ABORCJA dla NIELETNICH

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
Peggy
Szalony pismak
Posty: 804
Rejestracja: 21.03.2004, 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska

ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Peggy »

"Czy 13-latka może samodzielnie decydować o usunięciu ciąży? Według posłanki SLD Joanny Senyszyn powinna mieć takie prawo.
[...]
Proponuje, by młode, 16-, a nawet 12-letnie dziewczęta - bo w projekcie nie ma granicy wiekowej - same decydowały o usunięciu ciąży. A ich rodzice nie mieliby wpływu na tę decyzję.
Sama posłanka Senyszyn nie ma córki, ale z przekonania twierdzi, że gdyby miała, pozwoliłaby jej samodzielnie zadecydować o poddaniu się aborcji.

(JOANNA SENYSZYN [l. 55] - profesor ekonomii. Mężatka, nie ma dzieci. Zasłynęła propozycją wprowadzenia edukacji seksualnej dla siedmiolatków i daleko posuniętej swobody w prawie do aborcji.)"
Super Express 22.09.04r.

No i co Wy na to??? Nie chce mi sie sprawdzac czy było juz tutaj wspominane o aborcji, ale moze warto o tym porozmawiac...
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Virgin »

hmmmm....
ja zgadzam sie, ze dziewczyny w kazdym wieku powinny miec prawo do aborcji. bo jesli 12latka zostaje, przypuscmy na to, zgwalcona to, co ma zrobic? urodzic?? przeciez ona jest za mloda na matke (i za malo doswiadczona-moze dziecku zrobic nawet krzywde) no i ciaza z gwaltu. nigdy nie wiadomo jakie geny odziedziczy po gwalcicielu i jakie przez to bedzie.

ja szczerze mowiac (co prawda mam wiecej niz 12lat) nie wiem, czy bym usunela ciaze, wszystko jedno czy z milosci, czy z gwaltu. tak czy inaczej to bylo by moje dziecko i nie umialabym sie go pozbyc. ale nigdy nic nie wiadomo, co by bylo, gdyby do tego doszlo.
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
Peggy
Szalony pismak
Posty: 804
Rejestracja: 21.03.2004, 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Peggy »

niestety nie zgodze sie z Tobą. 12-latka nie powinna sama decydowac o tym czy usunac czy nie. powinien decydowac o tym sąd albo rodzice, ktorzy moga to dziecko adoptowac. A jezeli chodzi o gwałt - to jest sprawa zupełnie inna. wiekszosc takich ciąży jest przerywana...
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Linka »

Kazdy powinien miec prawo do decydowaniu o swojej przyszłosci. Nawet taka 12 latka ktora sie puscila powinna miec prawo do wyboru swojej przyszłosci, prawo naprawienia bledu. Bo oczywiscie jesli zostałaby zgwałcona to ma praktycznie 100% pewnosci ze ciaza zostanie usunieta bo polskie prawo zezwala na aborcje w przypadku gwaltu lub gdy ciaza zagraza zyciu matki.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Peggy
Szalony pismak
Posty: 804
Rejestracja: 21.03.2004, 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Peggy »

ja jestem chyba jakas niedzisiejsza!!!!
Musze miec 18 lat, zeby dostac prawo jazdy, kupic papierosy, alkohol, zeby ubiegac sie o miejsce w parlamencie trzeba miec chyba 21 lat (nie jestem pewna), i inne takie sprawy, do ktorych załatwienia potrzebny mi dowód, ale legalnie zabic moge w wieku 12 lat!!!!!!! Paranoja!!!!
Namarie
Młody rozbrykany
Posty: 260
Rejestracja: 30.08.2004, 15:50
Lokalizacja: Neverland :)

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Namarie »

Peggy pisze:ja jestem chyba jakas niedzisiejsza!!!!
Musze miec 18 lat, zeby dostac prawo jazdy, kupic papierosy, alkohol, zeby ubiegac sie o miejsce w parlamencie trzeba miec chyba 21 lat (nie jestem pewna), i inne takie sprawy, do ktorych załatwienia potrzebny mi dowód, ale legalnie zabic moge w wieku 12 lat!!!!!!! Paranoja!!!!
mysle tak samo...
Wszystko kreci sie jak pozytywka... w kolko ta sama melodia...
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Montana »

ja tak samo uwazam... to jest jakas paranoja albo zwykla, tania prowokacja..
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
Plik
Młody aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 04.04.2004, 09:35

