, 11:59
Lokalizacja: z domciu w Łodzi

Re: Koszmarny błąd czy przypadek...?

Post autor: Polan »

To znaczy tak: Na 100% zgadzam się że nie powinno być w tej czeczeni tak jak jest teraz. Ale też przyznam że ciężko mi jakieś rozwiązanie dla tego wymyślić. Możemy tylko spekulować sobie, zresztą tak jak teraz jest w rosyjskich mediach na temat przyczyn szturmu. Domysły i ciągle to nowe teorie.

Myślę że nie koniecznie cały świat popiera Putina, bardziej bym powiedział że Putin może mieć resztą głeboko w d***e i tak też robi. Gdzieś ma prawa człowieka ...
Nie wiem czy wiecie ale jestem pOyEbAnY. A co ciekawsze, proces ten zupełnie mi się wymknął z pod kontroli. I jak tu se radzić ? <rotfl>
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Koszmarny błąd czy przypadek...?

Post autor: *MysterY* »

Niewiem czy wiecie ale reporter który przedstawił swoją wersje interwencji służb specjalnych, został wywalony bo jego wersja różniła od wersji officjalnej. :zdziwko:
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Polan
Człowiek czynu
Posty: 1023
Rejestracja: 04.07.2003, 11:59
Lokalizacja: z domciu w Łodzi

Re: Koszmarny błąd czy przypadek...?

Post autor: Polan »

http://info.onet.pl/976209,12,item.html

Umieram z ciekawości co się stanie z takimi doniesieniami no i jak to dalej pójdzie.
Nie wiem czy wiecie ale jestem pOyEbAnY. A co ciekawsze, proces ten zupełnie mi się wymknął z pod kontroli. I jak tu se radzić ? <rotfl>
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: Koszmarny błąd czy przypadek...?

Post autor: Montana »

Polan, wczesniej pisales, ze ciekawe jakby zachowywali sie Polacy, gdyby jakis, bardzo bogaty np w rope naftowa, teren chcial sie od nas odlaczyc i stworzyc panstwo... Spojrz na to teraz z drugiej strony, jak zachowaliby sie Polacy gdyby Polska byla czescia Niemiec czy Rosji.... Siedzieliby cicho myslac, ze w sumie nie jest tak zle...?? Zreszta to nie jest tylko hipoteza przeciez tak bylo !!!! Zreszta Czeczenia to nie jest jedyny separatystyczny teren w Europie! Podaj mi chociaz jeden sensowny powod dlaczego nie mogliby miec niepodleglosci? Mowisz cos o tym, ze oni sami by sie zniszczyli, ze bylby to kraj terrorystow.... Powiedz mi, u nas po I wojnie swiatowej nie bylo sporu o wladze? Owszem byl... Ale w jednym musze sie z Toba zgodzic- to jest teren, na ktorym chyba w najblizszym czasie nie bedzie mogl nastapic bezwzgledny pokoj.. Niemniej uwazam, ze Rosja nic sie nie zmienila, bo chociaz nie ma juz tam caratu, jej polityka polega na tym samym....
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
ODPOWIEDZ