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Plik »

hmm .. no niby zabic dziecko, ale paranoja jest to ze dziecko rodzi dziecko ... ! ! ! Moim zdaniem powinno miec takie prawo, ja was z lekka nie kumam jak mozna porownywac papierosy alkohol czy tam co innego legalnego od 18 z porodem dziecka [a tym samym utrzymywaniem go ... ! ! !:?]
jak dziecko moze utzrymac dziecko?! NO SENS;/
btw:
Nawet taka 12 latka ktora sie puscila
no troche Linka przeadzilas mowiac tak bo zastanow sie jak moze "dziewczynka" w wieku 12 lart puscic sie .. ?!?! bo nie kumam:?
pzodro
Linux Slackware 2.4.29 in 686.
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Virgin »

popieram
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Linka »

no troche Linka przeadzilas mowiac tak bo zastanow sie jak moze "dziewczynka" w wieku 12 lart puscic sie .. ?!?! bo nie kumam:?
a co innego moze zrobic? No nie sadze zeby 12 latka mogla uprawiac seks jako dopelnienie prawdziwej milosci :roll:
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Mróweczka :)
Młody rozbrykany
Posty: 390
Rejestracja: 23.07.2004, 15:14

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Mróweczka :) »

wedlug mnie 12 latka nie powinna sama decydowac o tym czy moze usunac cieze czy nie! to jakas paranoja! dziecko ma decydowac o zabiciu dziecka? to jest chre! taka decyzje moga podjac najwyzej jej rodzice lub osoby bardziej odpowiedzialne... pozatym nie musi odrazu usowac ciezy... moze urodzic i oddac dziecko do adopcji ale nie od razu zabijac.. tak wiele malzenstw nie moze miec dziecke i oddaliby wszystko zeby jakies zaadoprowac...
Plik
Młody aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 04.04.2004, 09:35

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Plik »

Linka co ty mowisz:/ jakiej milosci ? w wieku 12 to bodajze 6 klasa podstawowoki a ty mowisz o milosci, sexie itp .... :/[zalosne]
Chorym to wlasnie jest wychowywanie dziecka przec dziecko ... napisz mi jak ta dziewczynka w tym wieku poradzila by sobie z jego opieka itp ?!?!:/
Mroweczka :) pisze:]tak wiele malzenstw nie moze miec dziecke i oddaliby wszystko zeby jakies zaadoprowac
heh ... to powiedz mi czemu jest taka duza ilosc domow dziecka ... ?! bo ludzie adoptuja dzieci ?!
Wiesz nie wiem czy chcialbym zyc w takich warunkach jak dzieci w "bidulu", zyc w przekonaniu ze starzy mnie oddali do domu:/ [nie obrazajac nikogo] czy wogole sie nie narodzic :/ [no niby jest to organizm ale jeszcze niczego nie swiadomy :/]
Linux Slackware 2.4.29 in 686.
Mróweczka :)
Młody rozbrykany
Posty: 390
Rejestracja: 23.07.2004, 15:14

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Mróweczka :) »

lepiej, ze oddali dziecko niz je zabili... ta mala istota ma jeszcze szanse na udane życie... moze znajdzie rodzine... a co jesli dziecko mieszka z biologicznymi rodzicami i jest katowane, glodzone itp... chyba lepiej zeby je oddali do domu dziecka.. tam bedzie przynajmniej dobrze traktowane..
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Linka »

Linka co ty mowisz:/ jakiej milosci ? w wieku 12 to bodajze 6 klasa podstawowoki a ty mowisz o milosci, sexie itp .... :/[zalosne]
no własnie probuje wytlumaczyc ze taka 12 latka jak juz cos takiego robi tzn uprawia seks to nie robi go z powodu miłosci tylko z głupoty i złego wychowania, Takie dziewczyny sa zazwyczaj z jakichs patologicznych rodzin i nie znaja normalnego zycia, a co dopiero by bylo gdyby mialy wychowywac dziecko? A moze myslisz ze lepiej jakby urodzila takie dziecko i je udusila a potem na smietnik wyrzucila tylko dlatego zeby sie matka o tym nie dowiedziała? troche wyobrazni........
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Virgin »

Mróweczka :) pisze:lepiej, ze oddali dziecko niz je zabili...

kiedys tak mowilam, ze nie usune ciazy, nawet jak bede niepelnoletnia (dalej tak mowie), ze nie chce zabijac dziecka, to ktos mi poweidzial, ze ta istota nie jest jeszcze wyksztalcona na czlowieka, wiec nim nie jest i nie jest dzieckiem i mozna usuwac.
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
Namarie
Młody rozbrykany
Posty: 260
Rejestracja: 30.08.2004, 15:50
Lokalizacja: Neverland :)

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Namarie »

ktos mi poweidzial, ze ta istota nie jest jeszcze wyksztalcona na czlowieka, wiec nim nie jest i nie jest dzieckiem i mozna usuwac.
zyje... i po jakims czasie ta istota stanie sie czlowiekiem... dla mnie to jest morderstwo!
Wszystko kreci sie jak pozytywka... w kolko ta sama melodia...
Peggy
Szalony pismak
Posty: 804
Rejestracja: 21.03.2004, 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Peggy »

Te dzieci ktore mieszkaja w domach dziecka to w wiekszosci te, ktore zostale odebrane rodzicom. Noworodki oddane do adopcji w 100% znajdują rodziców. Mój chłopak został adoptowany jak miał 1,5 roku. Ciesze sie, ze ta 15 letnia siksa oddala go do adopcji. Co by było, gdyby usunęła........
Plik
Młody aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 04.04.2004, 09:35

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Plik »

Linka ale ja i tak nie kumam jak mozesz sobie myslec jak taka dziewczynka w wieku tych 12 lat moze uprawiac sex ... dla mnie to nie pojete i nie spotkalem sie z tym jeszce nigdy ... :/
A moze myslisz ze lepiej jakby urodzila takie dziecko i je udusila a potem na smietnik wyrzucila
Dlatego tesh mowie ze lepiej by bylo gdyby "usuneli" dziecko gdy sie jeszce nie nardzilo i bylo we wczesnym stadium rozwoju niz "pocwiartowac" i wywalic je jak to powiedzialas na smietnik [to wlasnie jest morderwstwo i ludobojstwo -bo czlowiek jush sam funkcjonowal]
btw; takie jest moje skromne zdanie ;]
pozdrawiam
Linux Slackware 2.4.29 in 686.
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Fighter »

A co taka 12 latka moze wiedziec o zyciu. Jak se dziecko zrobila, to juz widac ile wie. Wiec niech sama juz nic niedecyduje.
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
tynka:)
Młody rozbrykany
Posty: 452
Rejestracja: 14.10.2004, 19:51
Lokalizacja: z marzeń...

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: tynka:) »

Nie rozumiem dziewczyn, ktore w wieku 12,13,14,15,16 lat decyduja sie na sex! co taka 12-latka czy 16-latka moze zrobic gdy przypadkowo zajdzie w ciaze?one nie zdaja sobie sprawy z konsekwencji jakie za soba ciagnie sex!nie wie ze przez to obarczy swoich rodzicow obowiazkiem, jezeli sa wyrozumiali...bo co ona sama moze bez wykrztalcenia, bez pracy i jak to bywa w wiekszosci przypadkow bez chlopaka?z sytuacji sa 4 wyjscia...w/w aborcja, ktora moim zdaniem jest doskonala w sytuacjach, gdy zyciu dziecka zagraza niebezpieczenstwo, takie jak życie.lecz gdy dziecko rodzi sie chore, np ma porazenie mozgowe dzieciece to trzeba je pokochac calym sercem.druga to wychowanie przez rodzicow...skonczenie szkoly...praca...samodzielne zycie.nastepne to oddanie dziecka do Domu Dziecka...ale wtedy robi sie dziecku straszna krzywde lepiej zeby dziecko wychowali rodzice i mialo te rodzine zamiast nie konczaca sie kolonie...i ostatnie wyjscie to samodzielne wychowanie dziecka tylko z czego taka 16-latka ma je utrzymac i siebie????pomyslcie zanim cos zrobicie inaczej jest gdy dziewczyna zostanie zgwalcona...wtedy aborcja jest faktycznie dobrym wyjsciem...ale co z wyrzutami sumienia??lamie sie wtedy jedno z przykazan dekalogu:"nie zabijaj"jak mozna zabic cos co jeszcze sie nie urodzilo...jak mozna zniszczzyc zycie, ktore jest czescia nas??nie wiem co bym w tej sytuacji zrobila...nie wiem jakbym sie czula ze swiadomoscia, ze zabilam czastke siebie!
"Wszystko to marnośc i pogoń za wiatrem..."
Kohelet
ODPOWIEDZ